Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Barcelony + ZARAGOZA

Program 1Knižní průvodce zdarma
5 dní13. 10. – 17. 10. 2016

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel 2* v Barceloně

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a navštívíte aragonskou metropoli v době svátku del Pilar. Vychutnáte si show Magické fontány, vydáte se po stopách Gaudího a ochutnáte středomořskou kuchyni. Přeneste se s námi do španělské historie, poznejte živé Katalánsko i květinami vyzdobenou Zaragozu!

Na co se můžete těšit

 • Živoucí atmosféru nejrušnější ulice La Rambla
 • Gaudího Parc Güell plný uměleckých děl
 • Ikonickou katedrálu Sagrada Familia
 • Květinový svátek v aragonské Zaragoze

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, po poledni přílet do Barcelony, transfer na hotel objednaným autobusem, ubytování.

Naši prohlídku města začneme v nejstarší části Barcelony v historické gotické čtvrti. Zastavíme se u nejdůležitějších kostelů a katedrál této čtvrti, projdeme královským náměstím (Plaça del Rei) či náměstím Sant Jaume, které bylo v minulosti římským centrem. Nedaleko čtvrti se nachází Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. 

První den ukončíme u sochy Kryštofa Kolumba, kde začíná promenáda kolem přístavu Port Vell a pokračuje až k plážím Barcelonety.

2.DEN

Dopolední prohlídka nejživější části města, odpoledne se vydáme po stopách legendárního architekta Gaudího.

Po snídani se vrátíme opět do centra města na nejznámější a nejrušnější uliciLas Ramblas, kde to vždycky žije. Ulice je lemována spoustou zajímavých historických budov včetně největšího evropského trhu „La Boquería“, kde nakoupíte vždy nejčerstvější potraviny. Dojdeme až k „Plaça de Catalunya“, největšímu Barcelonskému náměstí. Nachází se zde obchodní centrum „El Corte Inglés“ s věhlasnými značkami. Prohlédneme si Fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, že ten, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat.

Po obědě navštívíme nejvýznamnější Gaudího chrám, který je dodnes nedostavěný, ale o to více je oblíbený a velmi hojně navštěvovaný. Nese název Sagrada Familia. Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli užít a prohlédnout. Gaudí zanechal v Barceloně výraznou stopu, proto by byl hřích nevidět jeho další neuvěřitelné stavby na vlastní oči. Jedná se o Casa Milà či Casa Batlló

Večer – individuální program, doporučujeme návštěvu místních barů a restaurací s „tapas a Sangrií“*, kde lze zažít pravý rušný noční život Katalánců.

3.DEN

Celodenní fakultativní výlet do metropole Aragonie Zaragozy.

Dnes nás čeká fakultativní výlet do aragonské Zaragozy, kde budou probíhat oslavy Fiestas del Pilar. Uprostřed hlavního náměstí uvidíme pyramidu z květin, které lidé v tradičních kostýmech přinášejí z celého Španělska. Květiny jsou přinášeny pro Pannu Marii, která se zde zjevila sv. Jakubovi a ten dal na její žádost v Zaragoze postavit chrám. Současná Bazilika Panny Marie na Sloupu má 11 kupolí a 4 věže a na jejím stropě lze najít také malby jednoho z nejslavnějších španělských malířů, Francisca Goyi. Poblíž baziliky se nachází katedrála La Seo, která byla spolu s několika dalšími kostely zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO pro prvky Mudéjaru – arabského stylu. Tento architektonický styl ovlivňoval architekturu mnoha španělských měst.

Vydáme se také na procházku městem, kde budeme mít možnost zhlédnout kostel San Juan de los Panetes, radnici, část dochovaných římských hradeb a amfiteátru a další krásná místa tohoto města.

Návrat do Barcelony ve večerních hodinách.

4.DEN

Dopolední prohlídka vršku Montjuïc, odpolední individuální volno.

Tento den se vyvezeme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází olympijský stadion, kde se konala olympiáda v roce 1992. K návštěvě vás zve také Poble Espanyol, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací.

Společně sejdeme k Národnímu muzeu umění, kde se nachází jedna z největších světových sbírek románského umění a uvidíme odtud až na náměstí Plaça d'Espanya.

V odpoledních hodinách individuální program. Tento volný čas můžete využít k nákupům, procházce po městě, návštěvě některého ze zajímavých barcelonských muzeí či k posezení v místních kavárnách.

Ve večerních hodinách se setkáme u Magické fontány „La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona“ a vychutnáme si tuto jedinečnou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. Slavná fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929.

5.DEN

Příjemná prohlídka Parku Güell, krásné výhledy, odpoledne odlet do ČR.

Poslední den zájezdu navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně rezidencí pro rodiny s vlastním náměstím a systémem kanalizací. Je odtud krásný výhled na město a moře. Nachází se zde nejznámější Gaudího symbol – salamandr.   

Pro fanoušky fotbalu doporučujeme navštívit známý fotbalový stadion Camp NOU. V ceně vstupenky je prohlídka stadionu FC Barcelona včetně jeho muzea s historií klubu. Projdete se tunelem fotbalistů, šatnami, kabinami komentátorů a stanete na samotném fotbalovém trávníku u střídacích lavic.

V odpoledních hodinách transfer na letiště. Večer přílet do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Barcelona – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 (cm) a hmotnosti 10 kg/os.
 • transfer letiště – Barcelona (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v Barceloně v hotelu 2* (2 nebo 3 lůžkové pokoje)
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny místní dopravou (cca 20 euro/os.)
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet do Zaragozy
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Jak je to s jídlem?

 • snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu: NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a ještě jedno malé osobní zavazadlo o rozměrech výrazně menších než u kabinového zavazadla (ve velikosti např. obalu na fotoaparát, notebook nebo malé kabelky). 
 • Zavazadlo za příplatek 1 300 Kč: odbavované zavazadlo do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Camp Nou: dospělý 810 Kč, dítě 660 Kč, senior 700 Kč
 • Fakultativní výlet do Zaragozy: dospělý 1 790 Kč
 • Parc Güell – hlavní část: dospělý 230 Kč, dítě 160 Kč, senior 160 Kč
 • Sagrada Familia (bazilika): dospělý 460 Kč, dítě 400 Kč, student 400 Kč, senior 340 Kč, jiný 400 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

*tapas - jednohubky, chuťovky, které Španělé pojídají k pivu či vínu; Sangría - typický vinný nápoj podávaný s ovocem

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.