„Párty vila“ císaře Nerona se dočká rekonstrukce!

Daniel Šácha Daniel Šácha, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 5146x

Koloseum, Španělské schody, Forum Romanum,... To jsou klasiky, které prostě musíte vidět. Co ale takový Domus Aurea, slavný Zlatý dům císaře Nerona?

Vyberte si z našich 20 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Domus Aurea nechal Nero vybudovat po velkém požáru v Římě v letech 64–68? Mimochodem dodnes panuje podezření, že Nero požár založil úmyslně, aby město přebudoval k obrazu svému. Svůj palác si však moc dlouho neužil, pět měsíců po jeho postavení kvůli bouřlivé situaci v Římě spáchal sebevraždu. 

Jestli máte chuť na památky, krásy starověkého Říma vám můžeme jedině doporučit. Koloseum, Španělské schody, Forum Romanum,... To jsou klasiky, které prostě musíte vidět. Co ale takový Domus Aurea, slavný Zlatý dům císaře Nerona?

Ten má za sebou těžké časy, což by se však mohlo zlepšit díky plánované rekonstrukci. A jak bez zaváhání pronesl italský ministr kultury Dario Franceschini: „Z tohoto nádherného místa by se mohla stát jedna z nejlákavějších atrakcí světa.“

I když se může zdát, že jde o hodně nadnesené prohlášení, minimálně ve své době se skutečně jednalo o úchvatnou stavbu. Extravagantní panovník si totiž místo klasického honosného příbytku nechal postavit megalomanskou „párty rezidenci“ pro své bujaré radovánky. Ostatně 16 tisíc metrů čtverečních, 300 pokojů a stěny pokryté lístkovým zlatem, polodrahokamy a barevnými freskami mluví samy za sebe.

Na druhou stranu rekonstrukce takového díla si vyžádá své a podle posledního prohlášení archeologů to vypadá na částku přesahující 30 milionů eur. Škoda, že na stěnách nezůstalo trochu toho zlata…

Daniel Šácha

Daniel ŠáchaExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 20 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/party-vila-cisare-nerona-se-docka-rekonstrukce/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024