Kolem Toweru vzniká krvavé moře

Nikol Kupková Nikol Kupková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 4499x

Suchý příkop londýnského Toweru zaplavuje rudá. Britové tam totiž zasazují keramické vlčí máky k uctění obětí první světové války, která vypukla přesně před 100 lety.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Suchý příkop londýnského Toweru zaplavuje rudá. Britové tam totiž zasazují keramické vlčí máky k uctění obětí první světové války, která vypukla přesně před 100 lety.

První květinu v červnu zasadil nejdéle sloužící towerský Beefeater, Crawford Butler, od té doby pomáhají tisíce Britů a nechyběli ani princ William s Kate. Celkem má být zasazeno 888 246 máků – za každou britskou válečnou oběť jeden. 

Není náhoda, že autor instalace, Paul Cummins, zvolil právě vlčí mák. Ten totiž hojně roste na půdě, na které proběhla bitva, navíc jeho pole připomínají krvavá moře (což reflektuje i název vznikajícího díla: Blood Swept Lands and Seas of Red).

Akce potrvá do 11. listopadu, tedy do dne, kdy válka skončila. Poté budou rudé květiny na prodej za 25 liber (asi 870 Kč) a výtěžek bude rozdělen mezi vojenské charity. 

Nikol Kupková

Nikol KupkováExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kolem-toweru-vznika-krvave-more/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024