Advent v Paříži: Nejslavnější, největší a nejkrásnější vánoční trhy. Kam za nimi a co na nich? Poradíme!

Drahomíra Rezková Drahomíra Rezková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 7. 11. 2018 • Přečteno 10857x

Paříž se v předvánočním čase promění v město jako z pohádky. Náměstí zaplaví dřevěné domečky a provoní je sladký punč.

Vyberte si z našich 50 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Čas adventu se blíží a s ním tak dlouho očekávané předvánoční radovánky v podobě vánočních trhů, osvětlení, kouzelných dekorací ve výlohách obchodů a mnoho dalšího. Právě advent je ideální čas pro návštěvu Paříže, která se promění v kouzelnou metropoli plnou pohádkových dekorací a voňavých dobrot.

Paříž se podobně jako další evropské metropole neobejde bez vánočních trhů, tzv. marchés de Noël. Původně se tradice vánočních trhů zrodila v době středověku v Německu a dnes francouzském Alsasku, odkud se v 90. letech minulého století rozšířila do zbytku Evropy. 

Co si v adventní metropoli pořídit?

Na trzích můžete nakoupit vánoční ozdobyNa trzích můžete nakoupit vánoční ozdoby

Dnes už si Pařížané jen těžko umí představit advent bez dřevěných vánočních stánků, kde si mohou koupit vánoční předměty jako ozdoby nebo různé dobroty.

Stálicemi jsou perníčky, svařené víno, francouzské crêpes, gastronomické regionální speciality jako šunky, sýry, uzeniny, šampaňské či foie gras.

Ať zavítáte do jakéhokoli koutu Paříže, nenechte si procházku na trzích ujít.

Místa, která byste neměli minout

Vánoce u Notre DameVánoce u Notre Dame

U Notre-Dame de Paris bude od 14. prosince vánoční trh přímo u katedrály. Na tomto trhu kromě gastronomických výrobků najdete například stánky s módou a doplňky. V katedrále bude tradiční betlém.

Pěší procházkou se odtud můžete přesunout do sousední Latinské čtvrti, kde se nachází další vánoční trh před kostelem St. Germain des Prés. Jedná se o vůbec nejmenší vánoční trh v Paříži, tvořený jen zhruba 30 dřevěnými budkami, kde si vychutnáte rodinnější a poklidnější atmosféru.

Kouzelný čas Vánoc na vás dýchne také u Eiffelovy věže, kde můžete navštívit vánoční vesničku Eiffel on Ice. Kromě stovky stánků nabízejících různorodé speciality si tu můžete zabruslit a kochat se při tom pohledem na osvícenou Eiffelovu věž.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

Nejslavnější vánoční trh mění adresu

Ozdoby na nákupním bulváru Champs-ElyséesOzdoby na nákupním bulváru Champs-Elysées

Možná jste slyšeli o nejslavnějším a největším pařížském vánočním trhu na slavném nákupním bulváru Champs-Elysées.

Letos byste ho na prestižním bulváru hledali marně – i přes protesty a velkou mediální diskuzi byl tento trh radnicí zrušen a jeho majitel, král kolotočů Marcel Campion, přesouvá své vánoční stánky k Louvru do Tuilerijských zahrad, kam můžete dojít od Vítězného oblouku a obdivovat nádherně nasvícené a ozdobené Champs-Elysées a náměstí Svornosti.

Je libo německý nebo rovnou ten největší?

Největší trh naleznete v pařížské čtvrti La DéfenseNejvětší trh naleznete v pařížské čtvrti La Défense

Jste-li příznivci tradičních německých trhů se vším všudy, určitě vás nezklame alsaský vánoční trh na nádraží Gare de l’Est.

Toužíte-li naopak po něčem nevšedním, nenechte si ujít advent mezi mrakodrapy v nejmodernější pařížské čtvrti La Défense, kde je největší pařížský vánoční trh na 10 000 m² s více než 300 stánky.

Romantický advent si vychutnáte také na Montmartru, kde se koná vánoční trh na náměstí Place des Abbesses.

Obchodní domy se předhánějí s výzdobou!

Galeries LafayetteGaleries Lafayette

S adventem jdou ruku v ruce také kreativní výzdoby obchodních domů. V této disciplíně mezi sebou soupeří nejslavnější pařížské nákupní galerie Galeries Lafayette, Printemps Haussmann a BHV Marais.

Nejenže uvidíte tyto nákupní galerie nádherně nasvícené, ale ve výlohách budete mít možnost zhlédnout skutečná umělecká díla – interaktivní pohyblivé pohádkové krajiny a postavičky.

Výlohy nákupních domů představují opravdovou podívanou, a tak se vám může snadno stát, že budete obklopeni davem lidí, kteří si to také nechtějí nechat ujít a výzdobu si vyfotit.

Výlohy jsou populární nejen mezi turisty, ale i mezi místními, kteří sem vyráží s rodinami. Abyste se vyhnuli největším davům, můžete jít obdivovat některý z obchodních domů až ve večerních hodinách po příjemné procházce noční Paříží, kdy už jsou obchody zavřené.

Paříž má v době předvánoční bezpochyby co nabídnout velkým i malým – ať už chcete vyrazit s rodinou nebo v páru, rozhodně nebudete litovat.

Drahomíra Rezková

Drahomíra RezkováPrůvodce Radynacestu.cz

Cestování nabízí spoustu barev, chutí, zážitků a je jen na vás, jestli se odhodláte je objevit.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 50 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 14. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/advent-v-parizi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024