Eiffelova věž v Paříži má novou podlahu. Ze skla.

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6172x

Teď se mohou návštěvníci dívat na Paříž i při pohledu na své boty. Slavná Eiffelovka se skleněné podlahy dočkala v rámci rekonstrukce prvního patra věže, které bylo znovuotevřeno 9. října.

Vyberte si z našich 50 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Nyní si budou moci návštěvníci nejromantičtější město na světě prohlížet i při pohledu na své boty. Věčný symbol Paříže, Eiffelova věž, má v prvním patře novou podlahu ze skla!

Slavná ocelová věž se skleněné podlahy dočkala v rámci rekonstrukce svého prvního patra, které bylo znovuotevřeno ve čtvrtek 9. října. Inaugurace se účastnila i starostka města Paříž Anne Hidalgo.

Zcela nově předělané veřejné prostory prvního patra Eiffelovy věže učinily z tohoto místa opět jedno z nejatraktivnějších turistických míst Paříže – 57 metrů nad jejím povrchem.

Zrekonstruován byl tzv. pavilon Gustava Eiffela, který bude sloužit jako konferenční sál, v pavilonu Ferrié zas našly místo restaurace, kavárny a obchody.

Od roku 1889, odkdy se Eiffelova věž v Paříži tyčí, to nebyla první takto rozsáhlá rekostrukce prvního patra. Vzhledem k narůstajícímu počtu návštěvníků se především výtahy a kavárny s restauracemi měnily mnohokrát.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 50 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/eiffelova-vez-v-parizi-ma-novou-podlahu/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024