Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Autor: Daniela Lukovicsová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 3. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Daniela Lukovicsová
e-mail: lukovicsova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 707


Itálie není jen Řím. Pověstná bota má totiž co nabídnout i mimo své hlavní město. Vybírat můžete z autobusových i leteckých zájezdů a krom měst a městeček se podíváte také na přilehlé ostrovy. 

Za zážitky do Benátek

To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy)

Čtyřdenní zájezd, při kterém nevynecháme místa jako náměstí sv. Marka nebo přilehlé ostrovy Murano a Burano, nepřehlédnete tradiční gondoly plující úzkými kanály nebo atmosféru romantických uliček. Vzhledem k tomu, že je zájezd letecký, nabízí dostatek času poznat všechna známá místa. A díky našim průvodcům budete obohaceni o mnohé znalosti z místního prostředí. 

Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem z Ostravy)

Volíte-li raději cestu autobusem Radynacestu směr Ostrava–Brno–Praha–Benátky, ovšem s ubytováním, pak je tento zájezd variantou pro vás. Čekají vás dva nabité dny plné oslav a karnevalových přehlídek v tradičních kostýmech a maskách. Krom bohatého programu karnevalu bude v našich plánech i plavba za přilehlými ostrovy Murano a Burano se zkušeným průvodcem.

To nejkrásnější z Benátek + VERONA + CINQUE TERRE + LAGO DI GARDA (autobusem z Ostravy)

Pětidenní autobusový zájezd napříč Benátkami, romantickou Veronou, jezerem Lago di Garda až na opačný konec ke kouzelné oblasti Cinque Terre. Každý den se tak ocitnete na jiném místě, které vás obohatí množstvím zážitků. Benátské uličky, prohlídka slavného Juliina domu ve Veroně, plavba lodičkami na jezeře a skalnaté pobřeží Cinque Terre, jež je zapsáno na listině UNESCO.

Za zážitky do Milána

To nejlepší z Bergama + NÁKUPY V MILÁNĚ + ROMANTICKÁ VERONA (letecky z Prahy)

Tento letecký zájezd z Prahy je jako stvořený k poznávání nejkrásnějších měst Itálie. Společně objevíme uličky i slavná místa v Bergamu, vychutnáme si zdejší jedinečnou kávu a můžeme si udělat radost nákupem některého z ručně vyráběných suvenýrů, které jsou pro město typické. Vlakem se vypravíme do Milána, druhého největšího města Itálie a centra světového módního průmyslu. I my budeme mít možnost pořídit si nový kousek do šatníku – třeba právě v Galerii Viktora Emanuela, známé obchodní pasáži, kterou bychom zde neměli minout. Závěrečný den strávíme ve Veroně, uvidíme nejznámější balkon světa a také stavby a památky, jež rozhodně stojí za vidění.

To nejlepší z Milána + OPERA VE VERONĚ + SIRMIONE U LAGO DI GARDA (letecky z Prahy)

Historické perly, romantika, kultura, kouzlo přírody… Jedinečná italská kombinace – pro vás. Objevíte skvosty milánské architektury i slavný operní dům. Projdete se uličkami Verony, po Juliině balkonu i idylických březích Gardského jezera v Sirmione. Můžete si dopřát divadelní zážitek z Areny di Verona a ochutnat skvělou kuchyni. Vyrazte na krátkou dovolenou a poznávejte Itálii!

Za zážitky do Florencie

To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)

Pětidenní zájezd s odletem z Prahy za nejznámějšími památkami Florencie. Pro ty, kteří touží poznat okolí, jsme vyčlenili den k přejezdu do nedaleké Sieny. Významné kulturní centrum Toskánska, často zastíněné známější Florencií, skrývá krásy jako nejslavnější dostihové slavnosti, nejstarší banku na světě, věhlasnou univerzitu pro cizince, ostatky světice Catariny nebo nejzajímavější italské náměstí. 

To nejlepší z Florencie + STŘEDOVĚKÁ SIENA + NÁRODNÍ PARK CINQUE TERRE (letecky z Prahy)

Pětidenní letecký zájezd do srdce Toskánska. Budeme se kochat krásnou katedrálou Santa Maria del Fiore a zavítáme také do středověké Sieny, která se pyšní svou bohatou historií. Největší zážitky si však odneseme z návštěvy památky UNESCO Cinque Terre – pěti malých vesniček, kde každá z nich má své osobité kouzlo.

Čtení na podobné témaZájezdy do Říma – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z adventní Florencie + SIENA (letecky z Prahy)

Půvab renesance a středověku… v adventním čase. Prohlédnete si skvosty galerie Uffizi a užijete si atmosféru vánočních trhů u kostela Santa Croce. Projdete se po nasvíceném nábřeží Florencie. Siena si vás podmaní svým středověkým kouzlem a zdejší dezert panforte vás svou chutí dostane. Dopřejte si kouzlo italských Vánoc a vydejte se za krásou sváteční Florencie a Sieny!

To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem z Ostravy)

Podlehněte kouzlu dvou italských měst! Poznejte kolébku západoevropské civilizace – Řím. Florencie vás uchvátí svými uměleckými díly a nádhernou architekturou! Čekají vás nejen antické památky, největší skvosty Florencie a jedinečná atmosféra obou měst. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Florencie a Říma během jediného zájezdu!

Za zážitky do Neapole

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + CAPRI (letecky z Prahy)

Čtyřdenní zájezd k Neapolskému zálivu s odletem z Prahy. Prohlídka nejznámějších míst v Neapoli včetně středověkého hradu Castel Nuovo a divadla Teatro San Carlo.

Večerní atmosféra s ochutnávkou a návštěvou tradičních neapolských restaurací. Objednaným transferem jsme vyčlenili den k návštěvě Pompejí a výstupu na sopku Vesuv. Zájemci mohou využít fakultativního výletu na ostrov Capri. Místními autobusy projedete značnou část ostrova včetně městečka Anacapri, odkud jsou nádherné výhledy na širé moře.

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + ISCHIA + CAPRI (letecky z Prahy)

Pětidenní zájezd do nespoutané Neapole s výlety na přilehlé ostrovy, plné pravé italské atmosféry, kterými vás provedou zkušení průvodci. Čekají vás nabité poznávací dny v Neapoli s výletem objednaným transferem do přilehlých Pompejí a krátký výstup na Vesuv. Právě Pompeje a výhledy z majestátní sopky na Neapolský záliv patří k top zážitkům.

Pro ty, kteří milují moře, jsou součástí hned dva výlety lodí. Ostrov Capri, perla Tyrhénského moře, s ochutnávkou limoncella nebo návštěvou Augustových zahrad. Na ostrově Ischia pak budete obdivovat přírodní úkazy tohoto termálního ostrova a odpoledne bude věnované koupání nebo odpočinku na pláži.

To nejlepší z Neapole + CAPRI + AMALFINSKÉ POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Starobylá Neapol, malebná městečka na Amalfi, Modrý ostrov… Vyrážíme k břehům Tyrhénského moře. Dáte si nejlepší italskou pizzu a kávu. Zastavíte se v Positanu, objevíte historické Ravello, krásy Amalfi i ostrova Capri. A scenérie z Anacapri či Augustovy zahrady vás dostanou. Cestujte pro radost a poznávejte skryté perly jižní Itálie!

To nejlepší z Neapole + KRÁLOVSKÝ PALÁC V CASERTĚ + ISCHIA (letecky z Prahy)

Za krásami Neapolského zálivu… Projdete se uličkami Neapole i Pompejemi zavátými prachem dávných dob. Osvěžíte se v termálních pramenech na Ischii, navštívíte malebné Forio s dominantní obrannou věží a užijete si procházku barokními zahradami v Casertě. Vychutnáte si italské speciality i jižanskou atmosféru. Zahoďte starosti stranou a dopřejte si dovolenou – nabijte energii v Itálii!

Adventní Neapol + POMPEJE (letecky z Prahy)

Nejlepší pizza, proslulé betlémy, smyslná jižanská atmosféra… Ano! Objevíte výjimečná architektonická díla, zaposloucháte se do vánočních melodií na Piazza del Plebiscito a projdete se utajenými zákoutími. Budete obdivovat originální práci místních řemeslníků a vychutnáte si výhledy ze slavných Pompejí. Dopřejte si advent v Itálii – zažijte kouzlo vánoční Neapole!

Za zážitky do Apulie

To nejkrásnější z Apulie + MATERA + BAROKNÍ PERLA LECCE (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte nejkrásnější místa Apulie a Materu. Matera se skládá ze čtvrtí Sasso Caveoso a Sasso Barisano. Tyto čtvrtě dohromady tvoří Sassi di Matera neboli Kameny Matery – jedno z nejdéle trvale obydlených míst na světě. Poznáte nádherné Bari, Alberobello s typickými trulli či největší italskou krápníkovou jeskyni Grotte di Castellana. Zapomeňte na práci a vydejte se s námi do magické Apulie!

To nejlepší z Apulie + ALBEROBELLO + KOUPANÍ V MOŘI (letecky z Prahy)

Vydejte se s námi do méně známé oblasti Itálie – Apulie. Že jste o ní zatím neslyšeli? Nevadí! Budete se procházet tajemnými uličkami skalního města Matera, obdivovat pohádkové bílé domečky trulli a ochutnáte proslulý altamurský chléb. Užijete si den plný slunce u moře a objevíte nevídané kouzlo tohoto zapomenutého kousku Itálie. Neváhejte a vyrazte s námi za nepoznaným do čarokrásné Apulie!

Zobrazit všechny zájezdy do ItálieDaniela Lukovicsová

Daniela LukovicsováSpecialista Radynacestu.cz

Cestování mění naši budoucnost. K lepšímu.Benátky jsou město vodních kanálů
Benátky mají své kouzlo
Karneval v Benátkách je jedinečnou událostí roku
Sklářský ostrov Murano
Balkon Romea a Julie ve Veroně
Lago di Garda
Znáte všechny důležité historické události Milána?
V Sieně se nachází jedna z nejstarších univerzit světa
Cinqe Terre je zapsáno na seznamu UNESCO
lanýže
Siena je typické středověké město
Užijte si krásnou adventní Florencii
Neapol nabízí krásné prostředí, kulturu a úžasnou gastronomii
Úžasný ostrov Capri v Neapolském zálivu
Termální Ischia
Pompeje jsou největším archeologickým areálem v Itálii
Komplex v Casertě byl v roce 1997 zapsán na seznam UNESCO
Ve vánoční Neapoli nesmíte minout ulici San Gregorio Armeno
Typické neapolské vánoční struffoli
Unikátní místo Alberobello s kruhovými domy
Na výborné sladké pasticciotto si zajděte do baru Caffè Alvino v Lecce
Matera

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024