Benátské bienále: plynové masky, Marx a cigarety tam, kde byste je rozhodně nečekali

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4765x

Není pochyb o tom, že právě bohatá historie činí z Benátek neobyčejně populární turistickou destinaci. Již od roku 1895 se však každé dva roky (od května do října) ruch v Benátkách ještě o něco zvýší, neboť do města míří zástupy milovníků současného umění.

Vyberte si z našich zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Víte, že...

Benátky mají 177 kanálů, přes 400 mostů, 350 gondol a ročně přivítají na 18 milionů turistů?

Není pochyb o tom, že právě bohatá historie činí z Benátek neobyčejně populární turistickou destinaci. Již od roku 1895 se však každé dva roky (od května do října) ruch v Benátkách ještě o něco zvýší, neboť do města míří zástupy milovníků současného umění. Návštěvnost této prestižní a nejstarší přehlídky současného umění na světě dosahuje až 400 tisíc lidí.  

Téma (to letošní zní Budoucnost celého světa) každého ročníku vždy určuje sama hlavní expozice. Vůbec poprvé v historii je pod taktovkou nigerijského kurátora (Okwui Enwezor), jehož záměr byl víc než ambiciózní. Uspořádal pomyslný summit národů a osobností, jakousi „uměleckou OSN“, která se sešla proto, aby „zhodnotila“ vyhlídky civilizace na přežití.

České umění v tradičním československém pavilonu letos zastupuje projekt výtvarníka Jiřího Davida, který byl britským deníkem The Guardian zařazen dokonce mezi 15 nejlepších z celé výstavy.

56. ročník Bienále můžete navštívit až do 22. listopadu. Plné vstupné činí 25 eur, studentské 15 eur. Všechny potřebné informace naleznete na webu Bienále.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/benatske-bienale/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024