Keukenhof: tulipánové zahrady Evropy

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 35174x

Keukenhof je největší květinový park v Holandsku.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do HolandskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Dříve se v prostorách dnešního parku po několik staletí rozkládal lovecký revír, do kterého se chodilo na bylinky do kuchyně. Odtud také pochází dnešní název, který v překladu znamená kuchyňský dvůr.

Keukenhof je největší květinový park v Evropě, kterému se právem přezdívá „zahrady Evropy“. Říká se, že pokud nenavštívíte Keukenhof, jako byste nenavštívili Holandsko.

Každoročně v parku u městečka Lisse mezi Haagem a Amsterdamem vykvete sedm milionů tulipánů, narcisů a hyacintů. Není tedy divu, že se sem zahrádkáři a milovníci květin hrnou doslova z celého světa. Naštěstí má park rozlohu 32 hektarů, takže si zde vždy nějaké tiché zákoutí k odpočinku naleznete. Otevřeno bývá každý den po dobu osmi týdnů, od 22. března do 20. května v době od 8:00 do 19:30 hodin.

Květinové atrakce

Keukenhof je unikátní, světové známý lesopark, který je již šedesát let jednou z nejpopulárnějších destinací v Nizozemí. V Keukenhofu vás kromě inspirací pro vlastní zahradu čekají úžasné květinové show.

Jedna z těchto okouzlujících atrakcí se koná v druhé polovině dubna, je to Květinové korzo (Bloemen Corzo/Flower Parade), kdy parkem projíždějí vozy z květin a s hudebním doprovodem.

Jedná se o největší kolekci cibulovitých rostlin na světě, ale pozemek zahrad toho nabízí mnohem víc (včetně skleníků). Brzy na jaře spolu s cibulovinami rozkvétají i azalky, sněhobílé japonské sakury, rododendrony a další pestrobarevné květy.

Relaxace pro duši i pastva pro oči

Keukenhof nabízí 15 kilometrů chodníků a každý váš krok nabídne pastvu pro oči. Nejrůzněji upravené záhony a barevné variace nasazené s přesností na vás udělají neuvěřitelný dojem, že úplně zapomenete na starosti. Keukenhof je plný květin a vůní, díky kterým se zde příjemně relaxuje. Kromě přírodních krás můžete obdivovat i zdejší fontány či holandský zahradní nábytek. Kouzlo parku spočívá i v dobově oblečených lidech, které zde můžete spatřit. Nemusíte se bát, že by se vaše děti nudily, najde se zde i spousta atrakcí pro nejmenší.

Kdyby vás při návštěvě parku zastihlo nepříjemné počasí, nemusíte zoufat, pokochat se můžete dvaceti interiérovými květinovými výstavami, z nichž nejznámější jsou zaměřeny na lilie a orchideje.

Každým rokem je park jinak tematicky zaměřený, následující sezóna se bude věnovat tématu Polsko – srdce Evropy.

Neváhejte a vyrazte do Keukenhofu za voňavým kvítím, přivítejte jaro a užijte si holandskou pohodu!

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Holandska

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd již 17. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/keukenhof/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024