Festivaly a události: radost skoro každý víkend

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 8064x

Každý si v Paříži přijde na své. V každém ročním období tu totiž probíhá spousta festivalů a událostí, které prostě musíte zažít!

Vyberte si z našich 28 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Paříž je centrem celoroční zábavy, konají se zde nejrůznější kulturní a sportovní události, festivaly a obchodní trhy. Na jakou akci se v Paříži vydat? Vytipovali jsme pro vás ty nejzajímavější události roku.

Leden a únor

V Palais de Chaillot se na Nový rok odpoledne můžete zúčastnit Festivalu novoroční hudby, který dává možnost poslechnu živé hudby, vidět jedinečná taneční vystoupení a zažít další kulturní aktivity. Módní nadšenci by si neměli nechat ujít Týden módy, který se zde koná vždy v lednu a v září. Koncem ledna a začátkem února se konají čínské oslavy Nového roku. Slavnostní dračí průvody ve dvou pařížských čínských čtvrtích jsou pro turisty nezapomenutelným zážitkem. Gurmáni ocení ochutnávky pokrmů ze všech koutů Francie, které mohou zažít v rámci desetidenního mezinárodního zemědělského veletrhu. Ten se každoročně koná na přelomu února a března.

Březen a duben

Jazzový a bluesový festival si mohou návštěvníci vychutnat na severních předměstích Paříže během března a dubna. Printemps du Cinéma je třídenní akce konající se okolo 21. března, kdy kina po celé Paříži nabízejí filmy za jednotné vstupné 3,50 EUR.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

Květen a červen

Vždy v polovině května běhěm Nuit des Musées (tzv. Muzejní noc)  se naskýtá návštěvníkům kouzelný zážiteknavštívit hlavní pařížská muzea v noci. Akce se koná vždy v sobotu od 18 hodin. Milovníci tenisu se každoročně těší na turnaj s mezinárodní účastí – Grand Slam. Ten se hraje od konce května do poloviny června. Gay Praid Day provází pestrý přehlídkový průvod s alegorickými vozy, který se jedno sobotní odpoledne vydává přes Marais k Bastile. Jeho účastníci jsou oblečeni v extravagantních oblečcích křiklavé barvy.

Červenec a srpen

Den Bastily – 14. července je datum francouzského národního svátku. V předvečer tohoto dne se konají hasičské bály. Přímo tento den se pak na Champs-Élysées koná přehlídka vojenských a hasičských vozů, kterou provází přelet vojenských stíhaček a vrtulníků. Velmi příjemnou záležitostí jsou také „Pařížské pláže“, kdy se tři nábřežní úseky změní od poloviny července do poloviny srpna na městské rekreační oblasti s písečnými a štěrkovými plážemi. Tour de France – jednu z posledních červencových nedělí se pařížská ulice Champs Élysées stává cílovým úsekem nejslavnějšího cyklistického závodu světa. Poleťte s naší CK a nechte se pohltit jedinečnou atmosférou tohoto závodu!

Září a říjen

Podzimní festival umění se koná od poloviny září až do prosince na různých místech po celém městě. Zahrnuje malířství, hudbu, tanec a divadlo. Noc z první říjnové soboty na neděli se v Paříži nespí. Této noci se říká Nuit Blanche (Bílá noc). Během této noci jsou přes noc otevřena nejen muzea a některé pamětihodnosti, ale také všechny restaurace, bary a kluby.

Listopad a prosinec

Během listopadu a prosince Paříž znovu ožívá a čiší z ní ryze vánoční atmosféra. Říká se, že Paříž má nejkrásnější vánoční výzdobu. Je tomu skutečně tak. Na každém městském obvodu, z každé pařížské ulice je cítit ten pravý duch Vánoc. Nejkrásnější trhy pak můžete navštívit na třídě Champs-Elysées, v hypermoderní čtvrti La Défense anebo na Montmartru. Zájemci africké kultury ocení hudební festival Africolor, který v pařížských ulicích probíhá od konce listopadu do konce prosince. Půlnoční mše vánoční se koná v mnoha pařížských kostelech (včetně Notre Dame). Silvestrovské veselí se tradičně odehrává v Avenue des Champs-Élysées, Place de la Bastille a také u Eiffelovky. Ve francouzské metropoli se stále něco děje, takže se máte na co těšit!

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/festivaly-a-udalosti-v-parizi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024