Muzeum Madame Tussauds: Zábava pro malé i velké

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 1. 2024 • Přečteno 794x

Chtěli byste se vydat do bažiny za Shrekem? Nebo třeba do vesmíru za Strážci Galaxie či zpátky do minulosti za Albertem Einsteinem? Muzeum Madame Tussauds má spoustu nových expozicí pro celou rodinu.

30 zájezdů na téma: Za zábavou Zobrazit zájezdy

Víte, že...

Výroba figurín v dnešní době vychází z tradičních technik modelování vosku, které využívala Madame Tussaud. Tvorba jedné figuríny zabere až 800 hodin.

Světově proslulé muzeum voskových figurín vás nadchne, kdo by taky nechtěl vidět britskou královskou rodinu nebo svou oblíbenou hudební skupinu… A ačkoliv se na první pohled může zdát, že takový výlet pro děti nemusí být příliš atraktivní, opak je pravdou. Kromě tradičních kousků nabízí muzeum mnohem více. S neustále se rozšiřující expozicí a novými interaktivními prvky se nebudou nudit ani malé děti či teenageři. 

V muzeu narazíte na populární herce, zpěváky, sportovce a další celebrityV muzeu narazíte na populární herce, zpěváky, sportovce a další celebrity

Pohádková cesta s DreamWorks

Děti si zamilují výstavu studia DreamWorks, kde se potkají s oblíbenými postavami z pohádek. Nejenže se ocitnou v bažině slavného Shreka, ale také budou mít možnost nahlédnout přímo do jeho obývacího pokoje, a dokonce si vyzkouší, jaké to je sedět na jeho židli. Na výstavě nechybí ani Shrekův upovídaný kamarád Oslík, Perníček a další oblíbené postavy.

Shrekovo dobrodružstvíShrekovo dobrodružství

Na co se ještě mohou děti těšit? Na spoustu dalších známých scén s pohádkovou tematikou. Zahlédnou například Popelčin domov, Kocoura v botách, Pinocchia nebo Muffin Mana. Ale jak to bývá ve většině pohádek, mohou narazit také na čarodějnice.

V této části expozice zažijete také mimořádnou animaci DreamWorks… 4D dobrodružství – uvidíte, uslyšíte, ucítíte, ohmatáte a užijete si tak zábavu na 100 %.

Kromě pohádek DreamWorks jsou pro děti připravené také scény z kultovních filmů, jako je například E. T. – Mimozemšťan. Nebo filmový svět Ostrova lebek v džungli, kde se setkáte s 18metrovou hlavou gigantické opice, která dýchá, hýbe se a vydává zvuky.

Oblíbenou scénu z filmu E. T. – Mimozemšťan si můžete sami vyzkoušetOblíbenou scénu z filmu E. T. – Mimozemšťan si můžete sami vyzkoušet

Zážitek s Marvel Universe

Co byste řekli na to, vyfotit se s Hulkem, Iron Manem, Černým Panterem nebo Spider-Manem? Anebo si je prohlédnout rovnou ve 4D kině? Expozice marvelovských hrdinů je opravdu rozsáhlá a nabízí možnost vidět všechny vaše oblíbené postavy na jednom místě.

Ve sbírce nechybí ani postavy z filmu Strážci Galaxie včetně oblíbeného GrootaVe sbírce nechybí ani postavy z filmu Strážci Galaxie včetně oblíbeného Groota

Legendární scény z filmů jsou vyobrazeny tak živě, že se budete cítit, jako byste byli součástí děje. A právě to si přeje téměř každé dítě... Stát se opravdovým hrdinou.

Se Spider-Manem vyzkoušíte, jaké to je, chodit po stropěSe Spider-Manem vyzkoušíte, jaké to je, chodit po stropě

Na výstavě se můžete jít podívat také na 4D film s hrdiny Marvel. Ten je perfektně propracovaný – kromě tradiční roztřesené podlahy se objevují i proudy vzduchu v úrovni podlahy a hlavy ze všech stran, vodní spršky a nečekané Wolverinovo proražení drápů skrz opěradlo sedadla.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Hrdinové ze Star Wars

Speciální efekty a dramatické osvětlení navozují dokonalou iluzi docela jiné galaxie. Zavítejte do světa hrdinů i padouchů fenomenální americké filmové série vytvořené Georgem Lucasem. Expozice představuje spolu s hrdiny Hvězdných válek i předměty, originálně použité rekvizity z filmů, kostýmy a plánky.

Moudrý Mistr Yoda, legendární Jedi rytířMoudrý Mistr Yoda, legendární Jedi rytíř

Chcete si připomenout kultovní scény ze dvou filmových trilogií Hvězdných válek a pořídit si oblíbené selfie s odvážným Lukem Skywalkerem nebo s krásnou princeznou Leiou? V muzeu Madame Tussauds to není žádný problém. 

Čtení na podobné témaVosk, kam se podíváš: Hvězdné války jsou zpět v plné parádě v muzeu Madame Tussauds v LondýněPřečíst

Budete mít jedinečnou příležitost proletět se vesmírem se ŽvejkalemBudete mít jedinečnou příležitost proletět se vesmírem se Žvejkalem

Co dalšího v muzeu Madame Tussauds zažijete?

Skvělou atrakcí je jízda „Spirit of London“ v ikonickém londýnském černém taxíku, během které se dozvíte vše o historii hlavního města a jeho pamětihodnostech, jako je například známý Big Ben. Připravená je také komnata hororu se strašidelnou scénou. Ale pozor! Ta je pouze pro odvážné.

Jízda „Spirit of London“, při které se dozvíte spoustu zajímavostíJízda „Spirit of London“, při které se dozvíte spoustu zajímavostí

Čtení na podobné témaMuzeum Madame Tussaud: vosková chlouba LondýnaPřečíst

Muzeum můžete navštívit i několikrát v životě a pokaždé v něm najdete něco, co jste posledně neviděli. Pravidelně každý měsíc totiž nějaká novinka přibude. A co víc? Nejsou tady žádné provazy a žádné bariéry! Takže se můžete figurín dotýkat nebo si třeba udělat se svým oblíbencem selfie.

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Zájezdy za zábavou

Bavte se na nových místech

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů na téma: Za zábavou

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. srpna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-m-tussauds-pro-rodiny/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024