Přístav Port Vell: jachty, kavárny a největší akvárium na světě

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10575x

Přístav Port Vell se nachází na konci nejrušnější ulice v Barceloně Las Ramblas.

Vyberte si z našich 16 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Nenechte si ujít příležitost navštívit přístav rozprostírající se na konci nejrušnější ulice v Barceloně Las Ramblas. Odměnou vám bude pohled na úžasné jachty, plachetnice a kotvící lodě v Portu Vell. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu největšího mořského akvária na světě.

Přístav Port Vell letos oslavil 113. výročí od jeho zrození. V jižní části narazíte na Světové obchodní centrum, které slouží jako molo pro cestující zaoceánských lodí. S Las Ramblas je přístav propojen jachtařskými kluby na Moll d´Espanya otočným mostem a přístavní hrází pro chodce. Molo Espanya je plné ochodů a restaurací. 

Největší akvárium na světě

Barcelonské akváriumBarcelonské akvárium

Největším lákadlem je však mořské akvárium L´Aquarium de Barcelona, které patří mezi největší v Evropě. Těšit se můžete na několik desítek akvárií, které vám představí podmořský středozemní svět. Jednotlivé nádrže jsou stylizované do podmořských jeskyní, které stimulují příliv a odliv, tropické korály, oceány či odlišná podmořská prostředí.

Ve skleněném osmdesátimetrovém podvodním tunelu vám nad hlavou proplují různé ryby a výjimkou nebudou ani žraloci. Ti odvážnější mohou vyzkoušet i samotné potápění se žraloky. Největší akvárium nabízí nejen spoustu zábavy, ale také vzdělávací programy mořského centra.

Krásy podmořského světa se otevírají od půl 10 dopoledne a cena pro dospělého je 20 euro a pro děti od 5 do 15 let 15 euro (2015).

Pokud si budete chtít z vodního světa oddychnout u filmu, nemusíte chodit daleko. Vedle akvária se nachází vyhlášený IMAX Port Vell, který má tři kinosály a vysokou kvalitu promítání.

Dvacetimetrová barevná hlava

Vydat se můžete i na molo Moll de la Fusta (Dřevěné molo), které je ozvláštněno červenými mosty inspirovanými Van Goghovým mostem v Arles. Dvouúrovňové molo má v horní části terasové kavárny a vy se tak u kávy můžete kochat krásným výhledem na přístav.

Nepřehlédnutelné je moderní pojetí El Cap de Barcelona (Barcelonská hlava), která svou barevností a dvacetimetrovou výškou hýří již v dálce a zároveň tak upozorňuje na svého stvořitele, amerického umělce Roye Liechtensteina.

Za špetkou katalánské historie

V historickém muzeu se dozvíte vše o historii Katalánska od A až do ZV historickém muzeu se dozvíte vše o historii Katalánska od A až do Z

U přístavu narazíte na budovu Palau de Mar, ve které sídlí muzeum Museo d´Historia de Catalunya. Dozvíte se vše o dějinách Katalánska od doby kamenné po 21. století.

Jednotlivá patra vám otevřou cestu například k historii zrození národa, španělských kořenech a také se dozvíte bližší informace o moři. Mimo jiné zavítáte do období od 17. do 21. století. V posledním poschodí najdete kromě auly, knihovny a koncertního sálu také kavárnu a bar s nádherným výhledem z velké terasy.

Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 10 hodin (2015).

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 16 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pristav-port-vell/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024