Stadion Camp NOU: Dotkněte se slávy na vlastní kůži

Jana Pracuchová Jana Pracuchová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4782x

Největší fotbalový stadion Evropy byl postaven v r. 1957 a pojme více než 99 000 diváků.

1 zájezd na téma: Sport Zobraz zájezdy

Víte, že...

Stadion neslouží pouze sportovním účelům, ale také zde koncertují hudební skupiny a dokonce tady sloužil mši papež Jan Pavel II.?

Přiletět do Barcelony a nenavštívit slavný stadion FC Barcelona, mekku všech fotbalistů? Nesmysl! Samozřejmě to berte s trochou nadsázky, nicméně, někdy není od věci si říci: „Proč ne, když už jsme tady?“. Navíc Barcelona vás svým fanouškovstvím k fotbalu spolehlivě nakazí a Katalánci jsou na úspěchy svého fotbalového klubu právem hrdí.

Pojmenování Camp NOU, jak se správně nazývá, znamená v katalánštině nové hřiště. Tento nový fotbalový stadion byl v Barceloně dokončen r. 1957 a svou kapacitou přes 99 tisíc diváků se stal největším fotbalovým stadionem Evropy. Ve světě je pátým největším stadionem tohoto druhu. Barvy klubu zde oblékali hráči zvučných jmen jako Maradona, Ronaldo, Thierry Henry či Lionel Messi

Začátky inspirované Švýcarskem

Zajímavostí je, že katalánský fotbalový klub založil Švýcar Hans Gamper s dalšími sportovci z různých zemí. Klub byl založen v r. 1899 se záměrem vytvořit otevřenou společnost pro sportovce, ať už jsou jakéhokoli původu. Barvy modrou a červenofialovou či karmínovou s sebou přinesl právě Gamper ze švýcarského fotbalového klubu v Basileji.

První turnaje klubu se odehrávaly v období mezi léty 1899 až 1908 a jelikož tenkrát Camp NOU ještě nebyl postaven, stěhoval se tým hráčů v rámci Barcelony po čtyřech různých hřištích.

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Jak získat vstupenky?

Dnes vyvstane problém trochu jiného charakteru a to ten, že celosezónní vstupenky snad nelze získat jiným způsobem, než je zdědit a na ostatní zápasy bývají rychle vyprodané. Proto doporučujeme zakoupit lístky minimálně půl roku dopředu. Tak dlouho dopředu ale zase nevíte přesně dne a hodiny, kdy se bude zápas odehrávat. 

Co však získat snadno lze, jsou vstupenky do muzea Camp NOU. Prohlédnete si fotografie hráčů od počátku klubu, dresy a trofeje, projdete šatnami a stanete na samotném trávníku mekky všech fotbalových fanoušků. Prohlídky lze samozřejmě zajistit pouze v době, kdy zde není žádný zápas, ale i přesto můžeme prohlídku stadionu vřele doporučit. Dojem dělá i bez vroucího kotle.

Hvězda jménem Lionel Messi

Možná právě hodnoty, jako je úcta, úsilí, ctižádost, týmová spolupráce a pokora, které jsou tím pravým pojítkem všech členů klubu FC Barcelona, způsobily, že se Messi vypracoval v tak jedinečného hráče. Již ve 13 letech se mladý Argentinec vydal přes velkou louži, aby vstoupil do fotbalového klubu Barcelony. Jelikož byl velmi talentovaným a nadějným hráčem, neuvěřitelnou rychlostí se posouval stále dopředu až do první ligy. 

Jana Pracuchová

Jana PracuchováPrůvodce Radynacestu.czSpecialista Radynacestu.cz

Sportovní zájezdy

V pohybu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na téma: Sport

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. července

Španělsko (Barcelona)

Barcelóóóóónááááá!

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Barcelony

Zobrazit aktuální zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/stadion-camp-nou/

Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z Španělska68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK