Pověstný gastronomický festival chutí, barev a vůní po roce opět míří do Francie. Letos již popáté!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3573x

Fête de la Gastronomie: Nenechte si ujít nevšední kulinářský zážitek, který vám naservírují v mnoha městech po celé Francii!

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro vás

Hodujte jako rodilý Francouz! Začněte aperitivem a malou chuťovkou a vše zakončete digestivem. Mezi těmito chody si ale nezapomeňte dopřát nejméně čtyři další, tj. předkrm, rybu/maso se zeleninou, francouzský sýr a dezert. Bon Appétit!

Máte rádi kvalitní pokrmy připravované s péčí a láskou a k tomu ještě krásně naservírované? Pokud ano, tak si o tomto víkendu (25.–27. září) rozhodně nenechte ujít nevšední kulinářský zážitek v podobě největšího gastronomického svátku všech Francouzů – „Fête de la Gastronomie“!

Už popáté bude vzdán hold jedné z nejvíce oceňovaných a vyhledávaných kuchyní světa. 

Nepropásněte ochutnávky vín i degustační menu špičkových restaurací za přitažlivé festivalové ceny, kuchařské soutěže, ukázky a kurzy vaření

Jen v loňském roce se po celé Francii odehrála série více než devíti tisíc kulinářských událostí a ani letos tomu nebude jinak!

Zvláštní pozornost si zaslouží akce, během níž bude dvacet sedm mistrů kuchařů v ulicích Francie připravovat speciální menu s rozpočtem pouhých pěti eur. Využívat přitom mohou jen čerstvé sezónní suroviny dostupné v daném regionu.

Patronkou letošního ročníku, jehož téma zní: „Kreativita a odvaha“, je Anne-Sophie Pic, jediná žena na postu šéfkuchaře s třemi hvězdičkami v průvodci Michelin ve Francii.     

Například v proslulé pařížské čtvrti Montparnasse se festival ponese ve znamení oceánu. V pátek a sobotu okuste lahodné ústřice z různých regionů Francie nebo se naučte připravovat ryby a dary moře

Veškeré dění se bude odehrávat ve velkém pavilonu na Place Raoul Dautry (10:00–20:00 h), naproti nádražní budově Gare Montparnasse.

Program pro celou Francii je průběžně aktualizován a chybět nebudou ani kreativní recepty participujících šéfkuchařů.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/gastronomicky-festival-se-po-roce-vraci-do-francie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024