Sedm NEJ sedmi arabských emirátů: luxus, moc a pohádková krása

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 28200x

Sedm arabských emirátů a každý má něco do sebe. Tady jsou ty největší zajímavosti.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Pohádkový svět opravdu existuje. Jen má modernější podobu, než by asi většina z nás čekala. Také je mnohem dostupnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Stačí si jako cíl své dovolené zvolit kterýkoliv ze sedmi Spojených arabských emirátů. Stačí jediné  rozhodnout se, o čem by zrovna ta vaše pohádka měla být

Pohádkový hotelový luxus je totiž společným jmenovatelem pro všech sedm Spojených arabských emirátů – Abú Dhabí, Adžman, Dubaj, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah i Umm Al Quwain. A my přinášíme přehled sedmi NEJzajímavějších divů, které jednotlivé emiráty svým návštěvníkům nabízí.

1. Za NEJrychlejší jízdou do NEJvětšího emirátu Abú Dhabí

Abú DhabíAbú Dhabí

Abú Dhabí ležící u Perského zálivu je nejen jedním ze sedmi arabských emirátů, ale také současně jejich hlavním městem. Jako hlavní město Spojených arabských emirátů je centrem vlády a obchodního života. Všechny ambasády jsou umístěny v tomto městě. Najdete tady vládní budovy, velké množství ministerstev, státní rozhlasové a vysílací prostředky a většinu ropných společností.

Ale hlavně se v Abú Dhabí nachází NEJvětší krytý zábavní park Ferrari World. S rozlohou 200 000 metrů čtverečních zkrátka nemá konkurenci nikde na světě. Byl otevřen poměrně nedávno, v listopadu 2010, a najdete tady nejrychlejší horskou dráhu – Formula Rossa.

Čtení na podobné témaAbú Dhabí: největší ze 7 emirátůPřečíst

Zhruba pět set metrů od města Abú Dhabí City leží ostrov Saadiyat, což v překladu znamená něco jako „Ostrov štěstí“. Největší ze sedmi emirátů je zároveň nejoblíbenějším ze všech emirátů a města Abú Dhabí a Al Ain jsou největší ve Spojených arabských emirátech. Emirát nemá dlouhou historii, je obývaný pouze 250 let.

2. Dubaj, NEJúžasnější emirát a místo splněných přání

Dubaj je stálé velice oblíbenýDubaj je stálé velice oblíbený

Země neomezených možností, země budoucnosti, nejmodernější metropole. To všechno jsou „nálepky“, kterými se aktuálně může chlubit jediné místo na naší planetě, Dubaj.

Čtení na podobné témaDubaj: nevídaný luxus vyrostl z ničehoPřečíst

Nachází se zde například Burj Khalifa - aktuálně NEJvyšší budova světa. Mrakodrap vysoký zhruba 800 metrů. Také zde najdete Dubai Mall – NEJvětší obchodní centrum na světě. Součástí komplexu Dubai Mall je například NEJvětší akvárium světa Dubai Aquarium, NEJvětší světový obchod se sladkostmi Candylicious, zábavní park SEGA Republic nebo umělé vodopády vysoké několik desítek metrů, obří ledová plocha na bruslení a velká spousta dalších atrakcí.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. NEJpřísnější emirát Sharjah, zájem o něj stoupá

Emirát SharjahEmirát Sharjah

Místo, kde mají tradice stále navrch. I tak by se dal stručně charakterizovat Sharjah, emirát, který bývá často zastíněn slávou okázalého Dubaje. I přesto, že zde panují NEJpřísnější podmínky ze všech sedmi emirátů, které se bohužel týkají i cizinců (nedáte si zde alkohol, ženy nesmí nosit minisukně, dovolené nejsou ani intimnosti na veřejnosti), turistů zde každým rokem přibývá.

Za branami hotelových resortů totiž začíná úplně jiný svět, svět luxusu a poněkud volnějších pravidel. A co je důležité, i odtud člověk může levným taxíkem vyrazit do nedalekého emirátu Dubaj.

4. Fujairah – emirát s NEJkrásnějšími plážemi

Pevnost v městě FujairahPevnost v městě Fujairah

Emirát Fujairah leží u Ománského zálivu, proto se občas v nabídkách cestovek objevuje i pod názvem „Východní pobřeží“. Zdejší pláže jsou dlouhé, čisté, obvykle s bílým pískem a jen minimem turistů. Proto se Fujairah může pyšnit neoficiálním titulem král pláží, protože ty zdejší skutečně patří k NEJlepším a NEJkrásnějším.

Průzračně čistá voda nabízí ideální podmínky pro potápění. Pozorovat v ní můžete desítky rozličných živočichů, od mořských želv, přes barakudy po některé druhy žraloků. Ostatně, sám za sebe mluví i název jednoho z ostrovů při pobřeží, Shark Island. Ten má nejen tvar žraločí ploutve, ale v jeho blízkosti se tito tvorové často prohánějí.

Čtení na podobné témaFujairah: emirát plný přírodních krásPřečíst

Blízko stejnojmenného hlavního města se nachází i vodopády Al Wurrayah. A i odtud pro ty, kteří by chtěli poznat také krásy Dubaje, místní hotely několikrát do týdne vypravují autobusy. Vyjíždí vždy ráno a vrací se večer.

5. NEJsevernější emirát Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al KhaimahEmirát Ras Al Khaimah

Sami vládci svůj emirát označují za „emirát na vzestupu“ a do jeho rozvoje investují nemalé částky. Loni sem i díky tomu dorazilo asi milion turistů. Počty hotelů na pobřeží i nadále rostou, proto lze čekat, že návštěvníků nejsevernějšího ze všech emirátů, kterým Ras Al Khaimah je, bude nejspíš každým rokem přibývat.

A to i přesto, že stejnojmenné hlavní město zatím zdaleka nepřipomíná moderní metropoli po vzoru západu. Naopak. Jeho NEJvětšími lákadly jsou muzeum s archeologickými nálezy a velbloudí závody, které se pořádají ve „studenější“ sezoně. Ani v zimních měsících tady ale teplota neklesá pod šestadvacet stupňů.

Čtení na podobné témaRas al Khaimah: závod nevyhraje, ale dobíháPřečíst

Přesto díky těmto „chladnějším“ obdobím se emirátu Ras Al Khaimah říká NEJzelenější emirát. Kromě pouští totiž v emirátu najdete také zelená údolí a přívětivé přírodní podmínky místním dovolují i pěstování některých plodin.

Bohužel právě relativně vzdálená Dubaj je u turistů jeho hlavní nevýhodou při výběru dovolené.

6. Umm Al Quwain – Matka dvou sil s NEJvětším aquaparkem

Pláže v Umm Al QuwainPláže v Umm Al Quwain

V českém překladu název emirátu Umm Al Quwain znamená něco jako „Matka dvou sil“. Může to mít souvislost se zdejší dlouhou rybářskou tradicí a propojení zdejších obyvatel s mořem a rybolovem. V současné době ale tradiční rybářské vesničky postupně mizí a na několik desítek kilometrů dlouhém pobřeží je nahrazují luxusní hotelové komplexy.

Přesto si emirát Umm Al Quwain zatím uchovává své kouzlo. Rozhodně nejde o chudý kraj. Své bohatství ale místní zatím neumí prezentovat a prodat tak, jako například Dubaj. Až na zdejší luxusní hotelové resorty, kde si člověk připadá jako v jiném světě.

Místní aquapark Dreamland si drží pozici jednoho z NEJvětších aquaparků planety a je schopný denně pojmout až deset tisíc návštěvníků.

7. Adžman - NEJmenší emirát

Palác v AdžmanuPalác v Adžmanu

Adžman je s rozlohou pouhých 260 čtverečních kilometrů NEJmenší ze sedmi emirátů. Jeho největší výhodou je, že se z části nachází na pobřeží Perského zálivu.

Díky své historii patří v současnosti k nejvyhledávanějším místům Spojených arabských emirátů, kam turisté míří na zájezdy. Podobně jako hlavní města ostatních emirátů i jeho stejnojmenné hlavní město Adžmán se pomalu začíná měnit a modernizovat. Po vzoru Dubaje či Abú Dhabí stále více získává podobu moderní metropole západního stylu.

Přesto ale Adžmán může ještě dnes nabídnout zajímavé čtvrti a zákoutí, kde lze nasát typickou atmosféru místního života, například na některém z arabských trhů, v místních obchůdcích nebo restauracích.
Oblíbeným cílem výletů je například místní loděnice, kde se staví lodě Dhows, známé po celém světě.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. října

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Abú Dhabí

Zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sedm-nej-sedmi-arabskych-emiratu/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024