Londýnem na kole zase o něco bezpečněji po nové cyklistické superdálnici. Stačí ji využít!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3760x

30. dubna bude otevřena nová cyklistická superdálnice v Londýně. Tak vzhůru do pedálů!

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Boris Johnson, primátor Londýna, známý jako vášnivý cyklista, potvrdil, že 30. dubna bude otevřena nová cyklistická superdálnice, spojující východ a západ britské metropole. Ta je součástí rozsáhlého projektu, v rámci něhož má vzniknout 12 cyklistických superdálnic. Nové cyklostezky poskytnou „bezpečné, přímé, nepřerušované, dobře značené a lehce použitelné cyklostezky podél známých dopravních koridorů“.    

Ještě pohodlněji se teď cyklisté dostanou z městského obvodu Westminster do obvodu Barkingpřes důležité finanční centrum City a Canary Wharf, velké finanční centrum v Londýně, ležící na Isle of Dogs (Ostrově psů). Celá trasa měří necelých 20 km.  

Johnson, jenž si usmyslel, že promění Londýn v město na kole – civilizované město, uvedl, že právě tady vznikne nejdelší, od aut bezpečně oddělená cyklotrasa v Evropě.

Od doby, kdy byla v listopadu 2015 otevřena jedna z plánovaných cyklistických superdálnic, vzrostl počet cyklistů v centrální londýnské čtvrti Vauxhall o neuvěřitelných 73 %. I když Británie není Dánsko, kde i ministři jezdí do práce na bicyklu, velká většina Londýňanů tento projekt podporuje a doufá, že se z Londýna stane čistší, bezpečnější a ekologičtější město. 

Ozývají se však i kritické hlasy upozorňující na to, že jsou cyklostezky až příliš úzké. Ve skutečnosti je jejich šířka jen 1,5 m. Na rozdíl od cyklistické Kodaně, jejíž cyklostezky jsou široké cca 3–4 m. Otázkou však zůstává, zdali je vůbec možné srovnávat kontinentální Kodaň se stísněnou Anglií…

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/londynem-na-kole-zase-o-neco-bezpecneji-po-nove-cyklisticke-superdalnici/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024