Hledáte tu nejlepší destinaci pro výlety do divoké přírody? Pak dál nepátrejte a leťte s námi do USA

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 9. 2018 • Přečteno 2074x

Cestovní kancelář True Luxury Travel vytvořila index světového přírodního bohatství, jejž využila při sestavování žebříčku zemí s nejkrásnější divokou přírodou. Nejvýše v žebříčku jsou USA!

4 zájezdy na téma: Příroda – USAZobrazit zájezdy

Víte, že…

Celková hmotnost „Generála Shermana“ se dnes odhaduje na 2 145 tun, což z tohoto obrovitého sekvojovce činí nejmohutnější známý jednotlivý organismus současné přírody.

Máte v práci stále častěji pocit, jako by vás všechno táhlo ven otevřeným oknem do přírody? Toužíte se uvelebit v trávě a jen tak se dívat do dálky? A co když vám teď řekneme, že si tím vaše tělo nejspíš zoufale říká o odpočinek? Nicméně není důvod propadat panice. To nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je zaletět si s námi do USA, kde na vás čeká ta nejkrásnější divoká příroda na světě.  

Zatímco řada cestovatelů si pod cestováním do divoké přírody nejspíš představuje dovolenou na safari v Africe, nová studie dokazuje, že i Spojené státy americké jsou místem s působivými divokými scenériemi, v nichž zažijete nezapomenutelná setkání se vzácnými zvířaty a zamilujete si pestrobarevné kombinace divoce roustoucích květin.

Divoká příroda bez zásahů člověka je zkrátka místem, kde si většina z nás odpočine, uvolní mysl a načerpá pozitivní energii. Víc než cokoli jiného vám tak ve Spojených státech učarují impozantní národní parky (celkem 60), stejně jako i počet přírodovědných muzeí (přes 750).

Lvím podílem k tomu přispěje třeba floridský národní park Everglades s rozlohou přes 6 000 km², který od roku 1979 figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve vodách Everglades žije na 300 druhů ryb. Dosud zastiženo tu bylo na 350 druhů ptáků či přes 50 různých druhů plazů. Jako stvořené k obdivování jsou i „plantáže“ leknínů.

Častou zastávkou milovníků přírody je i národní park Sequoia, druhý nejstarší národní park ve Státech, kde rostou největší stromy planety – sekvojovce obrovské. Velkým lákadlem je oblast s názvem Obří les, jíž kraluje sekvojec známý jako Generál Sherman. Vědci odhadují, že z výšky 83,8 metrů shlíží na krajinu pod sebou již úctyhodných 2 700 let. Nechcete z přesvědčení objímat stromy na Vysočině? Pak s námi vyrazte za těmi do USA.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za přírodou do USA

V poutech americké divočiny

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do USA na téma: Příroda

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hledate-tu-nejlepsi-destinaci-pro-vylety-do-divoke-prirody-pak-dal-nepatrejte-a-lette-s-nami-do-usa/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024