Dubaj s dětmi: slovutný Ville Pojka by dnes nevěřil vlastním očím – z pouště světovou jedničkou

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 5. 2018 • Přečteno 5560x

Supermoderní Dubaj se mění každou chvíli. Pojďte si užít místa, která by cestovatel Ville Pojka před sto lety jen stěží mohl poznat.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Tip pro vás: 

Zaskákejte si v Bounce Dubai – čeká vás tam přes 100 zábavných trampolín. 

Dubaj, to je exotické město, do kterého si každý malý i velký cestovatel rád udělá výlet. Při pohledu na závratně vysoké mrakodrapy vás možná bude bolet za krkem a písek na pláži vás i v zimě bude trochu pálit, ale radovánky v zábavních parcích i jízdu na velbloudovi či v džípech v pouštních dunách vám bude kdekdo závidět. Vydejte se za poznáním s malým cestovatelem Vašíkem a nechte si doporučit místa, která by Ville Pojka ještě před sto lety mohl jen stěží navštívit...

Poznat Dubaj na vlastní kůži je zážitek plný světových „nej“ i notné dávky adrenalinu. Přitom slavný cestovatel Ville Pojka by na místě dnešní Dubaje mohl potkat tak nanejvýš skromnou osadu stojící uprostřed písečné pouště.

S rokem 1960 ovšem do Dubaje vstoupila ekonomická revoluce a dnes je tato metropole bohatá a plná světových „nej“ i nových ambiciózních projektů. A právě díky tomu si tu na své přijdou malí i velcí.

Adrenalinu pro odvážné není nikdy dost

Některé tobogány se tváří nevinně Některé tobogány se tváří nevinně

Návštěva Dubaje s dětmi se může nést na vlnách adrenalinu. Z nabídky zdejších zábavních parků bude jen obtížné vybrat. Do kterého z nich zavítat nejdřív?

Dubai Parks and Resorts se například skládá hned z pěti tematických světů, součástí jednoho z nich je jedinečný Riverland Dubai.

Čtení na podobné témaTOP zábavní parky ve Spojených arabských emirátech: adrenalinová jízda pro malé i velké návštěvníkyPřečíst

Kdo miluje lego, bude ve svém živlu nejen v části Legocity plné miniatur, ale i v Legoland Water Park, který je rovněž součástí obrovského zábavního areálu.

Za zábavou a adrenalinem se vydejte do Strašidelného hotelu nebo na některou z mnoha skluzavek. The Jumeirah Sceirah nebo The Burj Surj jsou tak strmé, že se vám při jízdě možná bude zdát, že padáte do hluboké propasti. Jízda The Shark Tank mezi žraloky a jinými mořskými potvůrkami je proti nim pohádková.

Vlny v moři i vlny teplého písku

V pouštním safari jsou velbloudi jako domaV pouštním safari jsou velbloudi jako doma

Dubaj je na jedné straně omývaná vodami Perského zálivu, na druhé teplým pískem pouštního safari Rub al-Chálí. A právě voda a písek nabízejí vyžití i pro ty, koho divoký adrenalin příliš neoslovuje.

Za koupáním a dováděním v mořských vlnách se vydejte třeba na pláž s výhledem na Burj Al Arab – nejluxusnější hotel světa a jediný hotel, který se chlubí sedmi hvězdičkami.

A teď něco opravdu exotického: pouštní safari. Stačí vyjet jen kousek za město a můžete nasednout do džípů, které vás povozí písečnými dunami. Držte se, občas to trochu hází.

Chcete-li si poušť užít tak, jak ji mohl poznat i cestovatel Ville, nasedněte spíše než do džípu na velblouda. Chce to trochu odvahy, ale ten výhled z jeho hřbetu stojí za to!

Trochu nostalgické atmosféry zažijete i v beduínské osadě uprostřed pouště, kde budete mít navíc možnost ochutnat zdejší pochoutky, nechat si od zručných žen na tělo namalovat tradiční ornamenty nebo se pobavit sledováním šikovných tanečnic či plivačů ohně.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Luxusní metropole pro všechny

Tady budete rybám nejblíž Tady budete rybám nejblíž

Z pouště se vydejme zpět do supermoderního města. Víte, že metro tu jezdí bez řidiče a jsou v něm oddělené prostory pro muže a ženy? Že tu mají klimatizaci i na autobusových zastávkách a že po městě jezdí taxíky s růžovou střechou, do kterých nesmí vstoupit žádný muž a i řidička musí být žena?

Mají tu dvanáctiproudovou dálnici a luxusní letiště, které je skoro pro všechna ostatní letiště vzorem. Mimochodem zdejší metro je nejdelším plně automatizovaným metrem na světě.

V Dubaji se nacházejí i jedny z největších obchodních center na světě. Nejen místní v nich tráví hodiny a hodiny svého volného času. A není se čemu divit – kromě obchodů, kin a restaurací v nich najdete třeba kluziště či zasněženou sjezdovku, která je v provozu celoročně a je nejdelší krytou sjezdovkou světa.

Čtení na podobné témaDubai Mall: největší obchodní centrum na světě s kluzištěm, akváriem a dinosauremPřečíst

Co návštěva, to nový zážitek

Chcete na vlastní oči vidět nejvyšší budovu světa? Chcete na vlastní oči vidět nejvyšší budovu světa?

V těsné blízkosti obchodního centra The Dubai Mall, největšího nákupního centra na světě, se až do nebes tyčí mrakodrap Burj Khalifa – nejvyšší budova světa.

Dostat se na jednu z jejích vyhlídkových plošin je otázka mžiku. A sledovat po setmění hrající a barevně osvětlené Dubai Fountain pod mrakodrapem je podívaná, kterou byste si při návštěvě metropole Spojených arabských emirátů neměli nechat ujít. Jde přeci o největší tančící fontánu na světě…

Největší na světě je i zdejší trh se zlatem Golden Souk. Vydejte se do jedné z nejstarších částí Dubaje a prohlédněte si na vlastní oči třeba největší zlatý prsten na světě, kerý se pyšní i zápisem do Guinnessovy knihy rekordů.

Čtení na podobné témaSouky se zlatem a kořením v Dubaji: návrat k tradici uprostřed supermoderního městaPřečíst

Dubaj vás vždy překvapí. Jedním si ale můžete být jisti: co návštěva, to nový zážitek. Je to totiž nejrychleji se měnící město 21. století. Ville Pojka by se asi divil… Tak hurá na cestu.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubaj-s-detmi/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024