Městské šedi už bylo dost! New York na konci listopadu rozzáří nejslavnější vánoční strom světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 11. 2017 • Přečteno 4069x

New York, we love you! Zatímco někteří budou jako každoročně propadat počínající nákupní hysterii, my si budeme užívat zimní a vánoční atmosféru New Yorku. Buďte u toho s námi.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víte, že...

Tradice zdobení vánočního stromku pochází z německých měst. Obyvatelé Dortmundu rádi tvrdí, že právě oni mají na svých vánočních trzích ten největší stromek na světě. 

Jestli jste loni litovali, že jste propásli slavnostní rozsvěcování nejznámějšího vánočního stromu světa, letos už nemusíte. Jednoduše ve svých předvánočních plánech nezapomeňte počítat s datem 29. listopadu, kdy se tradiční stromek u Rockefellerova centra v New Yorku rozzáří do okolí jako lucerna a celé město konečně oblékne oslnivý sváteční háv.

Neznáme nikoho, kdo by nemiloval Vánoce a vánoční přípravy. Letos ale zkuste vyměnit pohled z kuchyňského okna na jasně svítící vánoční výzdobu u sousedů za výlet do předvánočního New Yorku. Rázem pochopíte, proč právě toto město patří (nejen) před Vánocemi k turisticky nejvyhledávanějším metropolím světa.   

Jsou místa, která je naprosto nezbytné a nevyhnutelné vidět na vlastní oči. A věřte, že jedním z nich je i svátečně vyzdobené Rockefellerovo centrum s obřím vánočním stromem. Ten každoročně rozsvěcuje stiskem jediného tlačítka americký prezident. Letos tato oblíbená událost, již přenáší i televizní stanice NBC, připadá na středu 29. listopadu.

Vezmete-li na předvánoční výlet svého partnera či partnerku, můžete třeba ruku v ruce bruslit na kluzišti a tisknout se k sobě v zimním chladu při obdivování vánočního stromu, který zde poprvé „vyrostl“ už v roce 1931, tedy ještě před dokončením samotné stavby. Každý rok se strom pyšní odlišnou výzdobou z dílny předních výtvarníků.

Letos jej zkrášlí přes 50 tisíc úsporných LED světel nejrůznějších barev i hvězda osazená krystaly Swarovski, vážící téměř 250 kilogramů. Do ulic New Yorku bude stromek svítit vždy od 5:30 hod. do 23:30 hod., a to až do 6. ledna. Během jediného dne si jej prohlédne na 800 tisíc návštěvníků z celého světa.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/mestske-sedi-uz-bylo-dost-new-york-na-konci-listopadu-rozzari-nejslavnejsi-vanocni-strom-sveta/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024