Asterix park: země Galů s 6 kouzelnými světy

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 14618x

Svět Asterixe a Obelixe vám nabízí 35 různých atrakcí, na kterých se pobaví dospělí i děti.

11 zájezdů na téma: Zábavní parky Zobrazit zájezdy

Víte, že...

První dobdoružství neohroženého Asterixe, scénáristy René Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza, vyšlo už v roce 1959? Stalo se tak ve francouzském komiksovém časopise Pilote.

Kdo by neznal Asterixe, nejznámějšího Gala všech dob, a jeho věrného, leč trochu natvrdlého, druha Obelixe, který získal jako dítě zázračnou sílu tím, že spadl do hrnce s kouzelným lektvarem. Komiksová vyprávění o neohrožených Galech bojujících proti Římanům baví své čtenáře již více než padesát let, ještě větší popularitu pak získaly díky skvělým filmům s dvojicí Clavier – Depardieu. Nedaleko od Paříže máte možnost přenést se přímo do centra dobrodružných příběhů oblíbených hrdinů.

Asterixův park je tematickým zábavním parkem založeným na komiksových příbězích o Asterixovi, který se rozkládá ve vzdálenosti 35 kilometrů severně od Paříže a každoročně přivítá tisíce návštěvníků. Je místem vyhlášeným pro svou nabídku horských drah a také napínavou cestou napříč historií pro malé i velké návštěvníky.

Vítejte v šesti kouzelných světech

Park je dělen na šest tematických částí – vcházíte do něj po jedné z nich, takzvané Via Antiqua, starověké cestě, podél které najdete restaurace a obchůdky a můžete se tak na vaše putování dějinami rovnou vybavit třeba Obelixovou helmou s rezavými copánky.

Dobrodružnou cestu můžete začít hned v Galii (La Gaule). Čeká tam na vás několik horských drah a jiných adrenalinových atrakcí – co takhle projet se na starověkém menhiru a spadnout z výšky třinácti metrů do vody? Nebo vás více zaujme plavba po divoké řece? Nalákat vás může také obrovská skluzavka, po níž se můžete řítit rychlostí až 60 km/h, nebo létání s druidem Aerodynamixem. Malí návštěvníci jistě ocení každodenní představení postaviček z příběhů o Asterixovi či setkání s mocnými druidy.

Poté se můžete vypravit na nepřátelské území – do Římské říše (L´Empire Romain), kde si vyzkoušíte porazit nenáviděného Caesara nebo můžete v římské aréně pozorovat nábor nových legionářů.

Ve Starověkém Řecku (La Grèce Antique) vyzkoušíte na další horské dráze let na bájném Ikarovi, projedete se na dřevěné dráze nazvané Diův blesk rychlostí až 90 km/h a máte-li silný žaludek, je tu pro vás připraven pád z Trojského koně. Vaše ratolesti se mezitím můžou v klidu plavit na říčce a seznámit se s některými řeckými bohy. Jeden z nich, Poseidón, tu má také delfinárium. V něm je pro vás několikrát denně připravena zábavná show delfínů a tuleňů.

Vikingové (Les Vikings) vás nechají plout na působivém drakkaru nebo se svézt na ohromné horské dráze Goudurix, na které se ocitnete hlavou dolů celkem sedmkrát. V Egyptě (L´Égypte) vás čeká horská dráha procházející přímo středem egyptského chrámu.

Poslední část Cestování časem (À travers le temps) vám pomůže poodhalit loupež století, při které byla ukradena Mona Lisa, v tzv. Trasdemoniu se můžete bát ve strašidelném zámku a vaše děti se budou moci projet středověkem na koních samotného krále.

Kouzelné světy Asterix Parku nabízejí celkem 35 různých atrakcí a několik zábavních programů, a to jak pro ty nejmenší, tak pro otrlé dospěláky. Vydejte se je poznat na vlastní kůži přímo na místo, kde ještě vládne starý galský duch.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 3 zájezdů

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. července

Zájezdy do Asterix Parku do Francie (Paříž)

Do pohádky přes Paříž

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Asterix Park

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 30. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/asterix-park/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024