Setkání s hvězdou! Národní portrétní galerie v Londýně tentokrát vzdává hold Audrey Hepburn

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4843x

Vstupte do světa Audrey Hepburn v rámci fascinující fotografické výstavy v Národní portrétní galerii v Londýně...

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Její oduševnělá tvář se zasněnýma očima dodnes sluší filmovým plakátům, televizním obrazovkám i nátiskům na plátěných taškách. O jejím životě bylo natočeno několik filmů a popsány stohy papíru. Už víte, o kom je řeč? Přeci o jedné z nejkrásnějších žen stříbrného plátna! Do světa Audrey Hepburn teď můžete vstoupit v rámci fascinující fotografické výstavy v Národní portrétní galerii v Londýně.  

Nenapravitelní romantici a obdivovatelé Audrey Hepburn se zaradovali, když Národní portrétní galerie na začátku července poprvé zpřístupnila dlouho očekávanou výstavu nazvanou „Audrey Hepburn: Portrét ikony“.

Tuto slavnou hollywoodskou legendu, jež patřila k nejvíce fotografovaným hvězdám, připomene více než sedmdesát fotografií od dob, kdy začínala jako sboristka na prknech londýnského West Endu v centru Londýna, až po období, kdy neúnavně pomáhala dětem z organizace UNICEF zcela v duchu jejího slavného a inspirujícího výroku:

Od boha jsme dostali dvě ruce. Jednu máme proto, abychom pomáhali sobě, druhou na to, abychom pomáhali druhým.“        

Nelehký životní příběh pomohou na výstavě dovyprávět nejen méně známé snímky předních fotografů, ale i obálky historických časopisů, filmové záběry či dosud pečlivě střežené archivní materiály.  

Připomenout si můžete Audrey Hepburn také jako legendární hvězdu stříbrného plátna. Zavzpomínejte na její křehké dívčí role třeba ve Snídani u Tiffanyho, Prázdninách v Římě, My Fair Lady a mnohých dalších.  

Rozehřejte svou duši silnými uměleckými zážitky! Projděte se třemi místnostmi výstavy a zkuste najít fotografii, která podle vás ikonu Audrey Hepburn vystihuje úplně nejlépe. 

Důležité informace

Kde? Národní portrétní galerie (National Portrait Gallery): St. Martin´s Place, Londýn

Kdy? Denně (10:00–18:00), ve čtvrtek a v pátek (prodlouženo do 21:00) – až do 18. října!

Za kolik? Plné vstupné stojí 9 liber.  

Vstupenku doporučujeme zakoupit s předstihem.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/setkani-s-audrey-hepburn-v-narodni-portretni-galerii-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024