Na věku nezáleží. Anglická čajovna Babingtons v Římě slaví 125 let a je stále stejně šarmantní

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 2. 2018 • Přečteno 3514x

Vedle historických památek a nekonečných italských kaváren a tratorií navštivte tradiční anglickou čajovnu Babingtons. Čaj o páté je příjemným zážitkem, který si chcete dopřát s rodinou i přáteli.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Anglická čajovna Babingtons přečkala dvě světové války i bouřlivé ekonomické krize a poradila si s invazí bister s rychlým občerstvením. Právem tak dnes v Římě patří mezi vyhledávané turistické cíle.  

Vítejte v čajovně Babingtons, jednom z nejútulnějších podniků v Římě, jaký jste si kdy dokázali představit. Už 125 let se zde chodí místní i turisté nasnídat nebo přijdou jen tak na šálek dobrého čaje a přečíst si noviny. Pak už jen stačí, aby před ně položili náležitě plný šálek voňavého kouřícího nápoje a talířek s čerstvými dortíky a koláčky, a oni se okamžitě zamilují.   

Tradiční anglickou čajovnu Babingtons založily v roce 1893 dvě Angličanky, Isabel Cargill a Anne Marie Babington, které chtěly vytvořit místo, jež by se stalo příjemným útočištěm všem anglicky mluvícím návštěvníkům i obyvatelům Říma.

Čajovna se tak stále častěji plnila Angličany, kteří si v duchu svých tradic chtěli odpoledne něco zakousnout, vypít si lahodný čaj nebo si jen tak v klidu přečíst anglické noviny. Do té doby byl totiž čaj v Itálii k dostání pouze v lékárnách a anglicky psané noviny se do země dostávaly vždy s několikadenním zpožděním.  

Zaskočit do této legendární čajovny u Španělských schodů (nejen) na odpolední čaj s pravými anglickými muffiny je ale radost, ať už vám anglická krev v žilách koluje, nebo ne. Není divu, že sem v 60. letech chodívali s oblibou hřešit Gregory Peck i Audrey Hepburn a že tohle místo časem vstoupilo do všech cestovatelských bedekrů. 

A co byste měli vyzkoušet? Rozhodně speciální brunch, který se tady podává po celý den. A to je rozhodně dobrá zpráva pro všechny, kteří s železnou pravidelností dostávají chuť na benediktýnská vejce až pozdě odpoledne. K tomu si můžete dát křehký koláč s ovocem a radost je na světě. My už jsme si na ně stihli vypěstovat slušnou závislost. Čaje o páté (teď navíc v obnovené podobě tak, jak se servírovaly v roce 1893) i celodenní brunche budiž pochváleny!

Kde?

Piazza di Spagna, 23–25, Řím

Kdy?

Otevřeno je každý den od 10 do 21.15 hodin.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/na-veku-nezalezi-anglicka-cajovna-babingtons-v-rime-slavi-125-let-a-je-stale-stejne-sarmantni/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024