Newyorský Central park vytáhl z rukávu skutečné eso! Po 82 letech zpřístupní utajovanou zahradu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3219x

Po více než 80 letech se v Central Parku veřejnosti otevírá okouzlující Hallet Nature Sanctuary

Vyberte si z našich 11 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víte, že...

V Central Parku žije na 270 druhů ptáků? 

Před veřejností byla dlouhá léta až do roku 2016 přísně utajovaná… Tak nějak by se mohla začít psát nová kapitola v historii půvabné přírodní oázy klidu, umně skrývané v jednom z nejnavštěvovanějších parků na světě. Okouzlující Hallet Nature Sanctuary v Central Parku se veřejnosti otevírá po více než 80 letech.

Přestože se Central Park nachází v samém středu Manhattanu a ročně jej navštíví okolo 25 milionů návštěvníků z celého světa, bez problémů si zde svůj kout ke klidnému rozjímání najde úplně každý.

Nově zpřístupněná zahrada spolehlivě uspokojí i ty návštěvníky, kteří by rádi sešli z rozpálených chodníků New Yorku a před žhavým sluncem se ukryli v náruči okouzlující přírodní scenérie.

 

Hallet Nature Sanctuary, malý „přírodní svatostánek“ o rozloze 1,6 hektarů, je ukryt na jihovýchodním konci parku, jen pár metrů od značkových butiků a moderních výškových budov. Od doby, kdy v prezidentském křesle seděl Franklin D. Roosevelt a starostou New Yorku byl Fiorello H. La Guardia, navštěvovali toto místo jen migrující ptáci, pár zatoulaných kojotů a invazivní druhy rostlin.

S obnovou se začalo v roce 2001. Chodníky pokryla dřevní štěpka a vchod vytyčila dřevěná brána. Lavičky jako dělané pro odpolední siestu vybízejí k poslouchání a pozorování ptáků. Občas okolo proběhne veverka, mýval nebo dokonce svišť.

Praktické informace 

V červnu je tento přírodní ráj otevřen 3 dny v týdnu (Po, St, Pá: 14:00–17:00 hod). V červenci a srpnu bude otevřen také v neděli (Po + Pá: 14:00–19:00 hod; St: 14:00–19:00 hod; Ne: 11:00–13:00 hod). Najednou bude moci vstoupit vždy jen 20 návštěvníků.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/newyorsky-central-park-vytahl-z-rukavu-skutecne-eso-po-82-letech-zpristupni-utajovanou-zahradu/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024