Kerkyra: hlavní město Korfu zve na lehce omšelou krásu a jedinečnou festivalovou atmosféru

Lenka Jindrová Lenka Jindrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 4. 2024 • Přečteno 709x

I přes její dnes poněkud omšelou krásu považují mnozí Kerkyru za jedno z nejkrásnějších řeckých měst vůbec. Vděčí za to architektuře i obyvatelům.

Vyberte si z našich zájezdů na KorfuZobrazit zájezdy

Korfu, řecky Kerkyra, je jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších řeckých ostrovů. Nachází se v Jónském moři, má bohatou historii, kulturu a oplývá přírodními krásami, které každoročně přitahují tisíce návštěvníků, z nichž mnozí se vracejí opakovaně. Co však Korfu odlišuje od ostatních řeckých ostrovů, je jeho okouzlující hlavní město Kerkyra (v angličtině jednoduše Corfu Town).

Kerkyra nabízí jedinečnou směsici benátských, francouzských, britských i řeckých vlivů, protože v průběhu staletí byla pod vládou různých mocností. Staré město Kerkyra je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejzachovalejším a nejmalebnějším městům v Evropě.

Elegantní architektura

Stará pevnostStará pevnost

Můžete se procházet úzkými dlážděnými uličkami, obdivovat elegantní architekturu, navštívit působivé benátské pevnosti (Starou i Novou) a kostely (zejm. ten zasvěcený sv. Spyridonovi, patronovi města, by vaší pozornosti neměl uniknout) a vychutnat si živou atmosféru kaváren a obchodů.

I přes její dnes poněkud omšelou krásu považují mnozí Kerkyru za jedno z nejkrásnějších řeckých měst vůbec a my jim v tom dáváme za pravdu.

Kulturní centrum ostrova

Spletité uličkySpletité uličky

Kerkyra je také kulturním centrem, neboť zde sídlí Jónská univerzita, první univerzita moderního řeckého státu, a bylo tu postaveno první řecké divadlo a opera moderního Řecka Nobile Teatro di San Giacomo di Corfù. S historií a uměním ostrova se můžete seznámit v různých muzeích a expozicích, například v Archeologickém muzeu, Byzantském muzeu, Muzeu asijského umění aj.

Hojně vyhledávané jsou různé festivaly a akce, které se v Kerkyře konají, například oslavy Velikonoc, za kterými se sem sjíždějí tisíce návštěvníků z Řecka i zahraničí, koncerty nebo pivní festival.

Krásné a okouzlující město

SpyridonSpyridon

Kerkyra je krásné a okouzlující město, jak se můžete přesvědčit při prohlídce jeho historického centra. Spleť úzkých uliček, domy s omšelými fasádami a barevnými okenicemi, kostel svatého Spyridona, jehož vysoká věž na vás vykoukne z mnoha míst, a mnoho taveren, kaváren a obchůdků se suvenýry a řeckými potravinami i výrobky vytvářejí podmanivou atmosféru. V každém koutě starého města na vás dýchne genius loci, benátský i řecký, kosmopolitní i místní. 

Kerkyra je zkrátka město, které vás překvapí svou rozmanitostí a bohatstvím. Je to město, jež nabízí pro každého něco, ať už hledáte dovolenou romantickou, rodinnou, nebo sólo dobrodružství. Je to město, které vás okouzlí svou specifickou krásou, italsko-řeckým šarmem a pohostinností. Město, na které nikdy nezapomenete a které budete chtít navštěvovat znovu a znovu.

Lenka Jindrová

Lenka JindrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Řecko (Korfu)

Navždy svěží Korfu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Korfu

Zájezdy na Korfu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kerkyra/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024