Skrytá místa Dubaje: Kde dokonale relaxovat a dát si drink s městem na dlani?

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 6. 2018 • Přečteno 6634x

Poznat supermoderní Dubaj touží každý, budou ale chvíle, kdy se vám bude chtít utéct někam, kde bude jednoduše příjemně... A my víme kam!

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Každý, kdo Spojené arabské emiráty navštívil, se mohl přesvědčit o tom, že Dubaj patří mezi města budoucnosti, nekonečného rozvoje a staveb typu „naprosto nemožné!“. Víte však, že město nabízí i místa, kde je možné si více užít klidu, autentického jídla nebo se s koktejlem v ruce kochat výhledem na okolní město kuriozit? Ne? Nabízíme tři tipy na místa, která by vám mohla ukázat Dubaj jinak...

1. La Mer: písečná pláž s palmami 

La MerLa Mer

Vítr ve vlasech a písek mezi prsty. La Mer je nově otevřená písečná pláž s přilehlou promenádou o rozloze 1,24 mil. m², dřevěnými chodníky, plážovou promenádou plnou útulných kaváren, restaurací, barů a zmrzlinových stánků.

Na dekoraci byla použita surfovací prkna a při procházce se díky šikovným ukazatelům hned ujistíte, jak daleko se nacházíte např. od New Yorku, Paříže, Sydney nebo Barcelony.

Rodiny s dětmi určitě ocení mírný vstup do moře, mladí lidé vodní sporty nebo trampolínový park a „věčně pracující dovolenkáři“ budou vděční za nabíjecí stanice na mobily, tablety a notebooky. 

V příštím roce se můžeme těšit na otevření kina, a především vodního parku, který slibuje vzrušení v podobě tobogánů a atrakcí pro malé i velké. Surfaři tu určitě ocení umělé vlny.

La Mer je sedmou atrakcí, kterou Meraas v posledních třech letech poskytl, po City Walk, The Beach, Boxpark, Last Exit, The Outlet Village a Al Seef v Dubai Creek.

V části Sea Breeze je možné si půjčit lehátko, slunečník i osušku, dle vašich požadavků a náročnosti se ceny pohybují od 50 do 180 dirhamů.

V případě, že se vám La Mer zalíbí tolik, že byste zde rádi zůstali od rána do soumraku, nabízejí se tu denní pokoje, které vám umožní si stylově vychutnat bezstarostný den u moře. Denní pohodlí stojí 600 dirhamů pro 4 osoby.

La Mer je dostupná místní hromadnou dopravou (autobus č. 9 a 88), z některých hotelů na Sheikh Zayed Road odjíždí zdarma shuttle bus a samozřejmě nesmí chybět dostatek parkovacích míst.

2. Local House a The Garden: arabská kuchyně

Local HouseLocal House

Pokud hledáte útulné místo s autentickou chutí Spojených arabských emirátů, Local House je tou pravou volbou.

Nachází se ve staré části města a je součástí tzv. Bastakiye, která zahrnuje původní domy postavené perskými obchodníky. Restaurace nabízí něco málo z emirátské kuchyně a díky venkovnímu nádvoří má své kouzlo a jedinečnou atmosféru.

Ke zvláštnímu večeru vám přispěje chutná večeře v podobě hamburgeru nebo místního guláše, jen v pokrmech nehledejte maso hovězí, ale velbloudí! Tato restaurace je jednou z mála, kde máte možnost dobře ochucené a upravené velbloudí maso ochutnat.

V případě, že je vám velblouda na talíři líto, doporučujeme zajít jen o dveře dál, kde se nachází nádherná restaurace plná zeleně, vsazená opět do nádvoří. Nese název The Garden Restaurant.

Příjemné a romantické místo nabízí různé druhy pokrmů, včetně arabské kuchyně, a tak nepřijdete o zážitek ani typickou atmosféru.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. Four Points By Sheraton: luxusní výhled

Výhled z hotelu Four Points By SheratonVýhled z hotelu Four Points By Sheraton

Four Points By Sheraton je známý hotelový řetězec, který má své koně po celém světě. Tento má však více než skvělou polohu.

Nachází se totiž uprostřed tzv. Dubajského Manhattanu neboli Sheikh Zayed Road, kousek od největšího obchodního centra Dubaj Mall, dubajské fontány a nejvyšší budovy světa Burj Khalifa.

Ze střechy hotelu (ve 43. patře), kde je umístěný příjemný Sky Lounge, je nádherný výhled na celé centrum. Dopřát si tak můžete 360° výhled na město.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 28 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/skryta-mista-dubaje/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024