Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Autor: Daniela Lukovicsová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 21. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Daniela Lukovicsová – e-mail: lukovicsova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 707


Itálie není jen Řím. Pověstná bota má totiž co nabídnout i mimo své hlavní město. Vybírat můžete z autobusových i leteckých zájezdů a krom měst a městeček se podíváte také na přilehlé ostrovy. 

Benátky

To nejlepší z Benátek

Čtyřdenní zájezd, při kterém nevynecháme místa jako náměstí sv. Marka nebo přilehlé ostrovy Murano a Burano, nepřehlédnete tradiční gondoly plující úzkými kanály nebo atmosféru romantických uliček. Vzhledem k tomu, že je zájezd letecký, nabízí dostatek času poznat všechna známá místa. A díky našim průvodcům budete obohaceni o mnohé znalosti z místního prostředí. 

Karneval v Benátkách

Autobusový zájezd z Ostravy přes Olomouc a Brno je jako jediný bez ubytování. Vycestujete s námi za jedinečným zážitkem a karnevalovou atmosférou s průvodcem, který v jeho tradičním ručně vyráběném kostýmu splyne s průvodem. Tradiční karneval plný kostýmů a masek má již dlouholetou tradici a každý rok se jej vypraví navštívit tisíce turistů z celého světa.

Čtení na podobné témaKarneval v Benátkách našima očima: 15 nejkrásnějších fotografií z poznávacího zájezdu do BenátekPřečíst 

Karneval v Benátkách + MURANO

Volíte-li raději cestu autobusem Radynacestu směr Ostrava–Brno–Praha–Benátky, ovšem s ubytováním, pak je tento zájezd variantou pro vás. Čekají vás dva nabité dny plné oslav a karnevalových přehlídek v tradičních kostýmech a maskách. Krom bohatého programu karnevalu bude v našich plánech i plavba za přilehlými ostrovy Murano a Burano se zkušeným průvodcem.

To nejkrásnější z Benátek + VERONA + CINQUE TERRE + LAGO DI GARDA

Pětidenní autobusový zájezd napříč Benátkami, romantickou Veronou, jezerem Lago di Garda až na opačný konec ke kouzelné oblasti Cinque Terre. Každý den se tak ocitnete na jiném místě, které vás obohatí množstvím zážitků. Benátské uličky, prohlídka slavného Juliina domu ve Veroně, plavba lodičkami na jezeře a skalnaté pobřeží Cinque Terre, jež je zapsáno na listině UNESCO. 

Florencie

To nejlepší z Florencie

Na tomto čtyřdenním leteckém zájezdu navštívíte kolébku renesance a umění – Florencii. Odlétáme z Prahy přímou linkou do nedaleké Bologni nebo Pisy, kde se transferem dostanete do samotné Florencie.

Čeká vás Uffizi, jedna z nejznámějších galerií na světě, jež zachycuje výtvarnou tvorbu od antického Říma po baroko. Uvidíte kopii Michelangelova Davida, Neptunovu fontánu či ostatky Michelangela nebo Galilea Galileiho uloženy v kostele Santa Croce. Nevynecháte ty nejkrásnější výhledy na Florencii z Brunelleschiho kupole.

To nejlepší z Florencie + SIENA

Pětidenní zájezd s odletem z Prahy za nejznámějšími památkami Florencie. Pro ty, kteří touží poznat okolí, jsme vyčlenili den k přejezdu do nedaleké Sieny. Významné kulturní centrum Toskánska, často zastíněné známější Florencií, skrývá krásy jako nejslavnější dostihové slavnosti, nejstarší banku na světě, věhlasnou univerzitu pro cizince, ostatky světice Catariny nebo nejzajímavější italské náměstí.

Čtení na podobné témaZájezdy do Říma – srovnání a doporučeníPřečíst

Neapol

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + CAPRI

Čtyřdenní zájezd k Neapolskému zálivu s odletem z Prahy. Prohlídka nejznámějších míst v Neapoli včetně středověkého hradu Castel Nuovo a divadla Teatro San Carlo.

Večerní atmosféra s ochutnávkou a návštěvou tradičních neapolských restaurací. Objednaným transferem jsme vyčlenili den k návštěvě Pompejí a výstupu na sopku Vesuv. Zájemci mohou využít fakultativního výletu na ostrov Capri. Místními autobusy projedete značnou část ostrova včetně městečka Anacapri, odkud jsou nádherné výhledy na širé moře.

Čtení na podobné téma5 rad k cestě na Vesuv: přibalte dobrou náladu a bude to hračkaPřečíst

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + ISCHIA + CAPRI

Pětidenní zájezd do nespoutané Neapole s výlety na přilehlé ostrovy, plné pravé italské atmosféry, kterými vás provedou zkušení průvodci. Čekají vás nabité poznávací dny v Neapoli s výletem objednaným transferem do přilehlých Pompejí a krátký výstup na Vesuv. Právě Pompeje a výhledy z majestátní sopky na Neapolský záliv patří k top zážitkům.

Pro ty, kteří milují moře, jsou součástí hned dva výlety lodí. Ostrov Capri, perla Tyrhénského moře, s ochutnávkou limoncella nebo návštěvou Augustových zahrad. Na ostrově Ischia pak budete obdivovat přírodní úkazy tohoto termálního ostrova a odpoledne bude věnované koupání nebo odpočinku na pláži.

Apulie

To nejkrásnější z Apulie + MATERA

Letecký zájezd do jižní Itálie s příletem do města Bari. Čtyřdenní zájezd do Apulie je jedinečnou příležitostí navštívit místa jako Matera, Almatury nebo prohlédnout si Alberobello, město s velmi unikátní architekturou, která je v jeho centru zastoupena bílými kruhovými domy postavenými z kamene. Čeká vás návštěva hradu ze 13. století Castel del Monte a zájemci mohou využít prohlídku jeskyně Grotte di Castellana.

Sicílie

To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ

Jedinečný letecký zájezd plný poznání, plaveb a sicilské kuchyně s odletem z Prahy. Zájezd bohatý na zážitky a aktivity, nádherné prostředí, polopenze s možností návštěvy kurzu sicilské kuchyně. Nechybí ani cesty za poznáním do mafiánsky proslulého Palerma nebo Taorminy, odkud jsou ty nejkrásnější výhledy na sopku Etnu.

Sedmidenní zájezd zahrnuje v ceně i plavby na přilehlé Liparské ostrovy a nezapomenutelnou podívanou při plavbě z ostrova Stromboli.

Zobrazit všechny zájezdy do ItálieDaniela Lukovicsová

Daniela LukovicsováSpecialista Radynacestu.cz

Cestování mění naši budoucnost. K lepšímu.Benátky jsou město vodních kanálů
Karneval v Benátkách je jedinečnou událostí roku
Sklářský ostrov Murano
Balkon Romea a Julie ve Veroně
Florencie je kolébkou renesance
V Sieně se nachází jedna z nejstarších univerzit světa
Cinqe Terre je zapsáno na seznamu UNESCO
Neapol nabízí krásné prostředí, kulturu a úžasnou gastronomii
Úžasný ostrov Capri v Neapolském zálivu
Unikátní místo Alberobello s kruhovými domy
Mafiánské město Palermo na Sicílii
Pohled z Vesuvu na pobřeží Neapole
Ischia patří mezi perly itálských ostrovů
Katalog 2021