Paleokastritsa: malý ráj na Korfu plný dobrých lidí a možností, jak využít čas na dovolené naplno

Lenka Jindrová Lenka Jindrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 5. 2024 • Přečteno 1962x

Paleokastritsa je místo, které vás okouzlí svou krásou, historií i aktivitami. Je to ideální místo pro odpočinkovou a nezapomenutelnou dovolenou v Řecku.

Vyberte si z našich zájezdů na KorfuZobrazit zájezdy

Hledáte-li v Řecku odpočinkovou a malebnou destinaci, nehledejte nic jiného než Paleokastritsu, letovisko na ostrově Korfu, spojené pravidelnou autobusovou linkou s hlavním městem Kerkyra. Paleokastritsa je známá svými nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou, svěžími zelenými kopci a bohatou historií. Ať už se chcete opalovat, koupat, šnorchlovat, chodit na túry, nebo poznávat, Paleokastritsa nabízí pro každého něco.

Nejkrásnější pláže ve městě 

Nádherné písečné plážeNádherné písečné pláže

Paleokastritsa má šest hlavních pláží, z nichž každá má své kouzlo a specifický charakter. Hlavní pláž, nazývaná stejně jako letovisko Paleokastritsa, je největší a nejoblíbenější. Na této organizované pláži, to znamená s lehátky a slunečníky, najdete jemný písek, pozvolný vstup do vody a kavárny i restaurace. Pláž je také výchozím bodem pro výlety lodí do okolních jeskyní a zátok.

Ostatní pláže (Agios Spyridon, Agia Triada, Ampelaki, Alipa a Agios Petros) jsou menší a klidnější, ale stejně krásné. Některé jsou oblázkové, jiné písčité a další skalnaté. Všechny mají tyrkysovou vodu a úžasný výhled na okolní útesy a vegetaci. Dostanete se k nim pěšky, autem nebo vodním taxi.

Památky, které nesmíte vynechat

Klášter Panny MarieKlášter Panny Marie

Paleokastritsa je nejen plážovou, ale také kulturní a historickou destinací. Jednou z nejpůsobivějších památek je klášter Panny Marie, který stojí na kopci s výhledem na záliv. Klášter pochází ze 13. století a nachází se v něm malé muzeum, kostel a rozměry sice skrovná, o to však rozkvetlejší malebná zahrada. Klášter je přístupný a můžete se odtud pokochat panoramatickým výhledem na pobřeží a moře.

Panoramatický výhled z klášteraPanoramatický výhled z kláštera

Další zdejší zajímavostí je Angelokastro neboli Andělský hrad – byzantská pevnost, která byla postavena na skalnatém vrcholu ve 13. století. Hrad byl strategickým bodem obrany proti nájezdníkům a pirátům. Na hrad se můžete vydat pěšky a obdivovat jeho zříceniny, dochované fresky a úchvatné výhledy do krajiny.

Olivovník nebo akvárium? Vyberte si!

Na vlastní oči můžete vidět například chobotniceNa vlastní oči můžete vidět například chobotnice

Pokud vás zajímá příroda a divoká zvířata, můžete navštívit také místní akvárium, které chová různé mořské druhy z Jónského moře, jako jsou ryby, krabi, chobotnice, želvy a žraloci. 

Dalším zdejším lákadlem je 500 let starý olivovník, považovaný za přírodní památku.

Aktivity aneb Co pořád je tu co dělat

Užít si můžete nejrůznější vodní sportyUžít si můžete nejrůznější vodní sporty

Paleokastritsa nabízí řadu aktivit pro dobrodružné a zvídavé povahy. Jednou z nejoblíbenějších je výlet lodí do jeskyní a zátok, které jsou na pobřeží. Můžete si pronajmout loďku nebo se připojit k prohlídce s průvodcem a prozkoumat skryté klenoty Paleokastritsy, jako je například jeskyně Modré oko, jeskyně Nausica nebo jeskyně svatého Mikuláše. Můžete se také koupat a šnorchlovat v křišťálově čisté vodě a objevovat podmořský svět.

Další možností je pěší turistika nebo cyklistika v kopcích a horách v okolí Paleokastritsy. Lákavé je vydat se po stezkách vedoucích k vesnicím, klášterům a hradům a užívat si čerstvého vzduchu a nádherných výhledů. Navštívit můžete i nedalekou tradiční vesnici Lakones s okouzlující atmosférou a nádherným výhledem nad zálivem.

Pokud toužíte po větším vzrušení, můžete v Paleokastritse vyzkoušet také některé vodní sporty, jako je vodní lyžování, jízda na vodním skútru, parasailing nebo jízda na banánu. Na hlavní pláži i na ostatních plážích najdete několik center vodních sportů. Můžete si také pronajmout kajaky nebo šlapadla a užít si zábavu na vodě.

Paleokastritsa je místo, které vás okouzlí svou krásou, historií i aktivitami. Je to ideální místo pro odpočinkovou a nezapomenutelnou dovolenou v Řecku. Paleokastritsu a její obyvatele, kteří jsou přátelští a pohostinní, si zamilujete a budete se sem chtít opakovaně vracet. Je to zkrátka takový malý ráj na Korfu.

Lenka Jindrová

Lenka JindrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Řecko (Korfu)

Navždy svěží Korfu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Korfu

Zájezdy na Korfu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/paleokastritsa/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024