Jídlo, Itálie, Milán: Expo 2015 se snaží nakrmit planetu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4194x

Navštivte jednu z nejslavnějších výstav světa, která se v intervalu 5 let koná pokaždé na úplně jiném místě.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Navštivte jednu z nejslavnějších výstav světa, která se v intervalu 5 let koná pokaždé na úplně jiném místěUplynulé ročníky světové výstavy daly světu třeba šicí stroj, Eiffelovu věž nebo kečup. První ročník se konal v roce 1851 v Londýně. Po téměř 5 letech se Expo vrátilo opět na evropský kontinent, do italského Milána, města umění, designu a světové módy.

Expo 2015, jehož brány se veřejnosti otevřely 1. května a znovu se uzavřou  31. října, má velké ambice. Tou největší z nich je vymyslet plán, jak nakrmit planetu a všem jejím obyvatelům zajistit dostatek kvalitních a nezávadných zdrojů jídla a pití. Nad klíčovou otázkou udržitelného rozvoje se zamýšlí 145 zúčastněných národů.

Očekává se, že tato půlroční akce přiláká na 20 milionů návštěvníků. Světová výstava je mimo jiné jedinečnou příležitostí poznat kulturu a životní styl všech účastnických zemí.

Česko bude na Expu 2015 architektonicky reprezentovat modulární systém firmy Koma Modular z Vizovic. Podobu českého pavilonu určila mladá architektonická dvojice Chybík+Krištof. Laboratoř ticha, interaktivní prostředí českého lesa, které je nedílnou součástí českého pavilonu, dokonce italská média zařadila mezi 5 pavilonů doporučených k návštěvě.

Během příprav na Expo prošel Milán výrazným faceliftem a město doznalo značných změn. Vyčištěny byly uměle vybudované kanály v čtvrti Navigli, jež je ozdobou milánského nočního života, přidány byly zbrusu nové cyklostezky i velký veřejný park, zrekonstruováno bylo monumentální vlakové nádraží... I návštěvníci, které Expo příliš neoslovuje, si mohou v době konání světové výstavy najít svou vlastní událost. Nabízí se například výstava velkolepých obrazů, kreseb, soch a rukopisů Leonarda da Vinciho v Královském paláci (italsky Palazzo Reale di Milano). Speciální Expo sérii ohlásila také La Scala, jeden ze světově nejproslulejších operních domů...

Cena vstupenky na určitý den stojí od 27 eur (dospělý) do 69 eur (rodinné vstupné: 2 dospělí a 2 děti). Řadu dalších praktických informací a aktualit najdete na webových stránkách Expa.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 2. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/expo-2015-v-milane/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023