Big Ben dostává svou pravidelnou koupel

Nikol Kupková Nikol Kupková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3224x

Po čtyřech letech bude tvář Big Benu opět řádně vyčištěna. Starají se o to výškoví pracovníci, kteří musejí slaňovat ze zvonice a celý týden tak budou pracovat ve výšce zhruba 60 metrů nad zemí

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Big Ben je pouze hovorové označení, které vychází ze jména hlavního zvonu. Celá věž nese od roku 2012 název Elizabeth Tower na počest 60letého výročí vlády Alžběty II.

Po čtyřech letech bude tvář Big Benu opět řádně vyčištěna. Starají se o to výškoví pracovníci, kteří musejí slaňovat ze zvonice a celý týden tak budou pracovat ve výšce zhruba 60 metrů nad zemí.

Čistit budou postupně všechny strany hodin s tím, že na zrovna umývané straně se ručičky zastaví na dvanáctce. Zbylé tři strany budou fungovat dál a zvony budou také vyzvánět bez omezení.

Každý ciferník se skládá z 312 bloků, které neustále dostávají zabrat od holubů a vibrací způsobených zvony. Proto musí být pečlivě udržovány, stejně jako litinové spoje. Pro samotné „čističe“ je však mytí jedné z největších ikon Londýna velice důležitým posláním.

Nikol Kupková

Nikol KupkováExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/big-ben-dostava-svou-pravidelnou-koupel/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024