Horní Bečva: v létě přehrada, v zimě sjezdovky – nuda nemá šanci

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5702x

Horní Bečva je městečko v Beskydech.

Horní Bečva je menší městečko na východě České republiky, v krásné přírodě pohoří Beskyd, pár kilometrů od města Rožnov pod Radhoštěm. Protéká jí řeka Bečva.

V Horní Bečvě patří mezi nejčastější ubytovací zařízení hotely, které nabízí celou škálu možností využití volného času (tělocvičny, bazény, masáže či sportovní hřiště), dále pak penziony nebo chaty a chalupy.

Stravovat se můžete rovnou v hotelech nebo můžete navštívit některou z mnoha příjemných okolních restaurací.

Výlety a kultura

Okolí Horní Bečvy je lákavé převážně pro ty, kteří si rádi vyrazí na pěší túry nebo pro cyklisty. Možností výletů v Moravskoslezských Beskydech je spousta. Například na blízké Pustevny, kde se nachází socha známého boha pohostinnosti Radegasta.

Zde je také možnost zapůjčit si koloběžky, na kterých můžete sjet z Pusteven dolů. Dále pak výlet na horu Soláň, což je nenáročný výlet. Zajet si také můžete na nedalekou Lysou horu či na Malý Javorník.

V létě je zde také možnost koupání v přehradě. Pro milovníky zimních sportů je zde mnoho sjezdovek a hlavně běžeckých tras.

Možnosti i pro umělce

Vyskytuje se zde několik galerií, kde svá díla vystavují současní malíři, sochaři i fotografové.

Při dovolené v Horní Bečvě si jistě krásně odpočinete, nadýcháte se čerstvého vzduchu a pokocháte se pohledem na zdejší krásnou a čistou přírodu.

Jistě se vám zde bude líbit a s chutí se budete vracet!URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/horni-becva/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024