Horní Bečva: v létě přehrada, v zimě sjezdovky - nuda nemá šanci

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4766x

Horní Bečva je městečko v Jeseníkách.

Horní Bečva je menší městečko na východě České republiky, v krásné přírodě pohoří Beskyd, pár kilometrů od města Rožnov pod Radhoštěm. Protéká jí řeka Bečva.

V Horní Bečvě patří mezi nejčastější ubytovací zařízení hotely, které nabízí celou škálu možností využití volného času (tělocvičny, bazény, masáže či sportovní hřiště), dále pak penziony nebo chaty a chalupy.

Stravovat se můžete rovnou v hotelech nebo můžete navštívit některou z mnoha příjemných okolních restaurací.

Výlety a kultura

Okolí Horní Bečvy je lákavé převážně pro ty, kteří si rádi vyrazí na pěší túry nebo pro cyklisty. Možností výletů je spousta. Například na blízké Pustevny, kde se nachází socha známého boha pohostinnosti Radegasta.

Zde je také možnost zapůjčit si koloběžky, na kterých můžete sjet z Pusteven dolů. Dále pak výlet na horu Soláň, což je nenáročný výlet. Zajet si také můžete na nedalekou Lysou horu či na Malý Javorník.

V létě je zde také možnost koupání v přehradě. Pro milovníky zimních sportů je zde mnoho sjezdovek a hlavně běžeckých tras.

Možnosti i pro umělce

Vyskytuje se zde několik galerií, kde svá díla vystavují současní malíři, sochaři i fotografové.

Při dovolené v Horní Bečvě si jistě krásně odpočinete, nadýcháte se čerstvého vzduchu a pokocháte se pohledem na zdejší krásnou a čistou přírodu.

Jistě se vám zde bude líbit a s chutí se budete vracet!URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/horni-becva/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022