5 důvodů, proč s dětmi do Dubaje: na obří vlně zábavy a adrenalinu až do pouště k beduínům!

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 11. 2017 • Přečteno 15716x

Děti jsou radost, tak proč jim neudělat radost častěji? Vezměte je tam, kde zábava nekončí a o dobrodružství nikdy není nouze...

2 zájezdy na téma: Pro rodiče a děti – DubajZobrazit zájezdy

Jste rodiče, co rádi dělají dětem radost a zároveň nechcete být na dovolené otrokem svých potomků? Vezměte je tam, kde je o zábavu postaráno! V Dubaji ví, jak rodičům dát to, co chtějí, a jak děti naprosto ohromit. Svět fantazie, vodních hrátek, adrenalinové zábavy, pouštních radovánek se vám tady otevírá v každém ročním období, v každou denní dobu, na suchu i ve vodě. Vyberte si svůj důvod, proč jet s dětmi právě do Dubaje...

1. Dubai Parks and Resort: kapka Hollywoodu a zase to Lego

LegolandLegoland

Zábavní park Dubai Parks and Resort vás díky svým atrakcím doslova pohltí. V obrovském areálu najdete spoustu zábavy uvnitř i venku. Skládá se ze tří tematických parků a jednoho vodního parku.

V Motiongate, který byl inspirován Hollywoodem, můžete zachránit New York od duchů, bojovat s upíry, navštívit šmoulí vesničku, užít si horskou dráhu alá Madagaskar nebo některou z atrakcí, kterou pro vás připravil sám zlobr Shrek. Pokud se mezi vámi najde talentovaná duše, není problém podívat se do zákulisí natáčení filmu a natočit si vlastní filmový trhák.

Lego je věčné a v Legoland/Miniland ho najdeme na každém kroku. Uspokojí vás 40 atrakcí a horských drah, největší obchod s legem na Středním východě nebo samotné město Dubaj postavené z 20 milionů lego kostiček. Akční členové rodiny si pak mohou postavit vlastní závodní auto, popřípadě na horské dráze dobýt hrad okupovaný drakem.

Čtení na podobné témaTOP zábavní parky ve Spojených arabských emirátech: adrenalinová jízda pro malé i velké návštěvníkyPřečíst

Pokud byste zatoužili po vodních radovánkách, přání si určitě splníte ve vodním parku Legoland, který je jako jediný ze všech vodních parků přizpůsoben dětem již od 2 do 12 let. Samozřejmostí je stavba vlastního raftu a sjíždění líné řeky. Dvacet různých atrakcí, dvacet parádních zážitků pro celou rodinu!

Až vás znaví zábava a přepadne hlad, projděte se po Riverland, kde se nachází podél řeky nespočet míst pro příjemný odpočinek. Ve čtyřech městech, French village, The Peninsula, India Gate a The Broadwalk, najdete kuchyně celého světa, obchody a hlavně ukázku světoznámé architektury.

2. Dubajské vodní parky: dětský svět radosti sám o sobě

Aquaventure v hotelu AtlantisAquaventure v hotelu Atlantis

Přímo v Dubaji se nachází jedny z nejlepších vodních parků, které za svou existenci obdržely už několik mezinárodních cen. Jedním z nich je Aquaventure v hotelu Atlantis, umístěný na jednom ze tří uměle vytvořených ostrovů – Palm Jumeirah. Tento vodní park získal Oskara cestovního ruchu a v roce 2016 byl označen jako nejlepší vodní park na Středním východě.

Zábava se zde nabízí na 17 hektarech a krom skluzavek a tobogánů je jeho součástí akvárium, laguna s delfíny nebo adrenalinová Zip line!

Světoznámý vodní park Wald Wadi má krásný výhled na „plachetnici“, tedy hotel Burj al Arab. Park s 30 atrakcemi byl postaven v duchu arabského folkloru. Děti v něm provádí pohádkový chlapec Juha. Legraci si užijí nejmenší návštěvníci, ale i ti, kteří vyhledávají adrenalin ve vysokých rychlostech a výškách.

Surfaři tady mohou vyzkoušet Wipeout – vodní vlnu, navrženou americkým právníkem a surfařem Thomasem Lochtefeldem. Ta funguje tak, že vystřelí více jak sedm tun vody za vteřinu, a tím vytvoří perfektní efekt obřích vln.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. Akvária v Dubaji: jak velké jen akvárko může být?

Akvárium v Dubai MallAkvárium v Dubai Mall

Akvária v Dubaji jsou nádherou podívanou, pastvou pro oči, pohlazením pro duši. A jestli něco nejsou, pak rozhodně obyčejná. Jedno z nich se nachází v největším nákupním centru Dubai Mall. V 10 miliónech litrů vody lze spatřit kanice, žraloky, rejnoky aj.

Pro ty, kteří by rádi zažili akvárium na vlastní kůži, je tady možnost zúčastnit se krmení žraloků, projet se na loďce s proskleným dnem, vyzkoušet si potápění nebo šnorchlování. Novinkou je i tzv.Žraločí skútr. A co si pod tím představit? Mini ponorka v podobě žraloka se s vámi ponoří do hlubin akvária a vy se tak ocitnete tváří v tvář největšímu predátorovi světa.

Malé slečny, které obdivovaly pohádky o mořských pannách, mají možnost si konečně splnit sen. Tým kostymérek je přemění v krásné mořské víly a na památku si odnesou kouzelnou fotografii z podmořského dobrodružství.

Největším lákadlem Dubajského akvária a přilehlé ZOO je bezpochyb královský krokodýl, dovezený z Austrálie. Váží kolem 750 kg (váha je srovnatelná například se 14 dospělými muži) a měří 5 metrů (stejnou délku má 6 nákupních vozíků v řadě).

Akvárium v hotelu Atlantis je odlišné svým návrhem a designem, zobrazuje ponořené mýtické město zvané Atlantida. Na dně tak lze spatřit například vesmírnou loď nebo pozůstatky zdobených sloupů. Ani tady nepřijdete o zážitek z ponoru na dno gigantického akvária. S helmou na hlavě je možné pohodlně dýchat a kochat se podmořským životem s 65 000 živočichy.

4. Pouštní Safari: nezapomenutelný zážitek pro všechny

Pouštní safariPouštní safari

Pokud chcete zažít jeden z nejnádhernějších západů slunce, který se na planetě Zemi vůbec nabízí, originální beduínskou vesničku nebo projížďku po krásně, oranžově zbarvené poušti, určitě se vydejte na výlet do pouštního safari. Džípem budete klouzat po písečných dunách až dojedete do kempu, kde si děti užijí legraci z jízdy na velbloudech, surfováním na dunách na tvz. sandboardu nebo projížďkou na čtyřkolce.

Pro dámy je připravena arabská káva, sušené datle, zdobení přírodní barvou henou a pro oči Tanura show (v Turecku známá jako tanec dervišů).

Čtení na podobné témaDžípem do dubajské pouště: adrenalin, sandboarding, vůně kávy a břišní tanečnicePřečíst

Pro pány nesmí chybět vodní dýmka, bar a břišní tanečnice. Všichni pak určitě ocení výbornou večeři plnou salátů, místních předkrmů, čerstvě grilovaného masa a dezertů.

5. Parádní počasí: od podzimu do jara, jen léto vynechte

Nádherné počasí po celý rokNádherné počasí po celý rok

Ve Spojených arabských emirátech je nejlepší počasí v době, kdy u nás přituhuje. Pro návštěvu Dubaje proto zvolte termín nejlépe v období od podzimu do května, kdy se teploty pohybují v příjemných teplotních hladinách.

Nejchladnějšími měsíci jsou prosinec-únor, kdy ručička teploměru ukazuje kolem 23 stupňů. Na koupání je nejvhodnější říjen, listopad a poté od března až do května. V těchto měsících se teplota vzduchu pohybuje kolem 30 stupňů a teplota vody je okolo 25 stupňů. Neváhejte si užít trochu tepla i přes zimu!

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Dubaj: superluxus, bezpečí a koupání po celý rokPřečíst

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 26 zájezdů

Dubaj pro rodiče a děti

Rodinná exotika Emirátů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-duvodu-proc-s-detmi-do-dubaje/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024