Nákupy v Dubaji: festival hojnosti a zábavy nejen pro bohaté šejky

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 26630x

Dubaj je rájem pro milovníky nákupů – nepřeberné množství zboží a dobré ceny.

6 zájezdů na téma: Nákupy Zobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Na dubajských trzích si pořiďte šafrán, který je u nás vzácný a předražený. Alespoň ochutnat byste měli také fíkovou marmeládu. 

Zdá se vám váš šatník chudý a nemáte co na sebe? Toužíte zažít pohodlné nakupování, které vás bude bavit? Pojďte se s námi podívat, jak vypadá takový ráj shopaholiků a milovníků (nejen) high fashion. Na jedné straně objevíte starobylé súky, na straně druhé supermoderní nákupní centra vykládaná zlatem. Vítejte v Mecce nákupů  v Dubaji!

Nakupování v Dubaji je jistým druhem národní zábavy a spousta lidí létá do Dubaje právě a jen za nákupy. Nejen že se tu neplatí daně a luxusní oblečení, elektronika nebo třeba šperky jsou tudíž mnohem levnější než v Evropě, ale nabídka je tak pestrá, že vlastně ani nemáte šanci za jednu návštěvu všechno projít.

Svým způsobem však ve finále o to, co si nakonec odvezete domů, jde až na posledním místě. Nakupování v Dubaji je zkrátka záležitost nejen peněženky, ale i silných emocí a nezapomenutelných zážitků. 

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Dubaj: superluxus, bezpečí a koupání po celý rokPřečíst

Kdy na nákupy do Dubaje vyrazit?

Nákupy prokládejte posezením u kávyNákupy prokládejte posezením u kávy

Asi nejlépe si nákupní „Perlu Zálivu“ vychutnáte v průběhu zimní sezóny, kdy jsou teploty v Dubaji přívětivé a zároveň tady jedna zajímavá akce střídá druhou.

Až do poloviny dubna se teploty vzduchu pohybují na hranici 28 ºC ve stínu. A to je pro procházku městem spojenou s nákupy a posezením v kavárnách ideální. 

Čtení na podobné témaPočasí v Dubaji: vyjeďte na jaře nebo na podzimPřečíst

Nejste v Praze, jezděte taxíkem!

S plnými taškami po městě jedině taxíkemS plnými taškami po městě jedině taxíkem

Ačkoli je místní infrastruktura na vysoké úrovni, turisté většinou popojíždějí po městě pouze taxíkem. Za jedno svezení zaplatíte míň než za hlavní jídlo v restauraci. Musíme vás ale varovat: Místní taxikáři nedovedou číst v mapách ani vyhledávat konkrétní místa. Sami je musíte navigovat podle typických orientačních bodů, jako jsou mrakodrapy, nákupní centra aj.

Mapy ale mohou pořádně zmást i vás. Objekty, které na mapě Dubaje vypadají jako dvě sousedící stavby, ve skutečnosti mohou být od sebe vzdáleny kilometry. Mapu nebo průvodce staršího data rovnou zahoďte. V Dubaji vše vzniká téměř přes noc, a co platilo ještě včera, dnes už platit nemusí.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Dubaj jako oblíbené místo setkávání

Nabídka koření na trhu je nekončícíNabídka koření na trhu je nekončící

Dubaj v češtině znamená „místo setkání“ a svému jménu dostává. Obyvatelé Dubaje považují nakupování za společenskou událost a dokáží jím strávit i celý den.

Možná vás ale zarazí, že nakupující muže ani ženy nepotkáte s přetékajícími nákupními taškami. Tuto nepříjemnou část nakupování za ně obstarává jejich hospodyně. Dobře se dívejte, zpravidla ji spatříte v těsném závěsu za rodinou.

Ultramoderní nákupní centra

Interiér Dubai MallInteriér Dubai Mall

Pokud byste chtěli navštívit všechna nákupní centra v Dubaji, měli byste co dělat. Je jich totiž přes osmdesát. Sortimentem se příliš neliší, velikostí ano. Tak třeba obří nákupní centrum Dubai Mall se hned po dokončení stalo největším a nejluxusnějším nákupním centrem na světě. Podrobná mapka centra vypadá jako encyklopedie všech důležitých módních značek současnosti.

Čtení na podobné témaMall of the Emirates: jedno z největších obchodních center v DubajiPřečíst

Mezi další notoricky známá nákupní centra, do kterých se podařilo vměstnat ty nejlepší módní butiky ze všech evropských měst módy, patří i Mall of Emirates, ve kterém se ukrývá slavný lyžařský resort (Dubai Ski), stejně tak BurJuman, Deira City Centre a řada dalších.

Starodávné trhy s tradičními výrobky

The Gold SoukThe Gold Souk

Nakupovat můžete také na trzích, kde najdete zboží z celého světa, od koření přes oblečení až po nejrůznější koberce a koberečky

Přímo v srdci Dubaje najdete spletitý labyrint malých obchůdků, které prodávají zlato a zlaté výrobky – The Gold Souk. Čekají na vás šperky všech stylů, tvarů a provedení. Jen nezapomeňte, nebudete-li chtít smlouvat a vyjednávat, riskujete, že místní prodávající urazíte.

Tržiště Bur Dubai Souk je zase známé bohatým výběrem barevných látek, převážně z Indie a Dálného východu.

Když je z nakupování regulérní festival 

Super levné nákupy jsou již tradičně spojovány s měsícem lednem, kdy se v Dubaji koná velký nákupní festival (Dubai Shopping Festival). Už na tak levné zboží obchodníci poutají tisíce nakupujících z celého světa ještě dalšími neodolatelnými slevami. Nechybí ani kulturní program  koncerty, módní přehlídky, výstavy aj.

Další velmi oblíbený nákupní festival, zvaný Dubajská letní překvapení (Dubai Summer Surprises), připadá na období března a dubna. Oblibu si získal nejen díky výhodným nákupním nabídkám, ale i díky zábavným aktivitám určeným pro celou rodinu.

Tip pro vás: 

Hledáte-li kvalitní luxusní zboží, které ale rozhodně nezruinuje vaši peněženku, vsaďte na nákupy v okolí slavné nákupní ulice Al Fahidi Street, již lemují obchody s výlohami plnými nablýskaných hodinek, mobilních telefonů nebo ručně šitých bot z Indie… 

Nakupujte a bavte se!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy na nákupy

Zažijte nákupní horečku

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů na téma: Nákupy

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. září

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupy-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024