Žít ekologicky je in! Dejte sbohem balené vodě a na Borough Marketu v Londýně využijte veřejná pítka

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 1. 2018 • Přečteno 3467x

Taky jste si dali na Nový rok nějaké předsevzetí? My vám nabízíme předsevzetí pro vaši peněženku i planetu Zemi. Budete-li se jím inspirovat, příroda i vaše zdraví se vám v dobrém odvděčí.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Spotřeba plastových lahví roste astronomickou rychlostí. Během jediné minuty lidem na celém světě projde rukama na milion PET lahví.

Jedou v tom všichni! Nenajdete návštěvníka kryté gurmet tržnice Borough Market, který by si stále ještě kupoval běžnou vodu v PET lahvi. Pokud ani vy nechcete zbytečně vyhazovat peníze a podporovat plýtvání a drancování přírodních zdrojů, přestaňte s tím taky. Na nejstarším trhu s jídlem v Londýně odteď raději využívejte bezplatná veřejná pítka.   

Asi žádnému návštěvníkovi Londýna neuniklo, že dnes se již v každém parku nachází pítko – kohoutek s pitnou vodou. Bylo tak jen otázkou času, kdy se i jiná místa ozvou se svou trochou do mlýna. Nedávno byla 3 veřejná pítka instalována také na slavné tržnici Borough Market.

Stačí vystoupit na zastávce metra London Bridge a za chvíli se ocitnete v kulinářském ráji, kde barevnou lákavostí, vůní i tajemstvím chuti budou ty nejvybranější lahůdky celého světa soutěžit o vaše smysly.

Návštěva Borough Marketu ale nepotěší jen milovníky dobrého jídla a pití, nýbrž i všechny nadšence, kteří chtějí žít ekologicky a ohleduplně ke svému okolí. Místo toho, aby se odsud odvážel vyprodukovaný odpad na skládku, raději jej tu rovnou zrecyklují atd. Dlouhodobě se totiž tato oblíbená tržnice snaží minimalizovat negativní dopad na životní prostředí, a navíc se snaží úplně obejít bez plastů.

Veřejně přístupná pítka slouží nejen k okamžitému osvěžení, ale třeba i k naplnění lahve z recyklovatelného plastu, kterou lze za 2 libry (cca 59 korun) zakoupit u některého ze stánků. Balenou vodu v PET lahvích teď už neseženete ani ve stáncích, ani v přilehlých kavárnách či obchodech.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zit-ekologicky-je-in-dejte-sbohem-balene-vode-a-na-borough-marketu-v-londyne-vyuzijte-verejna-pitka/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024