Národní park Loch Lomond and the Trossachs Park: vzor skotské přírody

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12842x

Národního parku Loch Lomond and the Trossachs Park leží 30 km na sever od Glasgow.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do SkotskaZobrazit zájezdy

Přibližně 30 kilometrů na sever od největšího skotského města Glasgow leží jedno z nejvýznamnějších jezer celého Skotska, Loch Lomond (8 m. n. m.). Jezero je totiž nejrozlehlejší sladkovodní nádrží v celé Velké Británii.

Je dlouhé úctyhodných 37 kilometrů. Od roku 2002 je jezero součástí Národního parku Loch Lomond and the Trossachs Park.

O zdejší krajině se říká, že je vzorem skotské přírody. Právě zde se totiž lámou hranice mezi Skotskou vysočinou (Highlands) a Nížinou (Lowlands).

Co můžete podniknout?

Kromě radovánek u jezera, ke kterým neodmyslitelně patří jachting, rybaření a v teplém počasí i koupání je hlavním lákadlem této oblasti výstup přímo od jezera až na vrchol vyhlášené hory Ben Lomond (973 m. n. m.).

Po propocení trika se odvážlivec může pokochat pohledem nejen na jezero, ale hlavně severním směrem, kde se konečně začínají zvedat nejvyšší vrcholy Skotské vysočiny. Šestihodinový výlet na vrcholek této proslulé hory, se zahajuje i končí v Rowardennanu, jednom z turistických center na východním břehu jezera.

Podél jezera prochází dálková trasa napříč Skotskou vysočinou West Highland Way. Najdete zde spoustu možností ubytování, od jednoduchého kempu až po luxusní hotel s výhledem na panorama celého národního parku.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Skotsko

Skotská historie naživo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Skotska

Zájezdy do Skotska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/loch-lomond-and-the-trossachs-park/Doporučujeme z Skotska

Nejnovější z SkotskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024