Muzeum Madame Tussaud: vosková chlouba Londýna

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 32098x

Muzeum voskových figurín je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí Londýna. Pro malé i velké návštěvníky!

34 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Víte, že...

Aby bylo vůbec možné vymodelovat věrnou figurínu, je třeba znát přes 500 přesných rozměrů daného těla a mít až 200 fotografií?

Jestli v Anglii existuje místo, kde se čas skutečně zastavil a nemá chuť pokračovat dál, pak je to muzeum voskových figurín Madame Tussaud. Kde jinde byste totiž mohli potkat Alberta Einsteina, Franka Sinatru a Davida Beckhama v nejlepších letech na jednom místě…

Historie

Londýnská pobočka muzea vznikla jako první na světěLondýnská pobočka muzea vznikla jako první na světě

Muzeum vzniklo díky talentované Marii Tussaud. Mariina matka pracovala jako hospodyně u doktora Philippa Curtiuse, lékaře kvalifikovaného v modelování vosku. Curtius naučil Marii tomuto umění a ta v roce 1777 vytvořila svou první voskovou figurínu Voltairea.

V roce 1794 dr. Curtius zemřel a madame Tussaud zdědila jeho sbírku figurín, kterou si odvezla s sebou do Británie. Se svou novou sbírkou cestovala po Británii a Irsku, ale slávy si příliš neužila, ta přišla až počátkem 20. století.

Marie byla také velice oblíbená u královské rodiny. Získala díky tomu byt ve Versailles, kde vyráběla plastiky šlechty. V době francouzské revoluce, kdy byla šlechta pronásledována, ale Marie ztratila okruh svých přátel.

Čtení na podobné témaMuzeum Madame Tussauds: Zábava pro malé i velkéPřečíst

Prostí lidé neměli pro její umění pochopení, vysmívali se jí, část její rodiny byla dokonce popravena. Marie Tussaud zažila hodně příkoří a po nátlaku musela vyrábět posmrtné masky popravených aristokratů.

V roce 1835 uspořádala první výstavu svých děl v Baker Street, v blízkosti současné budovy muzea, která byla velmi úspěšná. Jako svůj poslední umělecký počin vytvořila vlastní podobiznu a stáhla se do ústraní, zemřela ve spánku 15. dubna 1850.

Co v muzeu uvidíte

V muzeu se můžete setkat i s americkým prezidentemV muzeu se můžete setkat i s americkým prezidentem

Současné muzeum na Marylebone Road bylo slavnostně otevřeno už v roce 1884. Od té doby se těší velké popularitě nejen Britů, ale především turistů z celého světa. Muzeum Madame Tussauds dnes skrývá mnoho figurín politiků, královské rodiny, hudebních hvězd, herců a sportovců, ale také známých zločinců a pohádkových bytostí.

Díky ohromnému úspěchu má dnes pobočky takřka po celém světě – Las Vegas, New York, Amsterdam, Hong Kong, Shanghai, Washington DC, Berlin, Hollywood a nově ve vídeňském Prátru. Původní práce madam Tussaud ale najdete pouze v Londýně.

Čtení na podobné témaVosk, kam se podíváš: Hvězdné války jsou zpět v plné parádě v muzeu Madame Tussauds v LondýněPřečíst

Celé muzeum se skládá z několika částí. K těm hlavním a oblíbeným oddělením patří zejména „Garden Party“, kde se mohou návštěvníci ocitnout na párty společně svými oblíbenci. Na „Premiere Night“ uvidíte osobnosti zábavního průmyslu a v oddělení „Grand Hall“ budete mít jedinečnou možnost setkat se s členy britské královské rodiny, státníky, spisovateli a umělci.

Vyhlášenou zastávkou je síň hrůzy „Chamber of Horrors“, kde jsou mimo jiné vystaveny původní posmrtné masky sejmuté samotnou Madame Tussaud. Nejnovějším oddělením (2014) je Duch Londýna „Spirit of London“, kde si nasednete do miniaturních taxíků a během pětiminutové projížďky v čase zažijete všechny důležité historické události Londýna, včetně velkého požáru města z roku 1666.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Výroba figurín

Seznámíte se i s historií vzniku figurínSeznámíte se i s historií vzniku figurín

Výroba figurín v dnešní době vychází z tradičních technik modelování vosku, které využívala Madame Tussaud. Tvorba jedné figuríny zabere s ohledem na svou propracovanost až 800 hodin a její cena se pohybuje kolem 200 000 Kč.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. března

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-m-tussauds/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024