TOP 6 zábavních parků Francie: do minulosti, do budoucnosti, na hladinu, pod hladinu i mimo realitu

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 8. 2017 • Přečteno 9032x

O Disneylandu slyšel zřejmě každý. Francie je ale zemí, kde má zábava zelenou, a tak to myšákem Mickeyem rozhodně nekončí. Inspirujte se!

28 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Francie je jednou ze zemí, kde si to své najde opravdu každý. V poslední době se cílem mnoha cestovatelů stávají zábavní parky. Kromě proslulého Disneylandu tady totiž najdete celou řadu podobně velkých atrakcí, které si zaslouží vaši návštěvu. Co byste řekli třeba na obří středověkou show, futuristický svět nebo potápění se žraloky? Představujeme vám nejtrendovější parky Francie!

1. Le Puy du Fou: cesta do dávných časů a show obřích rozměrů

Le Puy du FouLe Puy du Fou

Ne všechny zábavní parky musí být nutně o horských drahách a kolotočích. To potvrzuje i velmi netradiční a originální zábavní park Puy du Fou, který naleznete v západní Francii nedaleko města Nantes, který byl dokonce v roce 2012 zvolen nejlepším zábavním parkem na světě. Je výjimečný tím, že se nepodobá snad žádnému jinému parku.

Jakmile do něj vstoupíte, stanete se součástí historického světa Vikingů, Římanů, rytířů od kulatého stolu či mušketýrů. Budete cestovat staletími historie v úžasně dochované krajině s více než 130 druhy zvířat. Hlavním lákadlem parku jsou dobová představení, během kterých na vlastní kůži zažijete vozové závody na galořímském Stadionu, cirkusové hry, při nichž gladiátoři a šelmy svádí hrdinský boj a mnoho dalších velkoplošných představení.

To nejlepší však přichází až po setmění, kdy se koná obří představení La Cinéscénie, které vás nadchne a ohromí svou velikostí. Dechberoucí děj se odehrává na neuvěřitelném jevišti o ploše 23 hektarů za účasti více než 1200 herců s 8000 kostýmů, takže chvílemi nebudete vědět, kam s očima.

2. Disneyland Park a Walt Disney Studios Park: svět fantazie leží 30 km od Paříže

V Disneylandu se vyřádí děti i dospělíV Disneylandu se vyřádí děti i dospělí

Kdo by neznal oblíbeného Mickeyho Mouse, Minnie, psa Pluta, kačera Donalda, Tarzana či oblíbenou Krásku a zvíře? Svět Walta Disneyho, který se pro mnohé stal symbolem světa pohádek a říše splněných snů, naleznete mimo jiné i na okraji Paříže. Řeč je o tematickém zábavním parku Disneyland, který každoročně navštíví miliony malých i velkých návštěvníků.

První Disneyho kouzelné království se otevřelo roku 1955 v kalifornském Anaheimu, od roku 1992 jej nalezneme i v méně vzdálené Francii. Pařížský Disneyland je nádherné místo pro děti i dospělé, kde na ploše více než 600 hektarů naleznete přes 50 úžasných atrakcí, představení a přehlídek.

Čtení na podobné témaDisneyland v Paříži: Objevte místo, kde se plní sny. A nejen dětem!Přečíst

Součástí Disneylandu je také Walt Disney Studio Park, kde můžete nahlédnout pod pokličku animovaným filmům, trikům a efektům tvůrců televizního světa. Nezáleží na tom, zdali je vám pět nebo padesát, pokud máte stále duši dítěte, vydejte se s námi do světa fantazie, pohádek a dobrodružství, který leží zhruba 32 km od Paříže.  

Čtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

3. Nejbláznivější tematický zábavní park ve Francii? Parc Astérix!

Kdo by neznal Asterixe a ObelixeKdo by neznal Asterixe a Obelixe

Vydejte se po stopách sympaťáků Asterixe a Obelixe, kteří úspěšně vzdorovali římským legiím pomocí kouzelného lektvaru kouzelníka Panoramixe. Právě na jejich oblíbenost vsadili tvůrci tematického zábavního parku Parc Astérix, a vyplatilo se!

Parc Astérix se nachází v Plailly, zhruba 30 km severně od Paříže, a je stejně jako o něco známější Disneyland zábavním centrem, kde si přijde na své celá rodina. Kouzelný svět věnovaný dvěma oblíbeným hrdinům nabízí v šesti tematicky zaměřených sekcích celkem 35 různých atrakcí, delfinárium a jedinečnou delfíní show!

Čtení na podobné témaAsterix park: země Galů s 6 kouzelnými světyPřečíst

Neváhejte a vydejte do pohádkové Galie společně s odvážným Asterixem a silným Obelixem poznat na vlastní kůži místo, kde ještě vládne starý galský duch.

4. Do budoucnosti a ještě dál! To je zábavní park Futuroscope

FuturoscopeFuturoscope

Tak trochu jinou formu zábavy nabízí tematický park Futuroscope ležící 350 kilometrů od Paříže. Již více než deset let prezentuje zábavnou formou nejmodernější výdobytky audiovizuální techniky.

A co si vlastně pod tímto názvem představit? Především megalomanská plátna, která nepojmete jedním pohledem, 3D jízdy se 4D efekty, jedinečné aktivity, jako tanec s roboty nebo gigantickou laserovou show a spoustu dalších nevšedních zážitků.

Dá se říci, že Futuroscope je taková multimediální navštívenka do budoucnosti určená především těm, kteří dávají přednost jedinečným audiovizuálním prožitkům před adrenalinem.

5. Les Machines de I’ile: mechanická zvěř v duchu děl Julese Verna

Les Machines de I’ileLes Machines de I’ile

Koho by omrzely klasické zábavní parky, ten může navštívit nově otevřený Les Machines de I’ile, neobyčejný park, který neláká na klasické zábavní atrakce, nýbrž na obří mechanická zvířata, jejichž rozměry i vzhled působí poněkud bizarně.

Myšlenka neobyčejného zábavního parku s mechanickými stroji spojila to nejznámější, co město, ve kterém se park nachází, mělo. Spisovatele Julesa Verna a rozpadající se loděnici.

Pokud sem zavítáte, a četli jste některou z Verneových knih, pak si velmi snadno spojíte své představy se stroji, které se tady nacházejí. Budete se moci projet na gigantickém slonovi či pavoukovi, pohladit si obřího čínského draka nebo se svézt na zvířecím kolotoči v dosti nestandardním provedení. Místo na roztomilého koníka vlezete do tlamy škaredé zubaté ryby… 

6. Marineland: jedinečný zážitek na Azurovém pobřeží

Marineland v AntibesMarineland v Antibes

Úžasný svět delfínů, kosatek, lachtanů, mrožů, tučňáků či ledních medvědů na vás čeká v parku Marineland v samotném srdci Azurového pobřeží, nedaleko od francouzského městečka Antibes. Uchvátí vás  především show delfínů, kosatek, lachtanů a mrožů. Vynechat nesmíte ani lední medvědy a pavilon tučňáků.

Kromě jedinečných show vás čeká obrovské akvárium s kouzelným podmořským životem, námořní muzeum s modely lodí a mnoho dalších atrakcí. Fantastický zážitek zažijete v působivém 30 metrů dlouhém žraločím tunelu, kde budete mít nevšední možnost pozorovat tři druhy žraloků. Ti otrlejší se k nim mohou i ponořit!

Za menší příplatek se můžete přiblížit také k delfínovi nebo k lachtanovi a na své si přijdou i milovníci vodních radovánek. Součástí areálu je totiž vodní park Aquasplash s mnoha tobogány, skluzavkami a dalšími vodními atrakcemi pro malé i velké, co by kamenem dohodil od pláže Středozemního moře. Výhodou je, že mezi parky můžete libovolně přecházet.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. července

Francie a zábavní parky

Do zábavních parků Francie

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Francie na téma: Zábavní parky

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-zabavni-parky-francie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024