Zajímavá místa Athén: To zdaleka není jen Akropolis!

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 48227x

Co je v Athénách nejznámější ví snad všichni turisté, kteří sem míří za poznáním. Ale Athény – to není jen Akropolis.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AthénZobrazit zájezdy

Kdybyste v Athénách nějakou dobu žili, určitě byste se sami sebe ptali, co vlastně láká do Athén téměř 4 miliony turistů ročně? Vždyť současné Athény jako město nejsou příliš atraktivní svou architekturou, která zažila zejména díky masivnímu přílivu imigrantů ve 20. století doslova estetický šok, ale ani kulturními akcemi. Ale mají Akropolis...

V Athénách nejsou ani světově vyhlášená divadla s atraktivními představeními jako například Moulin Rouge v Paříži. Ano, za nákupy se sem jet dá, ale ne v takovém měřítku jako třeba do Milána. Hustotu dopravního provozu a pohyb lidí bychom mohli srovnat s tím londýnským, rozhodně ne však jeho dokonalou organizaci...

Akropolis: tahoun turistického ruchu

A přesto mají Athény jasný turistický „tahák“, kterým je bezpochyby Akropolis, kam vedou první kroky téměř všech návštěvníků města. Po skoro dvouhodinové prohlídce tohoto posvátného pahorku se většinou všichni dále vydávají prozkoumat naleziště starověké agory, která se nachází přímo pod akropolským kopcem. Obrovskou výhodou Athén je, že všechny významné památky můžete obejít za jeden jediný den (samozřejmě záleží na individuální délce prohlídky každého archeologického naleziště) a na ty nejvýznamnější platí jednotná vstupenka, kdy za cenu 12 € (k únoru 2014) můžete navštívit až 6 objektů. Kromě Akropole a starověké agory jmenujme ještě římské fórum, Kerameikos, chrám boha Dia Olympského a Dionýsovo divadlo.

Pohádkový návrat do středověku

Pokud plánujete v Athénách strávit více než jeden den, tak se po absolvování těchto „povinných“ míst můžete zaměřit na památky z temného středověku, kterých se bohužel nedochovalo tolik, ale přece jen za zmínku stojí hlavně malé kostelíky Svatých apoštolů na agoře či Kapnikareas na ulici Ermou nebo mešita na náměstí Monastirakiou, turecké lázně v Place nebo na některý z typických bazarů.

Jakmile vejdete na jednu z ulic, kde se tyto bazary pořádají, vůbec si nebudete připadat jako v zemi, která byla již na začátku 80. let 20. století přijata mezi státy západní Evropy. Mísí se zde atmosféra Západu a Východu, bohatství a chudoby, Evropské unie a Balkánu. Tyto jedinečné kontrasty zcela jistě stojí zažít na vlastní kůži.

Pro fanoušky starověku určitě doporučujeme navštívit Národní archeologické muzeum s nejvzácnějšími nálezy z celého Řecka nebo nově postavené Muzeum Akropole, kde si můžete prohlédnout veškeré předměty, sochy, výzdobu chrámů apod. z tohoto posvátného pahorku.

Čtení: Zájezdy do Athén – srovnání a doporučení

Zajímavosti města

Abyste si udělali o Athénách ucelený obrázek, nevynechejte ani největší řecký přístav Pireus, lanovku jedoucí na vrchol Lykavittos, procházku Národními zahradami a především večeři v některé z taveren ve čtvrti Monastiraki, odkud budete mít úžasný výhled na osvětlenou Akropoli.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimava-mista-athen/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024