Sladké barvy, sladký život. To vše si užijete v Milk Train – nejfotogeničtější cukrárně v Londýně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 4. 2019 • Přečteno 4217x

Předmětem naší kontroly originálních podniků se tentokrát stala cukrárna Milk Train a její zmrzlina posazená do cukrové vaty, která je stejně nadýchaná jako oblaka nad Londýnem.

Vyberte si z našich 35 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

zmrzlina má letitou historii. Umění její přípravy údajně ovládali už Číňané 3000 let př. n. l. Ledovou delikatesu podával svým hostům i císař Nero ve starém Římě. Sníh, coby základ pro toto tehdy velmi neobvyklé osvěžení, si nechával štafetovým během dopravovat až z vrcholků hor. Pak už jen stačilo přimíchat pár kapek růžové vody, med a ovoce, a sladkost byla na světě.   

Doporučení experimentovat se na nás valí ze všech stran. S námi ale naštěstí nemusíte zkoušet všechny novinky, jen abyste snad nesklouzli k nudě. Víme dobře, co právě teď hýbe (nejen) Instagramem a co možná musíte ochutnat i vy. Řeč je o točené zmrzlině nořící se do pastelové závěje cukrové vaty. Že je to téměř nemožná kombinace? V „Mléčném vlaku“ v Londýně rozhodně ne!

Není to tak dávno, co při vyslovení názvu Milk Train skoro nikdo nereagoval. Vše se ale změnilo, když milovníci zmrzliny začali na své Instagramy postovat první fotky z dnes již možná nejlepší zmrzlinárny (cukrárny) v Londýně.

Pestrobarevné obrázky zmrzlin plujících na hebounkém obláčku cukrové vaty od té doby zaplavily sociální sítě a sbírají jeden „lajk“ za druhým.

V interiéru, s nímž si pohráli architekti z ateliéru FormRoom, se i vy budete cítit jako ve snovém vlaku, jenž vás vyveze až do oblak. Zmrzlinu zaplatíte na místě připomínajícím okénko pro vydávání jízdních lístků, a než k vám sladká zásilka doputuje, můžete na ni počkat třeba na lavičce na prvním peróně.

Takže honem s námi vyrazte do Londýna, ať plné pusy sladké cukrové vaty se zmrzlinou nemáme jenom my. A pokud se do Covent Garden přece jenom vypravíte sami, hlavně nezapomeňte všechno hezky zdokumentovat a opatřit hastagy #milktrain a #radynacestu.  

Kde a kdy?

12 Tavistock St, Covent Garden, Londýn

Otevřeno je 6 dní v týdnu (kromě pondělí). Út–Čt (13–21 h), Pá–So (13–22 h), Ne (13–20 h).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sladke-barvy-sladky-zivot.-to-vse-si-uzijete-v-milk-train-nejfotogenictejsi-cukrarne-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024