Mall of the Emirates: jedno z největších obchodních center v Dubaji

Markéta Lauterkrancová Markéta Lauterkrancová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13010x

Mall of the Emirates, zkráceně MOE je s plochou 235 000 m² jedno z největších obchodních center v Dubaji.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Areál Ski Dubai, který pojme 1500 návštěvníků, se stavěl 2 roky a na stavbách se podílelo přes 1300 dělníků? Celá stavba stála 272 milionu dolarů.

Mall of the Emirates, zkráceně MOE je s plochou 235 000 m² jedno z největších obchodních center v Dubaji. Považuje se jako první nákupní resort na světě. Jeho výstavba stála 218 000 000 $. Neleznete v něm kolem 80 butiků předních světových módních návrhářů, obchody s módou, sportovním zbožím, elektronikou, suvenýry, nábytkem i v Dubaji největší supermarket Carrefour.

Dohromady můžete nakoupit ve více jak 700 obchodech. V obchodním centru je zhruba 100 restaurací, obrovské multikino a vnitřní pouť. Nachází se přímo na nejrušnější ulici Sheikh Zayed Road a je přímo propojeno s metrem.

Ski Dubai

Zalyžujete si zdeZalyžujete si zde

Součástí Mall of the Emirates je zímní areál Ski Dubai, propojený s pětihvězdičkovým hotelem Kempinksi. Hotelové pokoje jsou ve stylu švýcarské horské chaty a ubytovaní hosté si mohou užívat přímé vyhlídky na lyžařský areál. Nejluxusnější pokoje mají výhled jak na Ski Dubai, tak i na pláž Jumeirah, takže z jedné strany vidí lidi, kteří lyžují a z druhé strany ty, kteří se koupou.

V místech, kde býval dříve pouze pouštní písek otevřeli v roce 2005 třetí nejdelší krytou sjezdovku na světě. Stavba vypadá jako obří kovový válec. Je vysoká 85 m, což je pro srovnání výška 25ti patrového domu a je 80 m široká. Celý areál má rozlohu 3000 m².

Chladící jednotky pod i nad sjezdovkami udržují teplotu okolo 0, aby mohl být vyroben a udržován umělý sníh. Celkem je zde přes 6000 tun sněhu a sněhová pokrývka dosahuje kolem 50 centimetrů. Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů.

Interiér obchodního domuInteriér obchodního domu

Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů, má převýšení 60 metrů a je tak první krytou sjezdovkou na světě s černým stupněm obtížnosti. Kromě ní tu také najdete zelenou, modrou a červenou sjezdovku. Pokud jste začátečník, můžete se přihlásit do lyžařské školy, kde jsou pro vás připraveni instruktoři z lyžařsky vyspělých zemí. Nechybí zde ani samostatná část vyhrazena pro „snowboarďáky“, kteří mají k dispozici 90 metrů dlouhé koryto.

Na vrchol hory vás přepraví čtyřsedačkové lanovky nebo vlek, které znáte z jiných zimních letovisek. Cestou se můžete zastavit na horkém čaji ve stylové restauraci Avalanche Cafe, které stojí v polovině lanovky, takže se můžete kochat krásným pohledem na celý areál.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Markéta Lauterkrancová

Markéta LauterkrancováExpert Radynacestu.cz

Cestování je mou vášní. Ráda vám doporučím, co v cizině vyzkoušet, navštívit, ochutnat a jak si odvézt nádherné zážitky.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/mall-of-the-emirates/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024