Dobrá zpráva pro turisty: Londýn má bezplatné automaty na vodu!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10855x

V Londýně nainstalovali automaty na pitnou vodu zdarma pro všechny, kteří využívají londýnskou říční dopravu!

Vyberte si z našich 30 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Nechcete na dovolené utrácet za balenou vodu sporné kvality? Dopravci v Londýně vám dávají za pravdu a v metropoli nainstalovali dva nové automaty na pitnou vodu zdarma přímo u přístavišť říční přepravy. Ty doplnily stávající automaty, které s úspěchem už nějakou dobu osvěžují turisty na autobusové zastávce a některých stanicích metra. Na zdraví!

Se souhlasem Transport for London si dnes může deset milionů žíznivých cestujících a turistů, kteří denně proudí městem, načerpat filtrovanou a chlazenou vodu vysoké kvality zcela zdarma, a to z londýnských automatů na pitnou vodu firmy HydraChill.

Po obrovském úspěchu automatů u autobusového nádraží Hammersmith a ve stanicích metra byly dva nové automaty nainstalovány také u přístavišť, u Westminstru a Tower Piers

Automaty mohou využít všichni, kdo si na cesty nezapomenou přibalit také praktickou láhev na vodu o objemu půl litru. V opačném případě si lze za dvě libry v automatu zakoupit novou opakovatelně plnitelnou láhev.

Snahou celého projektu je především eliminovat množství odpadu a snížit uhlíkovou stopu pitím vody z vodovodu. V současnosti se totiž ve Velké Británii prodá za jediný rok něco okolo dvou miliard litrů balené vody.

Dodržovat pitný režim v Londýně tak bude zase o něco levnější, snazší a navíc můžete mít dobrý pocit, že jste i vy udělali něco málo pro životní prostředí...

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/londyn-ma-dalsi-bezplatne-automaty-na-vodu/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024