Řím: I Koloseum mělo svůj zasedací pořádek. Starodávná čísla byla objevena

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5009x

Červené číslovky, které byly nedávno objeveny na vnějších obloucích amfiteátru, v minulosti určovaly zasedací pořádek tak, jak jej známe ze stadionů nebo kina.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Obnova Kolosea, která začala v roce 2013 a jejíž rozpočet činí kolem 25 milionů euro, je sponzorována italským magnátem na poli výroby obuvi Tods.

Během restauračních prací, které v současnosti v objektu římského Kolosea probíhají, byla na obloucích amfiteátru nedávno objevena čísla, která v něm určovala zasedací pořádek tak, jak jej dnes známe z divadla, kina nebo stadionů.

Drobné stopy červené barvy, kterou byly číslovky namalovány, objevili dělníci, když čistili oblouky monumentu z jeho vnější strany.

Čísly byly označeny jen čtyři vnější oblouky, protože císař a vysoce postavení úředníci si užívali privilegia vstupu do oblouků umístěných ve vnitřním obvodu amfiteátru. Ty v jeho vnějším obvodu pak byly určeny pro obyčejné lidi.

Římské číslice jsou 34 cm vysoké a 2 cm široké a znázorňují čísla XXXVIIII až XLII, což znamená 39 až 42. Červená čísla byla pro davy, které do Kolosea přicházely, dobře viditelná i z dálky. Každý z diváků musel do fronty pod obloukem, který nesl stejné číslo, jako bylo to na vstupence.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/koloseum-zasedaci-poradek/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024