Cítíte rozpaky, když se mluví o ženských genitáliích? V Londýně vám to pomůže vyřešit muzeum vagin

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 10. 2019 • Přečteno 9118x

„Na vaginách není nic ostudného nebo urážejícího,“ říká zakladatelka prvního muzea vagin na světě. Takže předsudky stranou, čeká nás výlet do Londýna.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Skutečně neotřelé muzeum – Icelandic Phallological Museum – prezentuje zvídavějším a náročnějším návštěvníkům přes 200 exponátů od všech druhů savců žijících na Islandu či ve vodách v jeho okolí. Své penisy však této trochu bizarní instituci odkázali dokonce i čtyři zástupci lidského druhu. A aby těch podivností nebylo málo, nechybí tu ani sekce vystavující faly skřítka, trolla či mořského muže nebo třeba dvoumilimetrový úd křečka či 170 cm dlouhá část penisu plejtváka velkého.

 

Není to tradiční muzejní zařízení orientované na vzácné sbírky, na jejich uchovávání a zkoumání, a už vůbec nejde o místo atraktivní pro uzavřenější či plaché jedince. Představujeme vám totiž první muzeum ženských genitálií na světě, jehož základním posláním je edukovat a dodat sebevědomí všem, bez rozdílu, kteří se o svých genitáliích z různých důvodů ostýchají mluvit.      

Zdálo by se, že v dnešní době již veškerá tabu ohledně intimity vzala zasvé. Zatím se však nic takového nestalo. Vyslovit slovo vagina bez náznaku studu v hlasu tak stále dokáže jen málokdo a otevřeně mluvit o ženské intimitě a zdraví jakbysmet.

Zakladatelka muzea Florence Schechterová se proto rozhodla založit poměrně svéráznou britskou instituci. Ta má být prostředkem boje proti stigmatu, jež nejosobnější a nejposvátnější část ženského těla dodnes obestírá. Stejně tak má zaujmout lidi, bořit mýty a předsudky a zvyšovat povědomí o vaginálním a vulválním zdraví.   

Otevřít rovnocenný ekvivalent zřejmě jediného muzea penisů na světěIcelandic Phallological Museum (Laugavegur 116; otevřeno denně 10–18 h) – se Schechterová rozhodla v roce 2017 po návštěvě turisticky přitažlivé země ledu a ohně.   

Finanční prostředky pro realizaci svého odvážného záměru získávala prostřednictvím tzv. crowdfundingové kampaně. Ve výsledku vybrala 50 000 liber (více než 1,4 milionu korun). Zda se jí její poměrně riskantní krok vyplatí, se ukáže na konci roku. První návštěvníky tu přivítají už 16. listopadu, a to na výstavě – Muff Busters: Mýty o vagině a jak s nimi bojovat.

Než se však muzeum dočká trvalé lokace, najde dočasný domov u známé tržnice Camden Market v Londýně. V plánu jsou tu různé výstavy, workshopy a zajímavá setkání, která mají (z)bořit některá tabu ohledně ženské intimity a motivovat ženy, aby se přestaly stydět a necítily rozpaky, když mají mluvit o své vulvě.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/citite-rozpaky-kdyz-se-mluvi-o-zenskych-genitaliich-v-londyne-vam-to-pomuze-vyresit-muzeum-vagin/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024