Vánoční výzdoba až do února? Známe důvod, proč královna Alžběta II. ještě stále neodstrojila stromeček

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 1. 2020 • Přečteno 3949x

Tři králové už byli, a vy si i přesto chcete vánoční výzdobu ještě nějakou chvíli ponechat? Inu, když může hlava královské rodiny, proč byste nemohli vy?

2 zájezdy na téma: Královská rodina – Anglie / Velká BritánieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Král Jiří VI., známý jako přímočarý a čestný muž, se celý svůj život statečně potýkal s koktavostí. Poprvé začal zadrhávat zhruba v osmi letech. Největší potíže však Bertiemu, jak se mu často říkalo, činila slova obsahující písmeno K. Jeho koktavostí se nechal inspirovat také Oscary ověnčený snímek Králova řeč z roku 2010.   

Touhle dobou jsme ještě všichni plní předsevzetí, co v novém roce dělat jinak a snad i lépe. Víc se hýbat, najít klid, zmírnit stres… Pro začátek si ale třeba můžeme přestat lámat hlavu s tím, zda už jsme dávno neměli odstrojit vánoční stromeček a schovat vánoční výzdobu. I britská královna Alžběta II. své panství v Sandringhamu ze svátečního hávu vysvlékne až počátkem února. Její důvod vás jistě dojme i rozteskní.

Spousta rodin se drží dříve respektovaného pravidla, a sice že na Večer tříkrálový musí být odstraněny všechny vánoční ozdoby a odstrojen vánoční stromeček. Někteří dokonce věří, že pokud se tak nestane, přinese to rodině smůlu. Královna však očividně pověrčivá není a ani nebude.

Venkovské sídlo v Sandringhamu, kde královská rodina každoročně slaví Vánoce, je vždy okázale vyzdobené až do 6. února. Toto datum je významné nejen pro královnu, ale i pro celou její rodinu, poněvadž právě v tento den si všichni společně připomínají výročí úmrtí Alžbětina otce, britského krále Jiřího VI.

Na venkovském sídle v Sandringhamu na východě Anglie královská rodina tráví vánoční svátky pravidelně již od roku 1988. Královna tu tradičně přijíždí mezi 17. a 20. prosincem a po celou dobu bedlivě dohlíží na probíhající vánoční přípravy. Zbytek rodiny se k ní připojí vždy až o Štědrém večeru.

V den výročí úmrtí svého otce pak královna setrvává v soukromí a klidné atmosféře domova, kde na něj vzpomíná. Ke královským povinnostem se znovu vrací až následující den.    

To, jak královská rodina tráví vánoční svátky a jaké dodržuje vánoční zvyklosti, letos zmapoval nový britský dokument nazvaný Inside Sandringham: Holidaying With The Queen.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie a královská rodina

Za královnou Anglie

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Anglie na téma: Královská rodina

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vanocni-vyzdoba-az-do-unora-zname-duvod-proc-kralovna-alzbeta-ii.-jeste-stale-neodstrojila-stromecek/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024