7 originálních aktivit v Paříži: Každému, co je libo aneb Tohle rozhodně budete chtít vyzkoušet!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 9. 2017 • Přečteno 9023x

Historie, zábava, dobré jídlo, trocha pohybu. Mysleli jsme opravdu na všechno. Vyberte si, co bude v Paříži bavit právě vás.

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

O tom, že francouzská metropole doslova překypuje lákadly, není pochyb. Opravdu je ale všechny znáte? Vydejte se s námi na objevitelskou výpravu do Paříže a my vás přesvědčíme o opaku. Každý den tu totiž můžete vyzkoušet něco nového a originálního. Začtěte se do našich tipů a najděte si svůj způsob, jak poznat Paříž osobně. 

1. Prohlédněte si Opéru Garnier bez turistů

Palais GarnierPalais Garnier

Každoročně do Palais Garnier, sídla francouzské státní opery, zavítá přes půl milionu návštěvníků. Pokud hodláte rozšířit jejich řady, rezervujte si prohlídku raději až po jeho uzavření. V Grand Foyer oceníte krásu slavného schodiště, vystavěného z různobarevného mramoru.

A co se dozvíte? Tak třeba to, proč si velkolepý svatostánek opery vybral Gaston Leroux jako předlohu ke svému románu Fantom opery a mnoho dalšího.

Kde, kdy a za kolik?

8 Rue Scribe; Začátek 90minutové prohlídky je vždy v 17 hod. V ceně vstupenky (19,50 eur = cca 510 korun) je zahrnuta komentovaná prohlídka s anglicky či francouzsky hovořícím průvodcem. Vstupenku je nutné si rezervovat online.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

2. Poznávejte město lahůdek s kuchařem 

RillettesRillettes

Co je Řím věřícím a Benátky milencům, to je Paříž milovníkům dobrého jídla a pití. Aby vám v ní nic podstatného neuniklo, využijte služeb zasvěceného průvodce. Tím vám bude místní kuchař nebo novinář píšící o jídle. Spolu s ním se naučíte kupovat sýry, degustovat vína, orientovat se v řeznictví.

Ochutnáte specialitu z vepřového masa – rillettes, prohodíte pár slov s výrobcem koňaku, poznáte královské gastronomické dědictví v Maison Dalloyau a nejen to.

Kde, kdy a za kolik?

Sraz s průvodcem je u restaurace Le Comptoir des Saints Pères, na rohu ulic Rue des Saints-Pères a Rue de l'Universite. V ceně (374 eur, cca 9.973 korun) je zahrnut odborný výklad v angličtině a bohatá degustace. Místo a čas si rezervujte online.

3. Vytvořte si vlastní nezaměnitelnou vůni

Workshop ve FragonarduWorkshop ve Fragonardu

Uchovejte si vzpomínky na Paříž pod zátkou jako parfém, ve kterém vám nikdy nevyvětrají ani nevyblednou. Kdykoli se vám pak po ní zasteskne, jen svou lahvičku odzátkujete a znovu prožijete krásné vzpomínky. Zapište se na workshop pořádaný Muzeem parfému Fragonard a vytvořte si svou vlastní kolínskou vodu. 

V průběhu workshopu se krom jiného seznámíte i s historií a významem parfémů, mistrným procesem jejich výroby atd. 

Kde, kdy a za kolik?

3–5 Square de l'Opéra-Louis Jouvet; Workshop stojí 95 eur (cca 2.482 korun). Kromě zážitků si odnesete i 100mililitrovou kolínskou, stylovou zástěru a certifikát o účasti. Místo si zajistíte online.

4. Navštivte dějiště slavných filmových scén

Pont des Arts Pont des Arts

Pokud rádi sledujete filmy, určitě jste si všimli, kolik z nich bylo natočeno v Paříži. Třeba v příběhu Andy Sachs a Mirandy Priestly z Runwaye (film Ďábel nosí Pradu) zapojili filmaři do děje Pont des Arts (Most umění). Kulisy bohémské čtvrti Montmartre vás zase přivedou na myšlenku, že ocitnout se na chvíli v kůži Amélie by nebylo vůbec špatné. Paříž miluje i Woody Allen, který tady natočil slavnou Půlnoc v Paříži.

Slavná filmová místa si můžete projít buď sami, nebo se zúčastnit 2,5hodinové prohlídky s filmovým expertem.

Kde, kdy a za kolik?

Cena prohlídky s informovaným průvodcem (85 eur = cca 2.221 korun) zahrnuje skleničku vína v baru milovaném filmovými fanoušky. Rezervace probíhá online na webu.

5. Nahlédněte do života šik Pařížanů

Získejte tipy a rady od místníchZískejte tipy a rady od místních

Slepé následování trendů? Ne! Pařížané mají v tomto směru jasno: nekopírují otrocky trendy, ale spoléhají na svůj vlastní vkus. Toužíte pověstný šarm Pařížanů (a hlavně Pařížanek) spatřit na vlastní oči a pár fíglů od nich okoukat? Poznejte město očima rodilého Pařížana a oslavte život sklenkou dobrého vína. 

Povídání o dlouhé a vášnivé historii Paříže tu a tam propojí s cennými tipy, kde se dobře najíst, kam jít večer za zábavou, kam na nákupy atd.

Kde, kdy a za kolik?

Průvodce si vás vyzvedne u jezdecké sochy Ludvíka XIV. na nádvoří muzea Louvre. V ceně prohlídky (45 eur = cca 1.176 korun), rezervované online, s anglicky hovořícím Pařížanem je zahrnuta také káva a croissant v útulné kavárně, sklenka vína a malá ochutnávka šneků, žabích stehýnek, francouzských sýrů a dalších místních specialit.

6. Vydejte se na kachny

Citroën 2CVCitroën 2CV

Opravdovým majstrštykem Francouzů je kachna na pomerančích, ale také symbol francouzského automobilismu – Citroën 2CV, přezdívaný „kachna“. Neméně proslulá je i divoká „kachní“ jízda sestry představené ve filmu Četník ze Saint-Tropez.

Teď si touhle stylovou projížďkou můžete výlet do Francie okořenit i vy. Navštívíte čtvrť Marais, Vogézské náměstí, Arénu Lutetia i řadu dalších (ne)známých míst.

Kde, kdy a za kolik?

Citroën 2CV s vlastním řidičem si můžete nechat přistavit přímo k hotelu nebo klidně ke své oblíbené kavárně. Dvouhodinovou projížďku Paříží v ceně 89,50 eur (cca 2.339 korun) si zajistíte online.

7. Poznávejte historii Paříže ze sedátka kola

Projeďte se Paříži na koleProjeďte se Paříži na kole

Pokud města povětšinou objevujete pěšky, zkuste pro změnu usednout na kolo a vyjet si do pařížských ulic. Během projížďky s průvodcem si prohlédnete okouzlující pařížské čtvrti a dozvíte se spoustu zajímavostí o méně známých památkách v Marais, Latinské čtvrti aj.

Po cestě si navíc smlsnete na tenké bretaňské palačince a u barového pultu v bistru si dáte šálek silné kávy. Město zkrátka zažijete autenticky jako místní.

Kde, kdy a za kolik?

Sraz s anglicky hovořícím průvodcem je u fontány Saint-Michel. Cena za 4hodinovou projížďku (32 eur = cca 836 korun) zahrnuje služby průvodce, zapůjčení lehkého a pohodlného kola, přilby, za deště pak praktické pláštěnky a v případě chladného počasí i rukavice a šály. Projížďku si zajistěte online rezervací.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/7-originalnich-aktivit-ktere-budete-chtit-v-parizi-okamzite-vyzkouset/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024