Tivoli: útočiště pro movité Římany

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 24149x

Tivoli je bývalé antické město, které se nachází 40 km od Říma.

Vyberte si z našich zájezdů do TivoliZobrazit zájezdy

Tivoli je bývalé antické město, které se nachází 40 kilometrů od Říma. Půvabné městečko Tivoli vás uchvátí travertinovými lomy, nádhernými renesančními zahradami, parky a obdivuhodnými antickými památkami. Tivoli má vynikající polohu na kopci, díky níž si můžete vychutnat okouzlující výhledy do okolní krajiny.

Již v antických dobách město sloužilo jako útočiště a letovisko pro movité Římany před parnými dny v Římě.

Město si zachovalo historické centrum a navštívit tu můžete antickou Hadrinovu vilu či Villu d'Este. 

Hadriánova vila

Nachází se asi 5 kilometrů za městem na úpatí jednoho ze Sabinských kopců. Jedná se o nejluxusnější stavbu Římské říše. Byla postavena na návrhy císaře Hadriána, který v ní strávil převážnou část svého života. O tehdejším luxusu si můžete udělat představu hned u vstupu do komplexu, kde se nachází replika kolonády v Athénách. Komplex zahrnuje kromě úžasných zahrad také bazén, lázně, knihovny, divadla, vodní kanál se sochami a další stavby.

Villa d'Este

Villu d’Este najdete v samotném centru Tivoli. V jejím parku na vás zapůsobí především klid a stovky fontán s neustále tekoucí vodou, dokreslující atmosféru tohoto císařského letoviska.

Navštivte také

Kromě již zmíněných vil můžete navštívit i Villu Gregorianu. Až se budete procházet po liduprázdných uličkách Tivoli, ověšených šňůrami s prádlem, nezapomeňte si prohlédnout také místní římský amfiteátrGotický dům na Via Campitelli, některou z původních středověkých obytných věží, antické chrámy bohyní Vesty a Sibilly, navštivte některý z mnoha místních kostelů či další zajímavá zákoutí.

Navštivte toto populární letovisko, které se může pochlubit zajímavými památkami, čistým vzduchem a skvělou polohou.

Itálie (Tivoli)

Za poklady Říma a Tivoli

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tivoli

Zájezdy do Tivoli

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tivoli/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024