Hvězdných 10. Víte, která země se pyšní nejkrásnějšími lavičkami na světě? Známe odpověď!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3944x

Svět propadl designovým lavičkám! Těmi nejkrásnějšími na světě se pyšní Velká Británie...

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás... 

Zkusíte si tipnout, která lavička získala v TOP 10 prvenství? Ano, je to skutečně keramická lavička Antonia Gaudího. Tuto barevnou klikatou lavičku najdete v nádherném parku Güell, jenž je tou nejosobitější barcelonskou pozoruhodností. V letní sezóně (tj. do 6. září) je park otevřen od 8:00 do 21:30. Plné vstupné činí sedm euro (cca 190 Kč). Děti do šesti let mají vstup zdarma.   

Svět propadl designovým lavičkám! O tom, že ty nejkrásnější na světě mají ve Velké Británii, rozhodl renomovaný designový portál DesignCurial. Celkem se v TOP 10 umístily čtyři britské parkové lavičky. Hodnocen byl výrazný design, kvalita a technická inovace.   

Parkové lavičky nabízejí jedinečnou příležitost, jak hlouběji poznat město a jeho obyvatele z jiného pohledu. Stačí se jen pohodlně usadit, užívat si nádherný výhled a pozorovat město otevřenýma očima…

Před týmem okolo DesignCurial stála obrovská výzva. Napříč celým světem bylo nutné zmapovat ty „nej“ parkové lavičky a městský mobiliář. Ve Velké Británii tým ocenil hned čtyři lavičky, a sice sochařskou lavičku „zombie“ v londýnských Vauxhall Pleasure Gardens, kterou tvoří sto třicet betonových rukou, a nejdelší lavičku světa, kterou najdete v Littlehamptonu a která nabízí posezení až pro tři sta lidí současně.

K dalším dvěma oceněným lavičkám patří takzvaný „modrý koberec“ v Newcastlu, který si oblíbili především skateboardisté, a konečně také londýnská lavička Infinity bench („Nekonečná lavička“), jež vznikla na počest desátého ročníku prestižního Londýnského festivalu designu.   

Zkuste příště chvíli jen tak lenošit a hlavně nikam nespěchat! Netradiční designové parkové lavičky jsou k tomu jako stvořené…

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejkrasnejsi-parkove-lavicky-na-svete/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024