Dubaj: nevídaný luxus vyrostl z ničeho

Martin Šimek Martin Šimek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18709x

Dubaj je velkorysým městem plným futuristických staveb a luxusu. Je nejznámějším městem Spojených arabských emirátů a zároveň největším emirátem.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Vysoké mrakodrapy, honosné ulice a futuristické projekty. To je hlavní charakteristika toho, jak vypadá Dubaj - nejznámější město i emirát Spojených arabských emirátů dnes. Přitom před padesáti lety tady nebylo téměř nic...

Je až téměř neuvěřitelné, že před padesáti lety byste dnešní Dubaj hledali marně. Místo luxusu tady bylo jen o málo více než beduínské stany a chýše. Teď Dubaj svými investicemi do nejmodernějších staveb ohromuje svět.

Ať už do Dubaje pojedete za luxusem, plážemi, sluncem nebo nákupy, budete touto zemí a jejími moderními projekty okouzleni.

Arabské poklady - tradice, pláže a nákupy

Burj KhalifaBurj Khalifa

Jestli do Dubaje jedete kvůli plážím, můžete se těšit na jemný bílý písek a velmi teplé moře v Perském zálivu. Velikost dubajského pobřeží je ale omezená a hotely umístěné přímo na pláži patří mezi ty nejdražší. V Dubaji je však možnost dobrého koupání i na plážích veřejných, pokud se rozhodnete pro ubytování ve městě.

Noční DubajNoční Dubaj

Kromě velkých neuvěřitelných staveb je tady i poušť, mešity a typické arabské bydlení.

Jestli do Dubaje vyrazíte na nákupy, můžete se těšit na ceny bez daňových přirážek. Největší slevy se poskytují na jaře během měsíc trvající akce Dubai Shopping Festival.

V každé roční době

Počasí je přívětivé po celý rokPočasí je přívětivé po celý rok

Do Dubaje se můžete vydat kdykoliv. Po celý rok tady panuje teplo. V zimě se teploty pohybují okolo 26 stupňů, v létě dosahují až 40–50 stupňů. Proto se cesta nedoporučuje v létě těm, kdo mají problémy se srdcem nebo jen nemají rádi vysoké teploty a vlhkost.

V Dubaji se dá díky absenci všech daní skvěle nakupovat. Z dovolené se vozí perly, zlato nebo značkové výrobky. Můžete také navštívit letní nakupní festival Dubai Summer Surprises.

Martin Šimek

Martin ŠimekPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Na každou zemi se rád dívám očima jejích obyvatel a snažím se ji poznat a zažívat jako místní.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubaj/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024