7 důvodů, proč navštívit Valencii: zelené město zalité sluncem láká na pláže i do unikátního parku

Magda Puffová Magda Puffová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 86886x

Valencie je jedním z nejzelenějších měst Španělska, které krom stabilního počasí nabízí turistům mnoho výhod.

Vyberte si z našich zájezdů do ValencieZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Ochutnejte místní paellu. Oblíbený španělský pokrm vznikl právě ve Valencii a tradice velí, že ji musí umět připravit každý muž.

Proč navštívit Valencii? Třeba proto, že Valencie je slunečné město se stabilním podnebím a až 300 slunečnými dny v roce. Zima je velice mírná a léto je tak, jak má být, teplé a slunečné. Počasí ovšem není tím hlavním důvodem, proč se do Valencie vydat Známe jich nejméně dalších sedm. Tady jsou!

1. Kompromis mezi rušným velkoměstem a klidem maloměsta

Valencie je třetí největší město Španělska, ale při tom není tak přeplněné jako Madrid nebo Barcelona. Může vám nabídnout vše, co očekáváte od moderního velkoměsta, a to s daleko větším komfortem a klidem, než jste z jiných evropských metropolí zvyklí.

Menší fronty na památky, méně lidí na ulicích a v restauracích, nepřeplněné autobusy. Čeho ale není méně, jsou zážitky, které město nabízí.

2. Plynulá doprava autem i podzemkou

Valencijské metroValencijské metro

Po městě a v jeho okolí se můžete pohybovat za pomoci klimatizovaného metra, moderních tramvají, příměstských vlaků, autobusů nebo kol.

Také můžete jet autem po jedné z pěti velkorysých městských tepen – avenidách, které umožňují plynulou dopravu i milovníkům čtyř kol. Dokonce i během dopravní špičky není město nijak ucpané, jak jsme tomu zvyklí z jiných evropských metropolí. Samozřejmostí je výborné spojení do ostatních velkých měst v celé Evropě.

3. Architektura hodná obdivu

Komplex budov Města umění a vědKomplex budov Města umění a věd

Španělská města jsou proslulá krásnými hrady a starými, monumentálními budovami. I v tomto ohledu má Valencie mnoho architektonických skvostů, které ji pevně umisťují na seznam míst, která prostě musíte vidět!

Kromě moderních a futuristických staveb, jako je komplex budov Města umění a věd (Ciudad de las Artes) a jeho přilehlého okolí, na vás ve Valencii dýchne trocha karibské exotiky. Pokud jste navštívili některý z karibských ostrovů, třeba Kubu, procházka po valencijské čtvrti Cabanal vám svými barevnými čtvrtěmi určitě tyto vzpomínky vybaví.

4. Konec nudě i ve všední den

Na plážích nebo ve městě...pořád se něco dějeNa plážích nebo ve městě...pořád se něco děje

Ve Valencii se určitě nudit nebudete. Každý podvečer a obzvláště během víkendů se ve městě něco děje. Nemusíte ani moc dlouze hledat místo, kam zajít – stačí udělat pár kroků v centru města, na pláži, v přístavu, nebo v parku Turia a narazíte na nepřeberné množství aktivit od sportů všeho druhu, až po tanečky a míchání drinků, ke kterým se můžete připojit.

5. Valencijský zázrak – park v korytu řeky

Park Turie s fontánami a velkým vyžitím pro všechny generacePark Turie s fontánami a velkým vyžitím pro všechny generace

Turie, to je nefalšovaný valencijský zázrak. Když v roce 1957 řeka Turie zaplavila město, radnice rozhodla, že se řeka odkloní a její koryto se přemění v park, který bude rozdělen zhruba dvaceti mosty a průchody do jednotlivých částí, které se od sebe budou vzájemně lišit.

Dnes v jednotlivých částech parku najdete atletické tratě, fotbalová hřiště, zahrady s fontánami, muzea, venkovní výstavní prostory, dětská hřiště, skate parky a mnoho dalšího.

Turie je oáza klidu, která je vzdálena pouze pár kroků od samotného centra města. Zanechá ve vás dojem, že jste na venkově, a že jste veškerý shon a ruch velkoměsta nechali daleko za sebou.

6. Zelené město za každou cenu

Valencie má nespočet parků a zeleněValencie má nespočet parků a zeleně

Valencie je vpravdě zelené město i přesto, že Valencijské společenství má velmi suché podnebí. Španělské slunce a nedostatek srážek má za následek, že při cestě ze severu na jih regionu natrefíte často na oblasti, které připomínají poušť.

Země a hory jsou zbarveny do červeno-žluta a zelenou barvu byste hledali jen těžko. Valencie se tomuto obrazu ovšem zarytě vzpouzí a bezpočet parků a zavlažovaných trávníků nakonec vytváří daleko zelenější město, než jakými jsou její konkurenti Madrid s Barcelonou.

7. Rozmanité okolí – na lyže i k moři

Jezero AlbuferaJezero Albufera

Valencie je výborně geograficky umístěna. Jste-li milovníkem pláží, Valencie vám nabídne jedny z nejlepších pláží v celém Španělsku. Vedle širokých pláží s přírodním jemnozrnným pískem najdete také zákoutí s klasickými středozemními skálami, jak je známe z pohledů.

Až se nabažíte pláží, čekají na vás asi hodinu cesty autem na sever nebo západ hory s krásnými výhledy do krajiny. To ale ještě není vše! Jižně od Valencie se nachází jezero Albufera, kde se dá strávit klidný odpočinkový den a v zimním období je asi 90 minut od Valencie lyžařský areál, kde se zase můžete oddat zimním sportům.

Magda Puffová

Magda PuffováExpert Radynacestu.cz

Na cestování mám ráda každou jeho fázi. Od cestovní nervozity, přes nové zážitky až po návratovou euforii.

Španělsko (Valencie)

Poznejte smyslnou Valencii

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Valencie

Zájezdy do Valencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/7-duvodu-proc-navstivit-valencii/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024