Vosk, kam se podíváš: Hvězdné války jsou zpět v plné parádě v muzeu Madame Tussauds v Londýně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5569x

Zavítejte s námi do světa hrdinů i padouchů fenomenální americké filmové série vytvořené Georgem Lucasem.

28 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Zdají se vám kosmické sny a toužíte po cestách až do království vzdálených cizích galaxií? Nemusíte být zrovna dítětem, přesto můžete dát volný průchod všem svým snům a přáním. Muzeum voskových figurín Madame Tussauds v Londýně vás pozve na výpravu do vzdálených míst, aniž byste museli, byť jen na okamžik, opustit centrum Londýna. 

Speciální efekty a dramatické osvětlení navozují dokonalou iluzi docela jiné galaxie. Zavítejte s námi do světa hrdinů i padouchů fenomenální americké filmové série vytvořené Georgem Lucasem a navštivte tu nejzajímavější výstavu posledních let. Hvězdné války byly znovu probuzeny k životu a filmové plátno letos v květnu vyměnily za svět figurín z vosku.

Čtení na podobné témaMuzeum Madame Tussauds: Zábava pro malé i velkéPřečíst 

Fanoušci Hvězdných válek, to musíte vidět!

Všechny své oblíbené hrdiny máte tentokrát blíž než u televize v obýváku. Chcete si připomenout kultovní scény ze dvou filmových trilogií Hvězdných válek a pořídit si oblíbené selfie s odvážným Lukem Skywalkerem nebo s krásnou princeznou Leiou? Díky úzké spolupráci Lucasfilmu se svou mateřskou společností Disney se nyní můžete nechat působivou výstavou zaujmout a strhnout i vy. Vítejte v selfie nebi!  

Rozšíření stálé expozice představuje spolu s hrdiny Hvězdných válek i předměty, originálně použité rekvizity z filmů, kostýmy a plánky.

Tajemství příprav výstavy odhaleno!

Zatímco běžně trvá týmu dvaceti sochařů čtyři měsíce, než vytvoří realistickou voskovou figurínu, v případě Hvězdných válek o tak „krátkém“ čase nemohla být ani řeč. Týmu sto osmdesáti talentovaných sochařů trvalo dlouhých dvanáct měsíců, než bylo možné prohlásit celou expozici za hotovou. Malování figurín i aplikace vlasů, to vše byla velmi precizní ruční práce. Jen náklady na výrobu samotných voskových figurín se tak vyšplhaly na dva a půl milionu liber.

Mistr Yoda a spol. 

Až budete procházet výstavou, sami velmi brzy zjistíte, že tvůrci nenechali ani ten nejmenší detail bez povšimnutí. A tak například moudrý a velevážený mistr Yoda byl vyroben na základě podrobných měření původního modelu. Týmu deseti umělců zabralo čtyři měsíce, než jeho šedesát šest centimetrů vysokou postavu vytvořili.

Museli používat speciální olejovou barvu, aby docílili jeho typické zelené barvy kůže. Již tak dokonalý efekt ještě umocňuje vlhký bažinatý zápach a temně šedá mlha, která zkušeného mistra bojových umění obklopuje. Trvalo neuvěřitelných tisíc hodin, než se týmů deseti vlasových odborníků podařilo od hlavy až k patě osadit tělo Chewbaccy (Žvejkala či Žvejka) skutečnými chlupy z jaka divokého.

Boj světelnými meči začínáááá

Dokonce i tradiční zbraně rytířů Jedi nebo Sithů, světelné meče, byly speciálně pro muzeum Madame Tussauds vyrobeny originálním týmem, který vyráběl i meče do původních filmů. 

Šestnáct extrémně věrohodných voskových hrdinů i padouchů z Epizody I-VI, včetně Hana Sola, Yody, Dartha Vadera, princezny Lei a Luka Skywalkera, v jedenácti kultovních scénách ze všech šesti filmů Hvězdných válek znovu vdechne život těm nejpamátnějším okamžikům. Zkrátka je na co se těšit! 

Čtení na podobné témaMuzeum Madame Tussaud: vosková chlouba LondýnaPřečíst

Kosmická dovolená v centru Londýna

Nečekejte, až letos v prosinci vstoupí do kin sedmá epizoda Hvězdných válek – Síla se probouzí, a oživte svou vášeň pro tuto slavnou sci-fi sérii ještě toto léto! Obrňte se proti davům nedočkavých návštěvníků a proleťte se v kokpitu hvězdné lodi Millennium, vstupte do Jabbova trůnního sálu, sveďte boj světelnými meči rytířů Jedi a staňte se na chvíli svým vlastním hrdinou z dětství, Lukem Skywalkerem nebo třeba Darthem Vaderem,… stojí to opravdu za to!

O této jedinečné a neopakovatelné výstavě však nestačí jen číst, chce to ji vidět na vlastní oči. Připojte se k dalším nadšencům a vydejte se s námi do Londýna co nejdříve. Než však do Londýna vyrazíte, pomůžeme vám naplánovat program aktivit tak, aby pro vás byl výlet co nejzajímavější a nejlákavější. Tentokrát se při sledování Hvězdných válek nalaďte na tu správnou atmosféru a nechte se inspirovat našimi aktuálními tipy!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. července

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hvezdne-valky-se-velkolepe-navraci-na-scenu/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024