Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Ruska – srovnání a doporučení

Autor: Barbora Koníčková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 3. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Barbora Koníčková
e-mail: konickova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 030


Rusko je zemí úchvatných měst, oslnivých památek a divoké bajkalské přírody. Během zájezdů, které pro vás každoročně připravujeme a vylepšujeme, objevíme každou z jeho stránek, včetně té gastronomické. V nabídce najdete zájezdy na prodloužený víkend (5denní), ale i na celých deset dní. 

Podívat se můžete pouze do jedné z metropolí, nebo zamířit jak do Moskvy, tak i do Petrohradu. A kdo by rád během zájezdu prozkoumal hned dvě země, nabízí se kombinace s Helsinkami. Pokud je pro vás ale Rusko lákavé spíše díky jeho nekonečným jezerům, lesům a pohořím, pak vás vezmeme na výpravu plnou zážitků po Transsibiřské magistrále. 

Zimní Rusko

To nejlepší z Moskvy + SILVESTR

Zájezd v období, kdy se zimní Moskva pyšní pohádkovou výzdobou. Pokud jste tedy milovníky zimy a nevadí vám nižší teploty, pak je zájezd To nejlepší z Moskvy + SILVESTR pro vás ideální. Tento 5denní zájezd ocení také ti, kteří mají rádi mírnější tempo. Prozkoumáme známý obchodní dům GUM. Ten zvenku září tisíci světýlek a uvnitř mohou návštěvníci obdivovat nádhernou vánoční výzdobu. Nebudou však chybět ani další významné památky, místa jako Rudé náměstí, Mauzoleum V. I. Lenina, chrám Vasila Blaženého, Kreml, Bolšoj těatr a další. Večer nás bude čekat společná silvestrovská oslava – v ceně je občerstvení a doprovodný program.

To nejlepší ze zimního Petrohradu + JANTAROVÁ KOMNATA + MOSKVA

V tomto termínu si stále můžete v Rusku vychutnat velkolepou výzdobu a spoustu sněhu. 7denní zájezd vyhoví hlavně cestovatelům, kteří preferují svižnější tempo, neboť navštívíte ty nejznámější památky obou měst. V Petrohradu nevynecháme prohlídku Kazaňské katedrály, Ermitáže, Carského Sela nebo křižníku Aurory. Poté se přemístíme rychlovlakem Sapsan do pohádkové Moskvy a navštívíme Rudé náměstí, Mauzoleum V. I. Lenina, chrám Vasila Blaženého, Kreml, Bolšoj těatr a další památky. To vše v kouzelné zimní atmosféře s hrníčkem pravého ruského čaje a třeba i s bruslemi na nohou.

To nejlepší ze zimní Moskvy

Moskva v zimě má své jedinečné kouzlo. Je pokryta sněhovou peřinou a všude voní pravý ruský čaj. Pokud jste tedy milovníky zimy a nevadí vám nižší teploty, pak se vám tu jistě zalíbí. Během tohoto 5denního zájezdu uvidíme ty nejznámější památky města jako Rudé náměstí, Mauzoleum V. I. Lenina, chrám Vasila Blaženého, Kreml, Bolšoj těatr nebo se projedeme metrem, jehož stanice jsou opravdovými uměleckými díly. Ale v programu tohoto zájezdu je ještě něco opravdu unikátního – uvidíme kopii dřevěného paláce cara Alexeje Michajloviče a budeme si moci představit, jak carská rodina skutečně žila.

Čarokrásný Petrohrad

To nejlepší z Petrohradu + JANTAROVÁ KOMNATA

Mezi cestovateli jednoznačně nejoblíbenější zájezd do Ruska. Během tohoto eurovíkendu uvidíme to nejlepší, co Petrohrad nabízí, a je toho opravdu spoustu! Vyhovovat bude náplň programu hlavně cestovatelům, kteří preferují mírnější tempo. Navštívíme Kazaňskou katedrálu, Gostinyj dvor, chrám Vzkříšení Krista na Krvi, katedrálu sv. Izáka, Palácové náměstí, Alexandrův sloup, Ermitáž, křižník Aurora, ale nejen to.

Vypravíme se i za hranice města a poznáme jeho okolí. Navštívíme usedlost Carské Selo, Kateřinský palác a světoznámou Jantarovou komnatu, vydáme se i k Petropavlovské pevnosti, kde zhlédneme mimo jiné i hrobku Petra Velikého a Kateřiny Veliké a poplujeme rychlolodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“ a kde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého. A ani večer nebudeme zahálet. Máme pro vás totiž připravené noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou. Tento zájezd je opravdu nabitý zážitky od rána do večera a uvidíme během něj vše, co toto město a jeho okolí nabízí.

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ KOMNATA

Tento 5denní zájezd je mezi cestovateli velmi oblíbený. Koná se každý rok v červenci a je určen především cestovatelům, kteří preferují mírnější tempo. Podíváme se na Palácové náměstí v centru města, kde se uskuteční přehlídka bojových i historických plavidel ruského námořnictva a za příznivého počasí budeme moci pozorovat také přelet vojenského letectva ukončený slavnostní salvou lodního dělostřelectva.

Po setmění se pak dočkáme ještě slavnostního ohňostroje. Kromě oslav nám samozřejmě neunikne to nejlepší, co město nabízí. Navštívíme Kazaňskou katedrálu, Gostinyj dvor, chrám Vzkříšení Krista na Krvi nebo katedrálu sv. Izáka. Dále Kateřinský palác a světoznámou Jantarovou komnatu a projdeme se Alexandrovským parkem, kde se nachází například Alexandrovský palác či 12 malých domečků postavených v čínském stylu. Také zamíříme přes Strelku Vasiljevského ostrova k Petropavlovské pevnosti a do Petrodvorců.

To nejlepší z Petrohradu + KARÉLIE + BÍLÉ NOCI

S tímto zájezdem objevíme krásy Petrohradu, ale tentokrát se vydáme okusit také atmosféru ruského severu. Nejprve strávíme nějaký čas, abychom poznali Petrohrad. Toto unikátní město na řece Něvě je plné těch nejkrásnějších památek, jaké si člověk může jen představit. Čeká nás prohlídka Kazaňské katedrály, Ermitáže, Petrodvorců nebo křižníku Aurora. A poté přejedeme vlakem do Petrozavodsku, hlavního města Karélie. Zde se vypravíme na plavbu na Oněžském jezeře, na ostrov Kiži, kde vyrostl jedinečný skanzen historických staveb.

Nebude ani chybět ochutnávka karelské kuchyně a návštěva muzea, které se zaměřuje na karelskou kulturu a kde se dozvíme mnoho zajímavostí o této jedinečné části Ruské federace. Poté se vypravíme zpět do Petrohradu a jako luxusní tečku na závěr, kterou v jiném programu nenajdete, jsme si pro vás připravili návštěvu muzea Faberge. Originální Fabergého vejce patří k nejluxusnějším klenotům světa, které byly vyráběny pro carskou rodinu z dynastie Romanovců.

Petrohrad + Helsinky

To nejlepší z Petrohradu + HELSINKY

Dvě úžasná města severu v jednom zájezdu. Během tohoto 7denního zájezdu budeme nocovat nejen v hotelu, ale i v kajutě trajektu. I proto tento zájezd doporučujeme především aktivním cestovatelům, kteří preferují svižnější tempo. Nejprve zamíříme do Helsinek a projedeme centrum města, kde se nachází úžasná historická tržnice Kauppatori nebo malebný helsinský přístav. Neunikne nám ani známý Olympijský stadion a podnikneme plavbu na ostrov k pevnosti Suomenlinna, k jedné z největších námořních pevností na světě. Poté se vypravíme moderním trajektem Princezna Anastázie do čarokrásného Petrohradu. Nebude chybět prohlídka Kazaňské katedrály, katedrály sv. Izáka, Ermitáže, návštěva Palácového náměstí nebo křižníku Aurora. Ale i v tomto městě nasedneme na rychloloď a pojedeme se podívat za hranice města do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“.

Petrohrad + Moskva

To nejlepší z Petrohradu + MOSKVA + JANTAROVÁ KOMNATA

Objevíte s námi dvě nejkrásnější města Ruska. Tento 8denní program je smrští zážitků. Nejprve zamíříme do Moskvy, kde nevynecháme žádnou slavnou památku. Uvidíme nejen ty nejznámější, jako je Rudé náměstí, Mauzoleum V. I. Lenina, chrám Vasila Blaženého, Kreml, Bolšoj těatr, ale čeká nás vyhlídková plavba lodí nebo návštěva světoznámé Treťjakovské galerie. Poté se vydáme rychlovlakem Sapsan do Petrohradu, kde opět uvidíme ty nejznámější památky města.

A i tentokrát nás čeká víc než jen centrum města. Vyjedeme prozkoumat okolí, a to hned dvakrát. Nejprve se vypravíme do Carského Sela, rozsáhlé letní carské rezidence, a navštívíme Kateřinský palác i jeho proslulou Jantarovou komnatu. Dále nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců, kde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého s Velkou kaskádou – souborem sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav. A ani večer si neodpočineme. Čeká nás totiž program v podobě noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad řekou Něvou.

Oslnivá Moskva

To nejlepší z Moskvy

Moskva do nejmenšího detailu. Přesně to slibuje tento 5denní zájezd. Prohlídku začneme na ulici Arbat, která patří k nejstarším ulicím v Moskvě. S touto třídou je též spjat ruský básník Alexandr Sergejevič Puškin, který pobýval v domě číslo 53 a má tady své muzeum a památník. Zavítáme i na notoricky známé Rudé náměstí, do Mauzolea V. I. Lenina, chrámu Vasila Blaženého, Kazaňského kostela a obchodního domu GUM.

Samozřejmostí je i návštěva Kremlu, odkud je celá federace ovládána. Nevynecháme ani méně známá místa jako areál Novoděvičího kláštera, starou kupeckou čtvrť Kitaj-gorod a další tajemná zákoutí, která toto město ukrývá. A jako třešnička na dortu nás u tohoto zájezdu čeká i nádherný výlet za hranice města, a to do klášterního městečka Sergijev Posad, které je srdcem ruské pravoslavné církve.

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ

Zažijeme velkolepý ohňostroj, impozantní přehlídku a bujaré veselí. Právě takto totiž probíhají květnové oslavy. Tento unikátní zájezd je určen pro všechny milovníky vojenské historie a ty, kteří preferují mírnější tempo. V programu 5denního zájezdu je nejen účast na vojenské přehlídce, ale tentokrát zamíříme i do velkolepého muzea Vítězství na Poklonné hoře. Zde uvidíme bojovou techniku z období druhé světové války. Dále nás čeká prohlídka například muzea Kosmonautiky a muzea Ozbrojených sil Ruska. Nahlédneme ale i do zákulisí ruských dějin z trochu jiného, spíše vojenského úhlu. A nevynecháme ani prohlídku moskevských dominant, jako je Kreml či chrám Krista Spasitele a další ikony.

Krásy Bajkalu

To nejlepší z Bajkalu + JÍZDA PO TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLE

Zájezd pro opravdové cestovatele, ale v maximálním komfortu. Ubytujeme se v malebných hotýlcích a pro přesuny využijeme transfer. Na tento cestovatelský zážitek se tedy mohou s klidem vydat i ti, kteří chtějí okusit divočinu, ovšem se vším pohodlím. Tento 10denní program je po strop nabitý zážitky. V ceně máte nejen letenku s odbavovaným zavazadlem, ale i ubytování v hotelu se snídaní a veškeré transfery a výlety během zájezdu.

Uvidíme ostrov Olchon, nazývaný „srdce Bajkalu“, zažijeme plavbu po zálivu Malé moře, navštívíme ostrov Ogoj s buddhistickou svatyní, vydáme se lanovkou na vyhlídku Čerského kamene, odkud se nám naskytne krásný pohled do okolí a na pramen řeky Angary. Projedeme se legendární Krugobajkalskou železnicí, ale i po Transsibiřské magistrále. Navštívíme klášterní komplex Ivolginský dacan, zhlédneme etnografická centra a třeba i největší bustu Lenina na světě. Čeká nás také ochutnávka endemických ryb z Bajkalu, ale i relax u vody a tradiční ruská sauna.

Zobrazit všechny zájezdy do RuskaBarbora Koníčková

Barbora KoníčkováSpecialista Radynacestu.czKlientka paní Alena Jandová odhaluje tajemství Jantarové komnaty
Zimní panorama na historickou část Moskvy
Zrcadlová fotka cestovatelky paní Aleny Stehlíkové v Kateřinském paláci
Průvodkyně Marťa Kolníková a Bolšoj Těatr v Moskvě
Nakupování s paní Gabrielou Medovarskou ve světoznámém nákupním centru Gum
Selfie před chrámem Vasila Blaženého na Rudém náměstí
Ivanovské náměstí a největší zvon na světě v Kremlu
Kotvení v centru Petrohradu u revoluční lodi Aurora
Zkouška tradiční papachy musí být!
Velká Matrjoška za hradbami Kremlu - uvezli byste takový suvenýr?
Fontány, parky a vodotrysky v Petrodvorcích - okázalé sídlo ruských carů
Naše klientky pózují na Chrámovém náměstí, které tvoří architektonický střed Kremlu
Rudé náměstí a chrám Vasila Blaženého v Moskvě je srdcem celého Ruska
Umělecký zážitek v petrohradské Ermitáži s panem Ondřejem Holubem
Jantarová komnata - ztracený poklad ruských carů a paní Holubová
Objevování krás bajkalského jezera s paní Stanislavou Stolzovou
Velká kaskáda v Petrodvorcích

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024