La Boqueria: tržnice rozmanitých chutí, vůní a barev

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25109x

Trh La Boqueria patří mezi nejstálejší a nejbarvitější trh s kvalitními zemědělskými produkty v celé Evropě.

Vyberte si z našich 20 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Máte rádi nákupy a neodoláte si koupit nějaký ten suvenýr z cest? Pak je pro vás jeden z nejbarvitějších trhů s potravinami La Boqueria v Barceloně to pravé! Poradíme vám také, jaké další trhy a obchůdky byste v Barceloně rozhodně neměli minout.

Nejbarvitější trh v Evropě 

Hlavní vchod do tržniceHlavní vchod do tržnice

Trh La Boquería se nachází na nejznámější ulici Las Ramblas a určitě jej nepřehlédnete. Trhem se nese vůně a doslova vás oslní rozmanitými barvami. Však také právem patří mezi nejstálejší a nejbarvitější trh s kvalitními zemědělskými produkty v celé Evropě. Není proto výjimkou, že šéfkuchaři restaurací nachází ve stáncích ingredience pro své denní menu. Zásobit své spíže přicházejí také místní a trh je vyhledávaný i u turistů. O návštěvnost není nouze a pokud si chcete nakoupit v klidu, doporučujeme vyrazit časně ráno.

Na trh se dostanete snadno přes La Rambla. Najdete tam spoustu ovoce, zeleniny a také různé druhy kandovaného ovoce, cukrovinek a ořechů. Nalevo vás budou lákat sýry a na řeznických stáncích těžko odoláte veškerým druhům uzenin a dalším druhům studených jídel z celé země.

Milovníci ryb narazí na llla del Peix (úsek ryb) v samém srdci tržnice. Vybírat budete moci z čerstvých mořských ryb nejrůznějších tvarů. Chybět nebudou ani lenguados (mořské jazyky) či velké kusy mečounů (pez espada). Neujdou vám ani vysoce ceněnné ohnivě rudé gambes de Palamós (garnáty), vylovené u pobřeží Costa Brava. Garnáty si můžete objednat v nejlepších barcelónských restauracích. 

Severní strana tržnice láká na stánky s prodejem dobrého vína.

Nevíte, co dříve koupit a nechcete kupovat „zajíce v pytli“? Pak máte ideální příležitost zavítat do místních barů, za ty nejlepší se považují Bar Pinotxo a Bar Central. Právě tam budete mít příležitost ochutnat zboží z tržnice

„Blešák“ a další trhy v Barceloně

Návštěvy blešáků jsou velkým zážitkemNávštěvy blešáků jsou velkým zážitkem

Na Placa del Pi se za sýry, medy a sladkostmi vydejte každý první a třetí pátek, sobotu a neděli v měsíci. Sběratelé známek a mincí jistě ocení nedělní dopolední stánky na Placa Reial. Staré mapy, známky, ale také knihy a pohlednice zakoupíte v neděli ráno v Mercat de Sant Antoni. Milovníci starožitností by si neměli nechat ujít čtvrteční trhy na Placa Nova

Pokud jste vyznavači tradičních „bleších trhů“, pak zavítejte v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu na hlavní bleší trh ve městě Encants Vells. Jak už to tak na „blešáku“ chodí, najdete tam nejrůznější zboží včetně šperků a oblečení.

Typické suvenýry z Barcelony

V tržnici nakoupíte všechny V tržnici nakoupíte všechny "gastro" suvenýry

Přivézt si z dovolené typický suvenýr či malou pozornost pro své blízké k cestování patří. Pochutnat si můžete na prvotřídním sušeném ovoci, oříšcích či pražené kávě z Casa Gispert. Milovníci sýrů neodolají sezónní nabídky sýrů od malých výrobců ve skvělé mlékárně Formatgeria La Seu. Za čokoládou se vypravte do Xocoa či Escriba Pastisseries, kde se můžete kochat nádherně zdobenými dorty a čokoládovými modely slavných osobností v životní velikosti. 

Vína nakupte v největším vinném obchodě Lavinia či ve Vile Viniteca ve čtvrti El Born, kde nabízí výběr španělských a katalánských vín. Z Barcelony byste neměli odjíždět bez láhve katalánského šumivého vína cava, který je celonárodně uznávaný. Najdete ho téměř všude, ale nejlépe vám poradí v obchodě Xampana specializovaném na skvělá vína typu cava z vinařské oblasti Penedés.

Brasil Style láká na neobvyklý výběr předmětů pro domácnost a pyšní se také ručně vyrobenými jídelními servisy. Cereira Subira je nejstarším obchodem ve městě a nabízí krásné dekorativní svíčky nejrozmanitějších tvarů. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 20 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/la-boqueria-trznice-rozmanivych-chuti-vuni-a-barev/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024