Betlémy v Notre Dame i Sacré Coeur: kam se v Paříži vydat za vánočními jesličkami

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 4348x

Nejznámější a nejnavštěvovanější betlémy najdeme ve městě nad Seinou na třech místech: v katedrále Notre Dame, bazilice Sacré Coeur a kostele sv. Máří Magdalény.

2 zájezdy na téma: Advent – PařížZobrazit zájezdy

Předvánoční Paříž, to je i návštěva kostelů, ve kterých začínají stavět betlémy s jesličkami. Josef, Marie, Tři králové a další postavy na malou chvíli ožijí v betlémské scéně narození Ježíška.

Vyřezávané, keramické, statické nebo mechanicky pohyblivé, tradiční i moderně provedené betlémy najdeme ve městě nad Seinou na mnoha náměstích i kostelech. Kromě toho právě na místech jako Montparnasse, Champs Elysées nebo Trocadéro najdeme proslavené pařížské adventní trhy.

Tradiční a nejznámější jesličky jsou však ty v katedrále Notre Dame. Během vánoční sezóny je každoročně navštíví kolem dvou milionů lidí.

Dále jsou to jesličky v kostele sv. Máří Magdalény a bazilice Sacré Coeur, na které se do Paříže v době adventu přijdou podívat statisíce návštěvníků.

Slavná katedrála Notre Dame de Paris svůj tradiční betlém odhalí v pondělí 1. prosince, vystaven bude až do Hromnic, které připadají na 2. února.

V bazilice Sacré Coeur na Montmartru budou jesličky od pondělí 1. prosince, a návštěvníci se na ně budou moci chodit dívat až do soboty 10. ledna. 

V kostele sv. Máří Magdalény se objeví o trochu později, a sice od 11. prosince. Vydrží až do 1. února.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Adventní Paříž

Prožijte advent v Paříži

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Advent

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/betlemy-notre-dame-sacre-coeur/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024